MEDIOLAN – ISALONI – MOJE ULUBIONE STOISKA

by Kasia Bobocińska

Już we wtorek, w Mediolanie, rozpoczynają się największe targi wnętrzarskie w Europie. Jeżdżę tam nieprzerwalnie od 4 lat i można powiedzieć, że jestem od nich całkowicie uzależniona. Nie wyobrażam sobie, że mogło by mnie tam zabraknąć. Dlatego pomimo zaawansowanej ciąży zmusiłam swojego męża, żeby i w tym roku zabrał mnie do Mediolanu! Samolot odpadał, więc zdecydowaliśmy się pojechać samochodem. Choćby tylko po to, żeby zobaczyć te kilka ulubionych stoisk. Napisać dla Was posty o trendach wnętrzarskich, kolorystycznych oraz w drewnie, jak to robię co roku (zajrzyjcie ile raportów przygotowałam dla Was  w zeszłym roku – MEDIOLAN 2018). Zakłada, że w tym roku uda mi się zobaczyć znacznie mniej, ale i tak naładuję bateryjki na cały kolejny rok.

W tym roku, skoro zdecydowałam się porzucić przygotowywanie wyprawki i ruszyłam eksplorować międzynarodowy świat designu, przygotuję dla Was coś więcej niż tylko posty. Ponieważ, nie mam w zwyczaju, zapowiadać czegoś, co ze względu na mój stan zdrowia, jest pod dużym znakiem zapytania, to opowiem Wam o szczegółach, kiedy projekt będzie już zrealizowany!

A póki co, przypomnę Wam moje ulubione stoiska w Mediolanie. To też ściąga dla mnie, bo będzie łatwiej mi do nich trafić!

VERSACE

W tym roku nie zobaczymy stoiska Versace na targach Salone del Mobile a na FUORISALONE.  Tegoroczna Versace Home Collection do zobaczenia będzie na Via Gesù.

Natomiast na iSaloni w tym roku możemy zobaczyć na przykład dywany Armani (HALL 04 A 01 A 05).

MOJE ULUBIONE STOISKA

TURRI – HALL 01 A 07 B 04

Lubię zaglądać do hali 1. Zawsze pełno tam naprawdę pięknych i ekskluzywnych stoisk.

SABA ITALIA – HALL 07 L 23 L 23

Obowiązkowy przystanek na mapie poszukiwania trendów.

PORADA – HALL 07 F 33 G 22

Piękne meble, oraz sporo inspiracji wnętrzarskich na bardzo wysokim poziomie!

WALTER KNOLL – HALL 07 A 27 A 31

Tkaniny, kolory i przepiękne inspiracje.

LEMA – HALL 07 B 15 C 20

ANNIBALE COLOMBO – HALL 01 B 15

Taką cudowną garderobę w drewnie znalazłam na ich stoisku w zeszłym roku.

VITRA – HALL 20 B07/C12

Klasyka gatunku, zawsze zaskakuje!

ROBERTO CAVALLI HOME – HALL 04 B 12

Lubię podglądać to co prezentuje co roku. Czasem z nurtem najnowszych trendów, czasem zupełnie pod prąd, wyznaczając własne.

KARTELL – HALL 20 A 15 B 14

Oczywiście, oprócz tradycyjnych ścieżek jakimi podążam zawsze trafię na jakieś perełki jakich się nie spodziewałam. I to jest właśnie najpiękniejsze w Mediolanie.

Trzymajcie kciuki, aby udało mi się zobaczyć jak najwięcej i przywieźć Wam tysiące pięknych zdjęć! Oglądajcie moje relacje na Instastory – mój INSTAGRAM. Nawet moja mama założyła sobie Instagrama, żeby mnie podglądać 😉

Wiem, że wiele osób myślało, że żartuję wybierając się do Mediolanu w tym roku. Widać nie znają mojej determinacji i typowej dla zodiakalnego barana upartości. A poza tym, jestem “zwierzęciem targowym”. Uwielbiam targi, dobrze się na nich czuję i choć wiem, że w tym roku zajmie mi to 3 razy dłużej, to wytropię wszystkie trendy!

Zobaczcie moje zeszłoroczne posty:

MEDIOLAN 2018: TRENDY W DREWNIE

MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018/2019

MEDIOLAN 2018: CO MAJĄ DO POWIEDZENIA MŁODZI PROJEKTANCI? (VENTURA PROJECTS)

MEDIOLAN 2018 – PIERWSZE WRAŻENIA

Related Posts