NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE!

by Kasia Bobocińska

Bardzo długo czekałam na ten moment! Nie mogłam się go wprost doczekać! W styczniu zaprosiłam Was do wzięcia udziału w konkursie O!Twórz Mieszkanie organizowanym przez PORTA DRZWI:

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE, OTWÓRZ DRZWI DO SWOJEGO WNĘTRZA

A dziś mogę ogłosić Wam wyniki! NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE – kto wygrał?

Myślę, że liczba mieszkań do oceny zaskoczyła organizatorów. Nadesłaliście ponad 1300 zgłoszeń. Jury w składzie: Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze”, Anna Poprawska, Brand & Product Marketing Director Homebook.pl i architekt wnętrz oraz Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska, autorki bloga Make Home Easier, miało twardy orzech do zgryzienia. Jak wybrać wśród nich to jedno, które otrzyma tytuł: Mieszkanie roku by Porta?

W końcu się udało i mogę zaprezentować Wam Zwycięskie prace:

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE – 1 miejsce 

Pierwsze miejsce, nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych i tytuł Mieszkanie Roku by Porta zdobyło 105 metrowe mieszkanie w modernistycznej kamienicy w centrum Łodzi należące do Adriana i Oli. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego wnętrza! Na początku, aż trudno było mi uwierzyć, że nie zostało ono zaprojektowane przez architekta, jednak, gdy dowiedziałam się, że Ola jest graficzką i ilustratorką, wszystko zaczęło mi się układać w całość. To mieszkanie mogła zaprojektować tylko osoba mająca ogromne wyczucie barw oraz potrafiąca zapanować nad geometrią. Wszystko tutaj jest na swoim miejscu i stanowi idealne dopełnienie całości. To jedno z takich wnętrz, w którym nie przestawiłabym, ani jednego wazonika, nie zmieniłabym, ani jednej barwy, bo wszystko harmonijnie ze sobą współgra.

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Jest to wnętrze eklektyczne, urządzone z ogromnym poszanowaniem do tego, co stare. Pięknie zachowany parkiet, jest jedną z głównych ozdób w tym mieszkaniu, ale to nie wszystko! Początkowo myślałam, że na ścianie w salonie wisi duże płótno! O nie! To oprawiony w ramki fragment starej ściany! Świetny pomysł!

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Rzeczą, która wpadła mi w oko i sama chciałabym taką mieć, jest przepiękny barek:

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Kuchnia w kolorze burgund, to prawdziwy majstersztyk.

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Widać, że w całym tym projekcie nie szczędzono środków i korzystano z najlepszych materiałów. Zadbano o każdy szczegół, poczynając od złotego kontaktu, na idealnie dobranym oświetleniu kończąc.

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

To, na co warto zwrócić uwagę to DRZWI! Są naprawdę obłędne! Zarówno te dwuskrzydłowe, jak te metalowe, oddzielające biuro od sypialni!

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCENAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Ogromną zaletą tego mieszkania jest przepiękne połączenia barw takich jak: burgund, ciemna zieleń, granat, brudny róż!

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE – 2 miejsce

Drugie miejsce otrzymał nowoczesny dom dla rodziny z trójką dzieci zaprojektowany przez panią architekt, mamę – Ulę. I to wnętrze najmniej do mnie przemawia. Na pewno jest coś w tych wnętrzach i z pewnością się wyróżniają. Dla mnie jednak są zbyt geometryczne, ze zbyt dużą ilością brył doczepionych jak kubiki do całości. A Wy co sadzicie o tym domu?

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE – 3 miejsce

Trzecie miejsce otrzymało czterdziestometrowe mieszkanie w centrum Wrocławia należące do miłośniczki drewna. Zamiłowanie do natury, naturalnego drewna widać na każdym kroku. Mi najbardziej wpadła w oko ciepła i przytulna sypialnia, w jasnej naturalnej tonacji oraz akcentami z naturalnego drewna.

Zresztą całe mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach. To, co na pewno zwróciło moją uwagę to stolik wykonany z plastra drewna czy lampa podłogowa, na betonowej podstawie, zrobiona z gałęzi znalezionej na spacerze z psem.

Jury podjęło dobre decyzje. Wybrało mieszkania bardzo różnorodne. Wśród zwycięzców znajdzie się coś dla miłośników staroci, ale także nowoczesnych wnętrz. Wnętrz o powierzchni ponad 100 metrów i małych przestrzeni 40 metrowych. Dodatkowo jury przyznało 10 wyróżnień, wśród których znajdziemy takie perełki jak: piękna willa pani Aleksandry

25 metrowe mieszkanie dwójki architektów

Przepiękne boho u Kasi i Paryka

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE

Jestem zachwycona poziomem konkursu oraz tym jak mieszkają Polacy. Niejedno z tych wnętrz nadawałoby się na rozkładówkę Elle Deco!

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. I tak pewnie jest, bo opinie internautów, były bardzo skrajne. Trochę uzależnione od wieku. Zupełnie zapomniałam, że młodzi fascynują się stylem retro, ale starsi już nie do końca:

….wygląda na wczesne lata siedemdziesiąte. Nie chciałabym znów mieszkać jak za głębokiej komuny. Na dodatek i kolory i styl są już passe….

Nie wiem, skąd pani czerpała wiedzę o kolorach, ale jedno mogę Wam powiedzieć: kolory zastosowane w zwycięskim mieszkaniu są obecnie absolutnie na topie! Nie wszystkim zwycięskie mieszkanie musi się podobać, ja jednak jestem nim zauroczona. Przede wszystkim ogromną dbałością o szczegóły!

Jestem też zachwycona całą ideą konkursu i mam nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się przy okazji drugiej edycji konkursu O!Twórz Mieszkanie organizowanym przez Porta Drzwi. Polacy mieszkają pięknie, warto to pokazać!

Related Posts

Leave a Comment