NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE!

NAJPIĘKNIEJSZE MIESZKANIE W POLSCE!

Bardzo długo czekałam na ten moment! Nie mogłam się go wprost doczekać! W styczniu zaprosiłam Was do wzięcia udziału w konkursie O!Twórz Mieszkanie organizowanym przez PORTA DRZWI:

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE, OTWÓRZ DRZWI DO SWOJEGO WNĘTRZA

A dziś mogę ogłosić Wam wyniki!

Myślę, że liczba mieszkań do oceny zaskoczyła organizatorów. Nadesłaliście ponad 1300 zgłoszeń. Jury w składzie: Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze”, Anna Poprawska, Brand & Product Marketing Director Homebook.pl i architekt wnętrz oraz Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska, autorki bloga Make Home Easier, miało twardy orzech do zgryzienia. Jak wybrać wśród nich to jedno, które otrzyma tytuł: Mieszkanie roku by Porta?

W końcu się udało i mogę zaprezentować Wam Zwycięskie prace:

1 miejsce 

Pierwsze miejsce, nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych i tytuł Mieszkanie Roku by Porta zdobyło 105 metrowe mieszkanie w modernistycznej kamienicy w centrum Łodzi należące do Adriana i Oli. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego wnętrza! Na początku, aż trudno było mi uwierzyć, że nie zostało ono zaprojektowane przez architekta, jednak, gdy dowiedziałam się, że Ola jest graficzką i ilustratorką, wszystko zaczęło mi się układać w całość. To mieszkanie mogła zaprojektować tylko osoba mająca ogromne wyczucie barw oraz potrafiąca zapanować nad geometrią. Wszystko tutaj jest na swoim miejscu i stanowi idealne dopełnienie całości. To jedno z takich wnętrz, w którym nie przestawiłabym, ani jednego wazonika, nie zmieniłabym, ani jednej barwy, bo wszystko harmonijnie ze sobą współgra.

Jest to wnętrze eklektyczne, urządzone z ogromnym poszanowaniem do tego, co stare. Pięknie zachowany parkiet, jest jedną z głównych ozdób w tym mieszkaniu, ale to nie wszystko! Początkowo myślałam, że na ścianie w salonie wisi duże płótno! O nie! To oprawiony w ramki fragment starej ściany! Świetny pomysł!

Rzeczą, która wpadła mi w oko i sama chciałabym taką mieć, jest przepiękny barek:

Kuchnia w kolorze burgund, to prawdziwy majstersztyk.

Widać, że w całym tym projekcie nie szczędzono środków i korzystano z najlepszych materiałów. Zadbano o każdy szczegół, poczynając od złotego kontaktu, na idealnie dobranym oświetleniu kończąc.

To, na co warto zwrócić uwagę to DRZWI! Są naprawdę obłędne! Zarówno te dwuskrzydłowe, jak te metalowe, oddzielające biuro od sypialni!

Ogromną zaletą tego mieszkania jest przepiękne połączenia barw takich jak: burgund, ciemna zieleń, granat, brudny róż!

2 miejsce

Drugie miejsce otrzymał nowoczesny dom dla rodziny z trójką dzieci zaprojektowany przez panią architekt, mamę – Ulę. I to wnętrze najmniej do mnie przemawia. Na pewno jest coś w tych wnętrzach i z pewnością się wyróżniają. Dla mnie jednak są zbyt geometryczne, ze zbyt dużą ilością brył doczepionych jak kubiki do całości. A Wy co sadzicie o tym domu?

3 miejsce

Trzecie miejsce otrzymało czterdziestometrowe mieszkanie w centrum Wrocławia należące do miłośniczki drewna. Zamiłowanie do natury, naturalnego drewna widać na każdym kroku. Mi najbardziej wpadła w oko ciepła i przytulna sypialnia, w jasnej naturalnej tonacji oraz akcentami z naturalnego drewna.

Zresztą całe mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach. To, co na pewno zwróciło moją uwagę to stolik wykonany z plastra drewna czy lampa podłogowa, na betonowej podstawie, zrobiona z gałęzi znalezionej na spacerze z psem.

Jury podjęło dobre decyzje. Wybrało mieszkania bardzo różnorodne. Wśród zwycięzców znajdzie się coś dla miłośników staroci, ale także nowoczesnych wnętrz. Wnętrz o powierzchni ponad 100 metrów i małych przestrzeni 40 metrowych. Dodatkowo jury przyznało 10 wyróżnień, wśród których znajdziemy takie perełki jak: piękna willa pani Aleksandry

25 metrowe mieszkanie dwójki architektów

Przepiękne boho u Kasi i Paryka

Jestem zachwycona poziomem konkursu oraz tym jak mieszkają Polacy. Niejedno z tych wnętrz nadawałoby się na rozkładówkę Elle Deco!

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. I tak pewnie jest, bo opinie internautów, były bardzo skrajne. Trochę uzależnione od wieku. Zupełnie zapomniałam, że młodzi fascynują się stylem retro, ale starsi już nie do końca:

….wygląda na wczesne lata siedemdziesiąte. Nie chciałabym znów mieszkać jak za głębokiej komuny. Na dodatek i kolory i styl są już passe….

Nie wiem, skąd pani czerpała wiedzę o kolorach, ale jedno mogę Wam powiedzieć: kolory zastosowane w zwycięskim mieszkaniu są obecnie absolutnie na topie! Nie wszystkim zwycięskie mieszkanie musi się podobać, ja jednak jestem nim zauroczona. Przede wszystkim ogromną dbałością o szczegóły!

Jestem też zachwycona całą ideą konkursu i mam nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się przy okazji drugiej edycji konkursu O!Twórz Mieszkanie organizowanym przez Porta Drzwi. Polacy mieszkają pięknie, warto to pokazać!

Udostępnij