TRENDY W POKOJU DZIECIĘCYM: walizki

by Kasia Bobocińska
Dzisiejszy post to wynik moich poszukiwań inspiracji do stworzenia projektu DIY, którego efekt będziecie mogli zobaczyć już niedługo. Ostatnio pokój moich dzieciaków został wyposażony w przepiękny komplet walizek od Kids Town (strona jest obecnie w przebudowie i startuje po wakacjach). Pomyślałam, że to dobry pomysł, żeby sprawdzić jak można wykorzystywać takie lub większe egzemplarze walizek w pokojach naszych dzieci.

 

 PRZECHOWYWANIE

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to przechowywanie różnych mniejszych lub większych szpargałów. Posiadacze potomstwa wiedza, że w pewnym momencie dziecko ma tony malutkich figurek, kulek, laleczek, akcesoriów do tych laleczek itp. Takie walizki pozwolą ogarnąć ten chaos.

źródło:

 STOLIK NOCNY

Malowniczy stolik nocny. Kilka szaroburych walizek zmieniło się nie do poznania, gdy pomalowano je na pastelowo. Takie walizki mogą stanowić ozdobę nie tylko pokoju malucha.

źródło:

źródło:

źródło:

 ZABAWA

Nie pierwszy raz pokazuję Wam domki w walizkach.W poście TRENDY W POKOJU DZIECIĘCYM: domki dla lalek z materiału pojawiły się wśród innych małych domków, które można zrobić samodzielnie:
Taki domek w walizce to świetny pomysł na wakacyjne wyjazdy. Dziecko może nim się świetnie bawić na przykład w samochodzie. Taka walizka nie musi być przeznaczona tylko dla dziewczyn. Zobaczcie jak wygląda wersja dla chłopców:

źródło:

Pomyślałam, że dla chłopca można by zrobić na przykład statek piracki z piratami lub Park Jurajski z dinozaurami jeśli akurat ma dużo ulubionych figurek dinozaurów. Gdy dziecko podczas pakowania na wakacje chce zabrać ogromną kolekcję figurek, które akurat kolekcjonuje wtedy mamy problem rozwiązany. Może zabrać tylko tyle ile się zmieści w parku Jurajskim.

 DEKORACJA

Przepiękne pastelowe walizki znalazłam w pokoju córek Kasi z bloga My Full House. Marzyłam o takich, ale po pierwsze ta kolorystyka jest trudno dostępna i znika ze sklepów jak świeże bułeczki a po drugie ja mam parkę, więc musiało być bardziej uniwersalnie. Okazuje się, że obie z Kasią buszowałyśmy w tym samym sklepie w tym samym czasie.

źródło: My full House

Kasia robi przepiękne zdjęcia. Nic dziwnego, że rozwija się w tym kierunku i założyła własne studio Moments in time:

źródło: My full House

domki teepee romb metalowe mapy domek polka czarna owocowe printy popmpony lisek 19fe132ba8f8bc8af20af14ac0c51355_thu grzybek_thumb DSC03529_thumb2

Related Posts