METAMORFOZY IKEA: niezwykłe przemiany łóżka KURA

by Kasia Bobocińska
Dzisiejszym obiektem METAMORFOZ IKEA jest dziecięce łóżeczko KURA. Jak widzicie nie jest one jakoś specjalnie dekoracyjne, cena też nie jest okazyjna. Niecałe 500zł, ale bez materaca. Szukając łóżka piętrowego dla moich maluchów gruntownie prześwietliłam temat i wiem, że można trafić lepiej  —-> Przegląd łóżek dla dwójki, czyli jak urządzić pokój dla niemowlaka i dwulatka? Zresztą nie jest to typowe łóżko piętrowe bo, aby spać na dole trzeba materac dziecka położyć na podłodze. Jak to jednak bywa z większością projektów, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają za specjalnie, rozbudzają kreatywność u swoich nabywców. A uwierzcie mi wykazali się niezwykłą kreatywnością a trochę farby, materiały, tapety odmieniły łóżko nie do poznania.

KURA łóżko 499zł

Zobaczcie co dziś znalazłam:

Szarości w tym biało czarnym pokoju sprawdzają się świetnie. Nie wyglądałyby tak wspaniale, gdyby nie pościel z pomarańczowym deseniem.

 

źródło: źródło:

Gdy mamy do dyspozycji małą przestrzeń takie łóżko może stanowić idealne rozwiązanie. Na górze śpimy a na dole mamy dodatkową przestrzeń do przechowywania.

źródło:

Podobnie rzecz się ma w pokoju dziewczynki:

W tym projekcie zostawiono naturalne drewna, za to pozostałe elementy zostały obite materiałem. Bardzo fajny efekt:

źródło:

Tutaj łóżko nie uległo zimnie, ale atmosferę zrobiły dodatki. Dużo uroku dało oświetlenie i narzuta z połyskiem.

źródło: 

To łóżko to idealne miejsce do zabawy a nie tylko do spania. Lubiliście chować się w dzieciństwie? Ja bardzo. Dwa krzesła i koc tworzyły idealną przestrzeń zabaw. To łóżko może zapewnić taką izolację, może posłużyć też za scenę teatru. Elementy drewniane pomalowano zna żółto a na pozostałe naklejono taką samą tapetę jak na ścianie. Efekt: rewelacja. Jest kolorowo, jest pięknie.

 źródło:

Fajna kolorystyka. Jedyny minus to “wylewający”się na dole materac.

źródło:
Dzięki braku wyrazistości łóżko KURA możemy w łatwy sposób dostosować do naszych potrzeb. Odrobina farby i jest pięknie:

źródło:

Trzy ostatnie projekty to prawdziwe mistrzostwo świata. Uwielbiam łóżka – domki :

źródło:

źródło:

Jak z łóżka  KURA można zrobić łóżko-domek. Szkoda, że nie mam większej przestrzeni dla takiej “budowli”:

źródło:

Ogólnie łóżko KURA ma duży potencjał. Szkoda tylko że nie jest w jeszcze bardziej przystępnej cenie skoro potrzeba tyle pracy, żeby nadać mu wyjątkowy charakter.

frosta moppe rast Coole-Ideen-Organisation-Kinderbcher[4] expedit bekvam podkładki stół regolit lack-stolik__22519_PE107398_S4_thumb 26559ce57e016fac6b9ae36ab9aa33f7_thu 51b0b526fb04d661f80001d3._w.540_s.fi[1] vittsjo-stolik-na-laptop-brazowy__01 vittsjo-rega-brazowy__0135351_PE2920[1] 1_thumb1

Related Posts