TRENDY W POKOJU DZIECIĘCYM: łóżka domki

by Kasia Bobocińska
Ostatni wpis o METAMORFOZACH IKEA  i o łóżku KURA pokazał jak ważne jest dla Was wprowadzenie oryginalnych elementów do pokojów Waszych pociech. Część Was napisała, że już wprowadziła w życie plan metamorfozy zwykłego łóżka np. z Ikea.  Najbardziej Waszą uwagę przyciągnęły łóżka domki i to o nich chcę Wam dzisiaj opowiedzieć. Inspirujcie się, twórzcie i sprawcie, że świat Waszych dzieci będzie kreatywny i niezwykły.
 

To niesamowite jak bardzo chcemy wprowadzić do pokojów dziecięcych ten element niesamowitości. Jeśli ma za tym iść ograniczenie plastiku i skierowanie się w stronę naturalnych materiałów to jestem całym sercem ZA. 

źródło:

źródło:

Będąc na targach w Poznaniu pokazywałam Wam propozycje plastikowych łóżek dla dzieci. Uwierzcie mi dzieciaki byłyby zachwycone bo miałyby w domu namiastkę zabawek ustawionych w centrach handlowych z plastiku na monety, które udają samoloty, karuzele, czy pociągi. Dzieci lubią plastik, ale to my dorośli możemy im pokazać już na wstępnym etapie, że drewno jest piękne. Kto jeśli nie my zaszczepi im tę wiedzę? Zamiast ulec żądaniom i kupić córeczce plastikową, różową karetę może spróbować przemienić zwykłe łóżko w dom zabaw.

źródło:http://www.thedesignconfidential.com

Takie domki łóżka to wspaniała przestrzeń do zabawy i spania. Dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Mogą się tam schować i przenieść w magiczny świat stworzony przez ich nieograniczoną wyobraźnię. Kiedy coś przeskrobią mają też gdzie uciec.
Gdybym ja miała w dzieciństwie takie cudo…choć nie powiem, że zabawa pod kocem zawieszonym na dwóch krzesłach była zła.
Chcę od razu wyjaśnić, że nie mam jakiś ortodoksyjnych poglądów na zabawki dziecięce. Nie uniknęłam plastikowych domków, lalek itp. Co więcej niedługo opowiem Wam o zabawkach jakie pozwalają mi przetrwać lato z dzieciakami i plastiku będzie co niemiara. Nie mówię, że plastik jest be, ale moje dzieci śpią w drewnianych łóżeczkach i tam gdzie mogę, gdzie mnie stać, sięgam po rozwiązania naturalne.

źródło:www.thislittlelove.com.au/

Zrobienie takiego łóżka nie wydaje się trudne. W większości przypadków materac leży na ziemi a konstrukcja składa się z kilku zmontowanych kantówek (pewnie o wymiarach 7cmx7cm)

domki teepee romb metalowe mapy domek polka czarna owocowe printy popmpony lisek 19fe132ba8f8bc8af20af14ac0c51355_thu grzybek_thumb DSC03529_thumb2

Related Posts