LPD #7: Biurko w stylu skandynawskim czy Vintage?

by Kasia Bobocińska
Niedawno pokazywałam Wam zieloną ścianę tablicową z właściwościami magnetycznymi. Wspominałam, że w Letnim pokoju dziecięcym  (jak to brzmi, ktoś pamięta jeszcze o lecie?) pojawiło się nowe biurko. Minimalistyczne, skandynawskie, biurko skog, łączące prostotę drewna z siłą białego metalu. To nie pierwsze moje spotkanie z marką borcas. Pokazywałam już Wam, jak za pomocą różnych dodatków zaaranżować trójkątny regał bakke oraz jak oswoić meble z metalu i drewna?
Zastanawiam się, jak biurko skog, będzie się prezentować w przestrzeni pokoju dziecięcego, skoro nie jest on urządzony w stylu skandynawskim a biurko nie jest przeznaczone dla dzieci. Ciekawi? Zobaczmy.

Jeśli zastanawiacie się co wyróżnia produkty borcas na tle innych, to odpowiedź jest bardzo posta: precyzyjne łączenia pomiędzy drewnem i metalem. Są tak dopracowane, że już drugi raz zastanawiałam się: „Jak to jest połączone?”, „Jak to się trzyma?”.
Każdy mebel opowiada jakąś historię:
Prosta konstrukcja skog nawiązuje wyglądem do norweskich lasów. Układ
nóg, które podpierają naturalny drewniany blat, przypomina drzewa
wyrastające z ziemi. 
Lubię jak koncepcja firmy jest tak dobrze przemyślana. Jest pomysł, jest ideologia – wszystko się zgadza. Ostatnio marka borcas. pojawiła się na targach Ptak Expo i miałam okazję porozmawiać z właścicielką marki i to co mnie zachwyciło, że w przyszłości zmieniać się będą detale, sposoby wykończenia, wprowadzane będą inne materiały, ale wszystko będzie spójne z myślą przewodnią. Nie ma ślepego podążania za modą a jest mądre, przemyślane podejście do produktu. I to również wyróżnia tę markę na tle innych. Mądre projektowanie.
1 ARANŻACJA 
Do aranżacji pierwszej biurka użyłam metalowej kratki a ten i inne biurowe projekty DIY będziecie mogli zobaczyć niedługo w poście, który dla was przygotowuję.

Na tym zdjęciu widać, jak połączone jest drewno z metalem.Te białe kółka to właśnie połączenie metalowych nóg z drewnem.

Zielona ściana nadaje wnętrzu charakter vintage. Mimo to, biurko idealne dopasowuje się do przestrzeni.

Do aranżacji wybrałam obrazki ornitologiczno- botaniczne Las i niebo oraz naturalne drewniane dodatki, w tym Śmietankowe domki.

Zobaczcie jak aranżacja powstawała krok po kroku:

2 ARANŻACJA

Jest znacznie prostsza. Głowna różnica to polega a tym, że zrezygnowałam z czarnej kratki na rzecz tradycyjnych obrazków. W końcu to pokój dziecięcy, nawet jak ta aranżacja jest jeszcze na wyrost, bo dzieciaki są w wieku przedszkolnym.Biurko skog idealnie wkomponowało się w przestrzeń pokoju dzieci. Jestem bardzo zadowolona z efektu jaki osiągnęłam. W końcu zdecydowałam się na aranżację numer 1.

 

Te meble stylizuje się wspaniale. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak wyglądała stylizacja regału marki borcas. zobaczcie post: Jeden regał w 4 stylach:

Będąc na tegorocznych targach Warsaw Home mogłam zobaczyć stoisko borcas. Robiło wrażenie. Dodatkowo ich biurko elg prezentowane było na wystawie 20 najlepszych projektów konkursu „Tygrysy designu”, którego głównym jurorem był Tomek Rygalik. Tak więc nie tylko Karim Rashid był powodem dla którego pojawiłam się na targach Ptak Expo.
Mam dla was niespodziankę od marki borcas. Przez najbliższe 2 tygodnie od dziś czyli 24.10.2016- 07.11.2016 możecie kupić meble borcas. z rabatem 20% na hasło: 20%borcassale
W stylizacji brały udział obrazki ornitologiczno- botaniczne ( – Las i niebo (dzięcioł i paprocie).

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts