10 pomysłów na stolik dziecięcy DIY

by Kasia Bobocińska
Ostatnio pokazywałam Wam jak powolutku zmienia się mój PROJEKT LETNIEGO POKOJU DZIECIĘCEGO.  Sporo się napracowałam przy tych trójkątach na ścianie, ale teraz powoli myślę o wyposażeniu. Szukałam fajnego stolika dla dzieciaków tak, aby tak jak zwykle nie skończyło się na Ikeowskim Lacku. I muszę przyznać, że wcale nie jest to takie łatwe. Pomyślałam, że skoro obiecałam, że w projekcie będzie DIY to może zrobię właśnie stolik do zabawy. Dziś pokażę Wam 10 propozycji, które prezentują kreatywne sposoby na dziecięcy stolik lub biurko. Przynajmniej 2 wchodzą na moja top listę i bardzo prawdopodobne jest to, że jeden z nich wykonam. Zgadniecie który najbardziej będzie pasował do Letniego pokoju z górami?


Pomysły na sklejkę pokazywałam Wam już tutaj a wśród nich genialne biurka do wykonania samodzielnie.
Kiedyś pisałam również o stolikach dla najmłodszych przy okazji METAMORFOZ IKEA. W roli głównej występował dość nieciekawy stolik LATT. (klik).
Zobaczcie co wybrałam dzisiaj:
1.  Świetny stolik dla dzieci znalazłam na stronie ana-white.com (klik) wraz z dokładną instrukcją i planem. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych. Czy jednak projekt nie jest zbyt skomplikowany? W końcu to letni stolik. 

Photo: ana-white.com

2. Zielona kreatywna wyspa

W założeniu to wcale nie miał być stolik dla dzieci a miejsce, gdzie autorka projektu Being Brook miała realizować swoje pasje. Duży plus za projekt. Jest naprawdę dopracowany. Kolor też śliczny, ale projekt jest zbyt skomplikowany na dziecięcy stolik, którego szukam.

 Photo: Being Brook 

3. Stolik z rurek
To chyba najbardziej zaskakujący ze wszystkich model. Widziałam wiele projektów z rurek, ale biurka nie.

Photo: abeautifulmess.com

4. Biurko ze skrzynek
Ten projekt  jest świetny. Wystarczą dwie skrzynki po owocach (inne pomysły na wykorzystanie skrzynek tutaj – klik) oraz blat ze sklejki. Dokładną instrukcję tego projektu znajdziecie  tutaj (klik) 

Photo:  petticoatjunktion.com
 

5. Ławka i biurko idealnie do siebie pasujące
Do tego mebelka niestety nie ma instrukcji, bo zdjęcie pochodzi z gazety, ale jest świetną inspiracją i myślę, że bez problemu da się go odtworzyć. To idealny projekt do małych przestrzeni, bo ławka pasuje do biurka i można je zsunąć tak, aby tworzyły jedną całość.

Photo: Anne-Marie Ross and stylist Marjolein Vonk (Styling) via vintagerosebrocante.com


6. Śliczne biureczko
Przepiękne biureczko od Rogue Engineer (klik). Wszystkie plany znajdziecie tutaj (klik).

Dla mnie w tym projekcie największym wyzwaniem byłby nogi:

Photo: Rogue Engineer

7. Szkolne biurko

Piękne biurko znalazłam na stronie Makeit-loveit.com. Projekt jest świetny, ale jedyne co bym zmieniła to drewno użyte na nogi, wybrałabym bardziej wartościowe. Te tanie deski psują efekt końcowy.

Photo:The Aqua House via makeit-loveit.com

8. Stolik ze sklejki
Ten świetny stolik ze sklejki od Small Design. Zrobiłabym taki stolik bez mrugnięcia okiem. Materiał nie byłby taki drogi, ale wycięcie okręgu ze sklejki to koszt minimum 20zł i myślę, że sam stolik kosztowałby pewnie ze 150zł lub nawet 200zł.

Photo: small Design

9. Wiszące mini biurko
Ana-white znów zaskakuje. Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj (klik). Śliczny malutki sekretarzyk – biurko idealny do małych przestrzeni. Jeden z moich typów na przyszłość.

Photo:ana-white.com

10. Na koniec mam prawdziwą perełkę. Prosty i piękny projekt znaleziony na Sinnen Rausch
 

Photo: Sinnen Rausch

A na koniec jeszcze taka kreatyna tablica od Growing spaces. Instrukcja tutaj (klik):

Photo: Growing spaces

Tyle kreatywnych pomysłów, że naprawdę nie wiem na który się zdecydować. A Wy już wiecie, który wybrałam do letniego pokoju z górami? Niedługo czeka nas POWRÓT DO SZKOŁY, więc może któryś z projektów przyda się Wam do zaaranżowania miejsca do pracy dla Waszych dzieci. Jeśli poszukujecie ciekawego biurka koniecznie zobaczcie mój przegląd biurek.

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts