WNĘTRZARSKIE KURSY ONLINE

by Kasia Bobocińska

Kilka lat temu napisałam dla Was post o moich pierwszych krokach w projektowaniu wnętrz oraz o kursach, które pomogły mi tę drogę rozpocząć. Napisałam też recenzję kursu online uczącego podstaw ArchiCada: PIERWSZE KROKI Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ CZ.1: RECENZJA KURSU ONLINE . Dziś opowiem Wam o kolejnym kursie online, który planuję zrobić w najbliższym czasie oraz o platformie kursowej, która może Was zainteresować.

Plany na przyszłość

Zbliża się koniec roku, a w związku z tym myślimy o swoim rozwoju i snujemy plany zawodowe na rok 2023. Zgodnie z maksymą, że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu, jak co roku planuję nauczyć się czegoś nowego. Choć sama tworzę dla Was kursy i planuję stworzyć kolejne, to wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć, żeby być jeszcze lepszym w tym co robię. Na pewno chciałabym poszerzyć swoje kompetencje w tworzeniu pięknych wizualizacji wnętrz, które projektuję. Marzy mi się robienie tak realistycznych renderów projektów, aby przypominały do złudzenia zdjęcia prawdziwych wnętrz. Chciałąbym pokazywać je na Instagramie, czy nawet używać w swoich książkach i publikacjach. Przeszukując Internet znów trafiłam na stronę CGWISDOM, gdzie znalazłam interesujący kurs: „Kurs – “pConPlanner” – Artlantis – Wykonanie wizualizacji mieszkania”.

Kiedyś już opisywałam Wam możliwości programu pConPlanner, który zrobiła na mnie tak dobre wrażenie, że pracuję w nim od kilku lat. Nie do końca podobały mi się jednak wizualizacje, jakie w nim tworzyłam. Były poprawne, ale nie miały czynnika “wow”. Wiele słyszałam o programie Artlantis i na pewno chciałabym, go przetestować. Możecie wypróbować 30 dniowy trial lub wystąpić o licencję edukacyjną na stronie abvent.

Regularna cena kursu pConPlanner” – Artlantis, to 179 zł (teraz trwa promocja i kurs kosztuje 161 zł). Płacąc tę kwotę dostajecie dostęp nielimitowany do wszystkich paneli kursów a skład się on z 32 dwóch lekcji o łącznym czasie ponad 5 godzin 40 minut. Lekcje są krótkie, więc możemy poświęcić na kurs kilkanaście minut każdego dnia, przechodząc przez kolejne etapy i moduły. Pierwszy 20 lekcji dotyczy poruszania się w programie pConPlanner a kolejne to tworzenie wizualizacji w Artlantis. Na tym kursie uczymy się dwóch programów jednocześnie. Przez wszystkie etapy kursu w bardzo przystępny i profesjonalny sposób prowadzi go pani architekt Magdalena Jacewicz.

Znalazłam też fajny sposób na ich przerabianie i kurs oglądam na tablecie, jednocześnie przerabiając go na komputerze. Dzięki temu praca idzie mi znacznie szybciej i sprawniej.

Jestem w trakcie realizacji pierwszych modułów kursu i czekam na licencję Artlantisa, więc na razie nie opowiem, Wam o tym jak pracuje się w tym programie. Bardzo się jednak cieszę, że stary rok skończę z nowymi umiejętnościami, poszerzając swój warsztat.

Wnętrzarskie kursy online

Gdy jednak zajrzymy na platformę CGWISDOM to możemy przepaść z kretesem, bo jest tam mnóstwo kursów wnętrzarskich, które mogą nam się spodobać. Są kursy o ergonomii we wnętrzach, projektowaniu kuchni, łazienki, czy tworzeniu moodboard’ów. I aby mieć dostęp do tych wszystkich kursów możemy wykupić czasowy dostęp do platformy. Są dostępne cztery pakiety dostępu czasowego do kursów:

  • dostęp na trzy miesiące do wszystkich kursów 232 zł/ mc 
  • dostęp na sześć miesięcy do wszystkich kursów 133 zł/ mc – (łącznie 798 zł)
  • dostęp na rok to koszt 99 zł/mc (łącznie 1188 zł)
  • dostęp na rok + LICENCJA V-RAYA to koszt 149 zł/mc (łącznie 1788 zł)

Jedyne co musimy znaleźć to czas i motywację na robienie kursów. W przeciwieństwie do kursów odbywających się w świecie realnym, kursy online mają jedną podstawową wadę i zaletę jednocześnie – nikt nie narzuca nam tempa ich wykonania. Nie musimy spotykać się np. co sobota na zajęciach i przez to w dużej mierze nasze postępy zależą tylko i wyłącznie od naszej motywacji. Warto sprawdzić jak bardzo zdeterminowani jesteśmy i czy jesteśmy w stanie zrobić choć jeden kurs od początku do końca zanim zdecydujemy się np. na roczny abonament. Mam nadzieję, że nie skończy się  jak ze styczniowym abonamentem na siłownię i naszym zapałem, aby kolejny rok był dla nas bardziej healthy.

Patrząc na bogactwo kursów dostępnych na platformie, się poczuć jak w sklepie ze słodyczami i moglibyśmy wszystko zjeść na raz. Ważne, żebyśmy ocenili nasze siły na zamiary i rozsądnie podejść do tematu. 

Na platformie CGWISDOM znajdziemy kursy: Archicad, Autocad, Sketchup, Illustrator, 3ds Max, Photoshop, Artlantis, Revit, V-ray i wiele innych.

Lekcje projektowania:

#1 CO TO JEST PRZESTRZEŃ POZYTYWOWA I NEGATYWOWA? LEKCJE PROJEKTOWANIA 1

#2 KSZTAŁT I FORMA W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ LP#2

oraz pozostałe wpisy, które mogą Wam się przydać w Waszej przygodzie z projektowaniem:

PIERWSZE KROKI Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ CZ.1: RECENZJA KURSU ONLINE

PIERWSZE KROKI Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ CZ.2: DARMOWE PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA

APLIKACJE DO POZNAWANIA KOLORÓW

JESTEŚ DEKORATOREM WNĘTRZ – SERIO?

Related Posts

Leave a Comment