Czerwony akcent w ogrodzie – stara studnia na nowo

by Kasia Bobocińska

Studnia w ogrodzie. Jak ją ciekawie wkomponować?

Drewno ma to do siebie, że się starzeje. Ostatni raz odnawiałam studnię w 2017 roku (Metamorfoza starej studni), czyli prawie 7 lat temu i niestety drewno bardzo się zniszczyło. Niestety większość desek nadawała się do wymiany, bo rozpadały się w rękach. Nadszedł czas na jej metamorfozę, aby stanowiła ozdobę ogrodu a nie go szpeciła. Zobaczcie, jak wyglądała studnia przed metamorfozą:

Najbardziej ucierpiał dach studni. Całe szczęście jej pokrywa i cała konstrukcja, były nadal w świetnym stanie. 

Naprawiłam zniszczone deski, aby nasza studnia mogła nam służyć przez wiele lat. Teraz, po odpowiedniej impregnacji, nasz dach będzie prezentował się świetnie przez kolejne lata.

Ta ławka ogrodowa też aż prosiła się o metamorfozę. Postanowiłam przemalować ją na ten sam kolor, co studnię, czyli piękny intensywny odcień szwedzkiej czerwieni. Zanim jednak przejdę do malowania studni farbą właściwą, pomalowałam ją gruntem uniwersalnym do drewna, metalu i PCV.  Ponieważ przemalowywać będę na kolor czerwony spośród 3 kolorów gruntów (białego, szarego oraz czerwonobrązowego 5422) wybrałam ten ostatni.

Jak odnowić starą studnię?

To nie pierwszy raz, kiedy korzystam z  gruntu uniwersalnego Remmers, bo wykorzystywałam go już przy metamorfozie drzwi: DIY – JAK SAMEMU ZROBIĆ DRZWI ZEWNĘTRZNE? I powiem Wam jedno, dzięki niemu farba docelowa rozprowadza się idealnie, powierzchnia jest gładka a przyczepność podłoża zwiększona, a samo drewno nie chłonie jej tak jak w przypadku malowania bez podkładu.  Do zabezpieczania studni zużyłam całe opakowania 0,75l.

Jak zabezpieczyć starą studnię?

Kiedy grunt wysechł, a schnie błyskawicznie, zabrała się za malowanie. Do pomalowania drzwi, po nałożeniu podkładu, użyłam Farby  silnie kryjącej, w kolorze przepięknej, soczystej czerwieni – czerwień szwedzka 3611.

Farba rozprowadzała się świetnie nadając studni i ławce piękny intensywny odcień soczystej czerwieni. 

Farba jest bardzo wydajna, gdyż z 2,5 lutrowego opakowania zużyłam zaledwie 1/3. Koszt opakowania 0,75 l to około 86 zł (np. na Allegro). Drzwi zewnętrzne, które pomalowałam tą farbą trzymają się świetnie od czterech lat. Nie wymagają ponownej impregnacji. Nie wymagają tez użycia lakieru. Farba kryjąca w zupełności wystarczy. 

Studia, jako dekoracja w ogrodzie

A tak studnia prezentuje się w kolorze w tym intensywnym czerwonym kolorze.  Stanowi przepiękną ozdobę ogrodu sprawiając że prezentuje się on znacznie ciekawiej. Kolor czerwony pobudza mnie do działania zielony relaksuje, oba stanowią idealne połączenie.

Post powstał przy współpracy z marką Remmers.

Related Posts