BOAZERIA W POKOJU CHŁOPCA. INSPIRACJE

by Kasia Bobocińska

Powolutku, krok po kroczku pokój Łucji zaczyna nabierać kształtów: pomalowaliśmy go na niebiesko (MALOWANIE + POMYSŁ NA WNĘTRZE POKOJU DZIECIĘCEGO DLA DZIEWCZYNKI), pomalowaliśmy sufit METAMORFOZA SUFITU, położyliśmy podłogę i  oraz tapetę oraz powoli malujemy meble (MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ) i wybieramy do niego dodatki. Pokój Łucji stał się też tymczasowo pokojem niemowlęcym a od zeszłego roku współdzieli go z bratem. Jednak od września Łucja idzie do szkoły i czas dać jej więcej swobody. Chłopcy muszą przenieść się do swojego pokoju, który jest jeszcze w ogóle niewykończony. Dzisiejszym tematem jest boazeria w pokoju chłopca i pomysły i inspiracje na jej wykończenie.

W pokoju chłopaków mamy do wycyklinowania starą podłogę. Pamiętacie, jak podczas remontu uparłam się zostawić stare deski: DZIENNIK REMONTU:RENOWACJA STAREJ PODŁOGI. Było to, kosztowne i pracochłonne przedsięwzięcie, które nie przyniosło na razie zadowalającego efektu:

boazeria w pokoju chłopca

Z sentymentu postanowiłam zostawić też starą boazerię. Mam nadzieję, że nie będę żałować swojego wyboru.

boazeria w pokoju chłopca

Zresztą to nie pierwszy raz w starym domu zdecydowałam się zatrzymać boazerię: BOAZERIA W PRZEDPOKOJU – USUNĄĆ CZY POMALOWAĆ?

Boazeria w pokoju chłopców została i raczej już tego nie zmienimy. Mam jednak spory dylemat z wyborem koloru. Głowię się nad kolorem już jakiś czas i jak na razie do ścisłej czołówki trafiły cztery barwy z palety barw LuxDecor: spłowiały brąz (stado reniferów), chłodny piaskowy (mglista łąka), żółty w odcieniu miodowym (płynna lawa) oraz szałwiowy (suszony koper). 

boazeria w pokoju chłopca

Na razie nie wiem, jaki kolor z palety Impregnatu do drewna Njord wybiorę, ale już wiem, że bzie pięknie!

BOAZERIA W POKOJU CHŁOPCA – BIEL, NAJPROSTSZY WYBÓR

W przypadku pokoju chłopców nie braliśmy pod uwagę bieli, choć to najbardziej oczywisty i najczęściej wybierany kolor. Biel jest ponadczasowa i uniwersalna, choć ja wystrzegam się jej w pokoju dziecięcym:

NIE RÓBCIE Z DOMÓW SZPITALI PSYCHIATRYCZNYCH – CZY MĘŻCZYŹNI NIE LUBIĄ BIELI?

Jednak w przypadku pokoju chłopców zrezygnowałam z niej z tylko jednego powodu. Biel jest nudna a przynajmniej mi się na razie znudziła. 

PHOTOGRAPHY BY STEPHANIE RUSSO via domino.com

Taka chłodna szarość prezentuje się bardzo interesująco:

Photo: desiretoinspire.net

BOAZERIA – KOLORY ZIEMI

Kolory ziemi skradły mi ostatnio serce. Przepiękny szałwiowy kolor totalnie zawrócił mi w głowie, do tego stopnia, ze postanowiłam złamać z góry ustalone zasady: JAK TANIO WYREMONTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA? Zostało mi jeszcze sporo farby w kolorze: Niespokojny Agat i zastanawiam się, gdzie mogłabym go wykorzystać. Jednak ten kolor w połączeniu z innymi ciemnymi barwami, mógłby  przytłoczyć pokój małego chłopca. Tu jednak trzeba pomyśleć o jakiś żywych barwach, dlatego w grę wchodził nawet żółto – miodowy odcień.

Photo: desiretoinspire.net
Photo: desiretoinspire.net
Photo:beeboutdesign.com

BOAZERIA W GRANACIE

Uwielbiam granat i taki chłodny granatowy kolor chodzi za mną od dawna! Wiem jednak, że za jakiś czas w pokoju pojawi się granatowa morska tapeta, bo starszy syn zażyczył sobie wieloryba a dokładnie ssaka morskiego humbaka a mi ten pomysł bardzo się spodobał. Granatowa boazeria to było za wiele. Niemnie, w każdym innym miejscu chętnie sięgnęłabym po ten kolor. 

Photo: balkanina.com
Photo: balkanina.com
Photo: balkanina.com
Photo: projectnursery.com

Która opcja kolorystyczna podoba Wam  się najbardziej? Granat, szarość a może kolory ziemi? Do mnie najbardziej przemawia kolorystyka neutralna w chłodnych, spłowiałych barwach ziemi. Ponieważ tematem przewodnim jest ocean, to w pokoju na pewno nie zabraknie koloru granatowego.  Pomyślałam, żeby zrównoważyć go za pomocą chłodnej piastowej barwy? A może dwa kolory piasek i szałwia? Mam sporo do przemyślenia, ale już nie mogę się doczekać nowego kolorystycznego wyzwania!

Related Posts