METAMORFOZY IKEA: 6 metamorfoz lampy RANARP

by Kasia Bobocińska
Witajcie po Świętach. Dlaczego one tak szybko mijają? Całe szczęście jest jeszcze niedziela 🙂 Zanim pojawię się na blogu z opowieścią o tym jak bardzo szczodry był w tym roku dla mnie Mikołaj pokażę Wam kilka pomysłów na przeróbkę lamp RANARP. 

1. Lampa wisząca, kremowy 129 PLN
2. Lampa podłogowa/do czytania, kremowy 199 PLN
3. Reflektor z klamrą/ścienny, kremowy 79,99 PLN

Seria lamp  RANARP jest dostępna w Ikea około dwóch lat. Prezentują się na tyle fajnie, że zdziwiłam się, że i je próbowano przerobić. Okazuje się jednak, że wszystko da się ulepszyć. Głównie zajęto się jej mocowaniem i podstawą.
Chyba najbardziej podoba mi się ta przemiana. Może nieco zmodyfikowałabym betonową podstawę, bo wygląda mało stabilnie, ale sam pomysł mnie zachwycił. Lampa wygląda fantastycznie.

photo:http://imgur.com/a/mfJQ7

Ten sam pomysł i nieco inne wykonanie. Zmienił się sposób mocowania elementów drewnianych.

photo:

Genialne połączenie lampki i lusterka również z Ikea. I tym prostym sposobem mam lampkę na wysięgniku. Jedyne co mi przeszkadza to srebrny kolor ramienia. Można oczywiście użyć sprayu i zmienić jego kolor. Taka lampka sprawdzałaby się idealnie w sypialni, zamiast tradycyjnej lampki nocnej.

photo: 

Zamiast przymocowywać lampkę za pomocą metalu można użyć kawałka drewna.

photo: lovelyindeed.com/

Zmiana koloru klosza to również świetny pomysł. Nie zawsze wszystko musi być białe. Przemalowując klosz możemy go dopasować do dodatków kolorystycznych na przykład w kuchni.

photo: andreasnotebook.com

Lampka plus wspornik do półki (pobejcowany na ciemny brąz)- pięknie i naturalnie! I te połączenie z goła cegłą – dla mnie the best!

photo: lokal-avisen.no/

Dla osób lubiących przeróbki i geometryczne kształty. Choć mi ta metamorfoza najmniej przypadła do gustu. Wydaje mi się, że przez te trójkąty lampa wydaje się cięższa.

photo:http://www.ikeahackers.net/

Zainspirowaliście się choć trochę? Ja chyba zrobię lampkę ze wspornikiem, choć muszę dobrze się zastanowić nad miejscem montażu. Teraz lampka często zmienia miejsce zamocowania a później będzie statyczna. Nie wiem czy jestem gotowa zrezygnować z tej swobody.

 

Mam nadzieję, że lubicie cykl Metamorfoz Ikea. A jeśli tak to sprawdźcie, czy nie przegapiliście jakiegoś odcinka.

 frosta moppe rast Coole-Ideen-Organisation-Kinderbcher[4] expedit bekvam podkładki stół regolit lack-stolik__22519_PE107398_S4_thumb 26559ce57e016fac6b9ae36ab9aa33f7_thu 51b0b526fb04d661f80001d3._w.540_s.fi[1] vittsjo-stolik-na-laptop-brazowy__01 vittsjo-rega-brazowy__0135351_PE2920[1] 1_thumb1bissakura

Related Posts