METAMORFOZY IKEA: wyspy kuchenne

by Kasia Bobocińska
Zapraszam Was na kolejny odcinek jednego z bardziej popularnych cyklów na moim blogu – Metamorfozy Ikea. To już 17 spotkanie z meblami Ikea z zupełnie nowej odsłonie. Czas leci niesamowicie szybko i ostatni post z tego cyklu —> o łóżku KURA opublikowałam w lipcu. Coś jednak sprawiło, że przypomniałam sobie Metamorfozach Ikea.
Podczas tegorocznego ŁDF już po raz kolejny mogliśmy zobaczyć wystawę Ikea. W zeszłym roku na stoisku Ikea można było podziwiać kolekcję mebli PS (pisałam o tym w poście OKIEM NA DESIGN: Ikea postawiła na Polaków). W tym roku zatytułowali swoją wystawę: Drobne rzeczy nadają życiu smak
A dlaczego o tym piszę? Bo oprócz naprawdę ładnej aranżacji zaskoczyli mnie dystansem do siebie i tym że sami siebie hack’ują.  Z czego zrobiona jest lampa?

A tu bardziej wyraźne zdjęcie Karoliny z Kmwewnętrzu:
zdjęcie: Karolina Michałkiewicz/Kmwewnetrzu
Dzisiejszy bohater również związany jest z kuchnią a jest nim WYSPA KUCHENNA a właściwie dwie wyspy: FÖRHÖJA za 279zł i BEKVÄM za 199zł.
Ceny wysp kuchennych z Ikea wahają się od 500zł do nawet 900zł. Czy warto więc wydać 280zł i poddać ją metamorfozie? Przekonajmy się.  
Wystarczy użyć bejcy lub wosku barwiącego, by szybko odmienić kuchenny barek. 
źródło:http://rainershine.blogspot.com/ Tye Rainer
Odrobina farby i bejcy w dowolnym kolorze i możemy tworzyć dowolne kombinacje kolorystyczne.
źródło: http://www.huntedinterior.com/
Posiadanie wyspy kuchennej to prawdziwy luksus. W większości przypadków mogą się nimi cieszyć tylko właściciele domów lub kuchni połączonych z salonem. W wąskiej blokowej kuchni, umieszczonej w oddzielnym pomieszczeniu, możemy zapomnieć o takim udogodnieniu. Chyba, że zainwestujemy w taki niewielki barek – wyspę kuchenną.

źródło: http://www.ikeahackers.net
Świetnym pomysłem jest wykorzystanie barku jako szafki pod umywalkę. Na pewno jest oryginalnie. 

Serię BEKVÄM znamy już bardzo dobrze z wszelkich przeróbek Ikea. Pisałam już o półce na książki BEKVÄM oraz taborcie BEKVÄM.
Za 200zł możemy wyczarować naprawdę śliczne i niewielkie wyspy kuchenne. Mi najbardziej wpadły w oko szare.

źródło: http://www.oliverandrust.com/
A tu świetny stolik pod małą umywalkę.

źródło:http://www.offthemeathook.com/

źródło:  http://www.homeroad.net

źródło:  http://afrenchtouchfurniture.com/

Więcej zdjęć metamorfoz znajdziecie w katalogu Metamorfozy: wyspy kuchenne: 

Zdjęcia
użyte w tym poście pochodzą z oficjalnych serwisów prasowych firm lub zostały wykorzystane po uprzednim zapytaniu ich autorów o zgodę.

frosta moppe rast Coole-Ideen-Organisation-Kinderbcher[4] expedit bekvam podkładki stół regolit lack-stolik__22519_PE107398_S4_thumb 26559ce57e016fac6b9ae36ab9aa33f7_thu 51b0b526fb04d661f80001d3._w.540_s.fi[1] vittsjo-stolik-na-laptop-brazowy__01 vittsjo-rega-brazowy__0135351_PE2920[1] 1_thumb1bissakura

Related Posts