TRENDY: Jak oswoić meble z metalu i drewna

by Kasia Bobocińska
Jakie było Wasze pierwsze skojarzenie, gdy rzuciłam hasło: meble z drewna i metalu? U mnie zadziałał automat. Od razu wyobraziłam sobie ciężkie kolonialne skrzynie lub typowe dla stylu industrialnego regały. Ciemniejsze drewno, czarny metal. Meble ciężkie i dość masywne. Za to świetnie sprawdzające się w industrialnych surowych przestrzeniach. W takich industrialnych klimatach bardzo mi się podobają. Chyba najbardziej chciałabym mieć taki stolik na kolejowych nogach. A czy meble z metalu i drewna mogą być lekkie? Nie chodzi mi o ich ciężar właściwy tylko raczej o lekkość z wyglądu. Czy taki regał z metalu i drewna wyglądać będzie dobrze w innych wnętrzach? Podzielę się dziś z Wami moim odkryciem i refleksjami na temat ciężkich/lekkich mebli z metalu i drewna. Dziś będzie o lekkości metalu niczym ze stron “Lalki” i historii Wokulskiego (pamiętacie jak był zafascynowany badaniami nad odkryciem metalu lżejszego od powietrza?) 

Popatrzcie na moje dotychczasowe wyobrażenie o meblach z metalu i drewna:

Photo: shadesoflight.com

Photo: dotandbo

A teraz niespodzianka:

Lekkie prawda?
Inna, mniej masywna konstrukcja.
a to jest właśnie:
borcas

“Kolekcja Oslo. to przede wszystkim minimalizm, którego motywem przewodnim jest charakterystyczna stalowa oprawa mebli. Jej optyczna lekkość zamknięta jest w solidnych konstrukcjach, dopełnionych szlachetnym dębowym drewnem. Inspiracją kolekcji Oslo. był styl skandynawski, charakteryzujący się funkcjonalnością, prostą formą i przywiązaniem do natury przez wykorzystanie naturalnych materiałów.”

Surowe piękno.
Naturalne drewno
i ażurowa stalowa konstrukcja.

Jak wiele zmienia kolor i staranny dobór materiałów. Lżejsza bardziej subtelna konstrukcja sprawia, że mamy do czynienia z zupełnie innymi meblami. Daleko im do stylu industrialnego. To styl skandynawski w czystej postaci.

Taki regał można śmiało użyć do wielu wnętrz, bo jest na tyle uniwersalny, że dopasuje się do wielu stylów. Mój absolutny faworyt jeśli chodzi o produkty borcas. Jest to mebel, który idealnie wpasował by się i w moje przestrzenie. A przecież wiecie, że u mnie panuje eklektyzm a nie czysty styl skandynawski. 

Mogę Wam zagwarantować, że ta lekka konstrukcja świetnie współgrałaby również ze stylem retro. Warto zwrócić uwagę na każdy detal, bo ma on tu ogromne znaczenie. To starannie wykonane, dopieszczone meble dla prawdziwych koneserów stylu skandynawskiego. 

Na rynku jest wiele mebli z metalu i drewna, ale większość z nich nie zachęcała mnie do zakupu. Albo były za ciężkie, albo zbyt surowe i niezbyt starannie wykończone. Wyróżnikiem marki borcas jest dbałość o detal. Wystarczy przyjrzeć się z bliska ,żeby dostrzec istotne różnice: meble są bardzo dobrze spasowane i żadne z połączeń nie
są widoczne. 

Wykorzystujemy bardzo dobre materiały tj.naturalne lite drewno oraz naturalne forniry.

Bo choć założyciele marki borcas czerpią wzorce z najlepszych projektów skandynawskich tworząc meble minimalistyczne powstałe w poszanowaniu natury, to ja nie zamykałabym ich tylko w jednym stylu. To byłoby niesprawiedliwe. A przecież da mnie osobiście jedną z ważniejszych zalet tej kolekcji jest uniwersalność. 

“Wzornictwo skandynawskie ściśle łączy się z ekologią i przywiązaniem do natury. Zarówno na etapie koncepcji, jak i w samym procesie produkcji, jego przedstawiciele, podchodzą z ogromnym poszanowaniem do środowiska. Starają się eksponować piękno ukryte w materiałach i wykorzystywać je z rozwagą. Dekoracją prostego mebla może być niepowtarzalny rysunek słojów na drewnianym blacie, a inspiracją pofalowany brzeg jeziora czy kształt gałęzi”.

Otoczenie może się zmieniać a prosty, minimalistyczny wygląd i tak się obroni. Taki mebel może gościć u nas latami bo jest ponadczasowy, bez względu na modę a jakość wykonania daje nam gwarancje, że będzie służył nam długo.

Zobaczcie jak prezentują się produkty borcas w dość pustych, nieco klasycznych wnętrach.

Photo: borcas.eu

Jak Wam się podobają? Według mnie takich mebli nie trzeba oswajać. Nie trzeba dostosowywać do nich specjalnie wnętrza. Nie są potrzebne żadne specjalne dodatki. Są na tyle subtelne, delikatne, że stawiając je we wnętrzu nie zaburzymy jego stylu. Raczej go podkreślimy i sprawimy, że będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. O tym, że te meble piękne, w prostym stylu, wykonane z najlepszych materiałów w poszanowaniu środowiska dowiecie się ze strony internetowej marki: www.borcas.eu a ja od siebie jeszcze dodam, że są ponadczasowe i uniwersalne.

“Minimalizm, jakość wykonania i materiały są dla nas najważniejsze.” 

Czy ośmieliłam Was trochę do mebli z metalu i drewna? Ja chętnie sprawdzę jak będą wyglądać u mnie.
 borcas.eu znajdziecie również na:
facebook: borcas.eu
instagram: borcaseu

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts