SZYBKIE DIY: ORGANIZER GOSPODARCZY

by Kasia Bobocińska

Dziś zapraszam na kolejny odcinek cyklu Szybkie projekty, które za waszą namową zmieniłam na Szybkie DIY. Co zrobić jeśli w domu zostało Wam kawałek sklejki? Wykorzystać oczywiście! Zamówiliśmy kiedyś w supermarkecie budowlanym sklejkę do jakiegoś projektu i wzięliśmy przycięty na wymiar kawałek oraz odpadki w tym długi i wąski kawałek sklejki o długości 120cm, szerokości 25 cm i grubości 6mm. Postanowiłam go wykorzystać i w pomieszczeniu gospodarczym zrobiłam organizer na ścianę. Dziś pokaże Wam jak fajnie możecie zagospodarować przestrzeń pomiędzy dwoma szafkami, gdy nie musicie tak jak w kuchni, zabezpieczać jej glazurą.  Ta przestrzeń była zupełnie niewykorzystana. Jedyne co musiałam zrobić to przykręcić sklejkę do szafki za pomocą łączników płaskich metalowych, oraz wywiercić w niej otwory na drewniane kołeczki. Zrobimy organizer gospodarczy! Poniżej instrukcja w 5 krokach:

OGRANIZER GOSPODARCZY W 5 KROKACH

KROK 1

Pierwsze co zrobiłam to na sklejce zaznaczyłam miejsca, w których chciałam mieć haczyki i kołki. W tym celu narysowałam sobie kreskę na której zaznaczyłam punkty co około 10cm.

KROK 2

Kiedy miejsca były już zaznaczone wywierciłam w tych punktach otwory za pomocą specjalnego wiertła – frezu o średnicy 10 mm (takiej średnicy miałam kołki). Frez zamocowałam na wkrętarkę i szybko wywierciłam otwory.

KROK 3

Teraz wystarczyło tylko przygotować kołeczki. Wałek o średnicy 10mm podzieliłam na równe odcinki 3 cm i odcięłam za pomocą piły.

KROK 4

Następnie włożyłam je do wywierconych otworów. Trzymały się na ścisk i nawet nie trzeba było przyklejać.

Jeśli chcecie mieć je przytwierdzone na stałe to po prostu przyklejcie je za pomocą kleju do drewna.

organizer gospodarczy

KROK 5

Oprócz kołków chciałam mieć też haczyki, więc wywierciłam małym wiertłem otwory, w które wkręciłam później haczyki

organizer gospodarczy
organizer gospodarczy

I nasz organizer gospodarczy jest gotowy! To świetny patent, aby szybko znaleźć rzeczy, które zawsze chcemy mieć po ręką, jak np. nożyczki, które w naszym domu zawsze ginęły w  niewyjaśnionych okolicznościach. Podobnie było z miarką, taśmą brązowa czy nożykiem. Teraz wszystko ma swoje miejsce a ja jestem przeszczęśliwa, bo za każdym razem oszczędzam mnóstwo czasu na szukanie. Polecam Wam taki organiezer do pomieszczeń gospodarczych, ale także świetnie sprawdzi się w biurze. 

Dajcie znać co myślicie o nowym cyklu: Szybkie DIY?  Mam nadzieję że Was choć trochę zainspirowałam. W kolejnym odcinku pokażę Wam co zrobić, jeśli ktoś na Święta wysłał Wam paczkę i jako wypełniacza użył za dużo papieru. Oczywiście powstało kolejne DIY #zerowaste! Wykorzystaj, nie wyrzucaj!

organizer gospodarczy

Zobacz poprzedni post z cyklu Szybkie DIY:

SZYBKIE PROJEKTY: MALOWANIE SZAFKI KUCHENNEJ

Related Posts