To kolejna odsłona cyklu przedstawiającego przedmioty, które dotąd nie uważaliśmy za dekoracyjne, po stolikach z  palet, inspirujących z drabinach przyszedł  czas drewniane skrzynki.

Przyznam się szczerze, że do napisania tego postu zainspirowała mnie Marta Szelewa, która pokazała, jak ma wyglądać jej stolik kawowy zbudowany ze skrzynek. Postanowiłam poszukać innych inspiracji i pokazać Wam pomysły na meble ze skrzynek. Wiele jest tego. Skrzynki głównie wykorzystywane są jako: półki, regały, szafki nocne pojemniki na zabawki. Można je spotkać dosłownie w całym domu od łazienki, poprzez kuchnię i salon, aż do pokojów dziecięcych. Mogą być pomalowane na biało lub całe w pastelach, ale chyba najbardziej podobają mi się, gdy widać, że są stare.

SALON

Jak to miało miejsce, w przypadku palet, tak i skrzynki po owocach pasować będą niemal do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, vintage, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach. Takie meble, doskonale wpisują się w obowiązujące trendy promując ekologiczny design. W końcu dajemy im drugie życie i co najważniejsze, drugie znaczenie przedmiotom, które mogłyby trafić na śmietnik.

meble ze skrzynek
Photo: via klikk.no

Skrzynki w salonie sprawdzą się jako regał, jako szafka lub po prostu ustawione, jako dekoracja. Podobają się Wam takie meble ze skrzynek?

meble ze skrzynek
Photo: Deas og Mia via apartmenttherapy.com
meble ze skrzynek
Photo: vtwonen.nl

Takie meble ze skrzynek podobają mi się najbardziej!

Skrzynki w połączeniu z białą porcelaną wyglądają pięknie. To taka minimalistyczna wersja kredensu.

Photo: via dishfunctionaldesigns from 79 Ideas
Pgoto:
Blog Jurunensev via cmujer

Ogromnie podoba mi się ta kompozycja w stylu skandynawskim a szczególnie: prostota, piękno drewna oraz kolorystyka ograniczona do 4 kolorów:

Photo: via missohlala

Uroczy stolik na gazety i książki.

Proszę, oto i mamy odpowiednik regału EXPEDIT z Ikei zbudowany ze skrzynek. Dla mnie oryginalnością, smakiem i kolorystyką biję Ikea na głowę.

Photo: architecturaldigest.com via cmujer

SYPIALNIA

Pomalowane na biało skrzynki zastępują szafkę nocną.

BIURO

Świetne miejsce na wykorzystanie skrzynek. Zawsze można coś do nich włożyć, na przykład: kolorowe papiery:

Photo: stylizimoblog

Popatrzcie, jak świetnie można wykorzystać skrzynki w biurze! W połączeniu z tekturowymi segregatorami jest ekologicznie i pięknie:

KUCHNIA

Jednak, nawiązując do negatywnych komentarzy, znalezionych na forum budowlanym, używając skrzynek w kuchni trzeba zachować odpowiednią ostrożność. Raczej nie przechowywać w nich jedzenia, kiedy były z niewiadomego pochodzenia. Zawsze, wtedy możemy kupić nowe. Sprawdzą się jednak idealnie do przechowywania zastawy stołowej, oraz innych sprzętów kuchennych.

Photo: Jenny Brandt via lonny
Photo: kjerstislykke

Wszędzie tam, gdzie świetnie sprawdziłyby się wiklinowe koszyki, możemy użyć skrzynek. Spełnią swoją rolę wyśmienicie i będą wyglądać równie pięknie. Bardzo podobają mi się stare skrzynki z napisami.

Photo: vibekedesign

ŁAZIENKA

W łazience skrzynki powinny być odpowiednio zaimpregnowane. Zostawione w wersji niepomalowanej, będą chłonąć wilgoć, wypaczać się i stracą na urodzie.

Photo: ana-white
Photo: viajustimagine

Photo: hogarmania.com via cmujer

PRZEDPOKÓJ

Photo: thediyplaybook
Photo: decouvrirdesign

Pomalowane na pastelowe kolory skrzynki świetnie sprawdzą się, jako dekoracja przedpokoju, oraz miejsce do przechowywania butów:

POKÓJ DZIECIĘCY

Śliczna dekoracja w wersji retro:

meble ze skrzynek
DIY ze skrzynek by Jessica Christman

Oczyszczone i pomalowane skrzynki można wyłożyć kolorowymi papierami i mieć piękne, niebanalne półki na dziecięce skarby.

https://www.instagram.com/p/Boeu4Y1Aqad/

Drewniane skrzynki z doczepionymi kółkami to wspaniały pomysł na przechowywanie zabawek.

Z większej ilości skrzynek można zrobić wspaniały stół:

Photo: silje-vaniljeis

STOLIKI

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam nic przeciwko wykorzystaniu zużytych skrzynek skonstruowania stołu. Może być to mały stoliczek na taras jak na zdjęciu poniżej ale także duży stolik kawowy.

via infarrantlycreative

Jeśli zastanawialiście się, jak go można zrobić, poniżej czeka na Was krótka instrukcja. Prawda, że prosto? Stolik można pomalować, na przykład na biało i zamiast kwiatka położyć muszle. Do tego jeszcze kilka dekoracji, typowych dla stylu marynistycznego i mamy idealne rozwiązanie na lato.

Photo:weshareideas

Puste przestrzenie, można zapełnić dowolnie. Bardziej praktyczne rozwiązanie, to ustawianie tam książek lub gazet.

Dość ciekawe wnętrze, wykorzystujące, jako dekoracje przedmioty z duszą: są stare narty, jest stoli ze skrzynek a zamiast typowej szklanej tafli położono na nim okno.

via designoursign.com
via designed-for-life
Photo: hogarmania.com via cmujer

Dziś znów zajrzałam na forum tutaj i poczytałam zamieszczone tam komentarze, tak mocno krytykujące ideę mebli ze skrzynek. Przytoczę dwa, bo reszta, przy okazji wchodzi na tematy polityczne:

“Na szczęście jeszcze Ikea działa. Takiej nędzy to jeszcze chwalić Boga w Polsce nie ma. Do tego są markety można sobie meble zaprojektować i wykonać z płyty stolarskiej nawet fornirowanej czy wiórowej okleinowanej, pociąć w markecie na wymiar. Zbieraczy trochę jest w każdym kraju, ale to jest choroba psychiczna. B.Klimkiewicz. “

“Wsio piknie. Tylko, że palety, czy skrzynki… No cóż, różne rzeczy się w nich wozi. W różnych warunkach są trzymane. Nawet jak na oko dobre, to mogą mieć grzyba, albo być nasiąknięte jakimś szajsem w którym stały, lub który w nich jechał. Jeżeli ich poprzedni właściciel chciał, żeby były trwalsze, to mógł z kolei nasączać je jakimś zajzajerem, nie koniecznie zdrowym dla ludzi, właśnie po to, żeby nie butwiały. Zatem, mimo że fajnie to wygląda, jest tanie i fantastycznie spełnia swoje nowe zadania, zaleca się ostrożność. Jak to przy rzeczach ze śmietnika. Nigdy nie wiesz, kto i jak z nich korzystał.”

Related Posts