Z wizytą u projektantki – DOBRA MATERIA

by Kasia Bobocińska
Może czuję się czasem jak Pomysłowy Dobromir w spódnicy, ale spódnica rzecz ważna.
Jak śpiewała Edyta Górniak “Jestem kobietą” i naprawdę tak chcę się czuć.
Wsiąkłam w sprawy remontowe. Niejednokrotnie mam ręce czy ubranie pobrudzone farbą. Walczę z suchą skórą, podrażnioną przez detergenty, którymi staram się doczyścić ręce.  U mnie remont trwa 365 dni w roku a nie tylko chwilę. Oczywiście staram się mieć wydzielone strefy w kuchni dla mojej działalności, ale uwierzcie mi, rodzina coraz bardziej patrzy na mnie spode łba, mijając kolejną szafkę leżąca na podłodze w kuchni.
Dlatego tak ważne jest dla mnie, aby pomimo tych wszystkich niedogodności, wychodząc gdzieś na spotkanie lub po prostu z domu czuć się kobieco.

Dziś zapraszam was na opowieść o miejscu naprawdę wyjątkowym. Jedynej takiej przestrzeni kreatywnej w Warszawie. Poznacie jego właścicielkę oraz zobaczycie kreację jaką dla mnie uszyła.

Niedawno odkryłam
w sobie miłość do sukienek. Jeszcze do niedawna ich zupełnie nie
uznawałam. Spódnice tak, spodnie tak, ale na pewno nie sukienki. Te
ostatnie zakładałam tylko na wesela, Wielkanoc i Święta Bożego
Narodzenia.
W pewnym momencie życia pokochałam je nad wyraz.

Dobrze się w nich czuję. 

Jeszcze podczas zeszłorocznego WAWA DESIGN FESTIWAL Agnieszka zaprosiła mnie do swojej pracowni. Początkowo pomyślałam, że to zwykła pracownia krawiecka. Jakie było moje zaskoczenie, gdy odkryłam, czym jest naprawdę DOBRA MATERIA.

  • Po pierwsze, to Ty możesz stać się tam krawcową.
  • Możesz kupić szablon za niecałe 40zł i usiąść przy maszynie, które są tam udostępnione.
  • Możesz skorzystać z porady profesjonalnej krawcowej, w końcu nie zawsze początki są łatwe
  • Równie dobrze możesz zabrać go do domu i spróbować uszyć ubranie samodzielnie.
  • Szablonów jest całe mnóstwo —> zobaczcie (klik)
  • Dobra Materia to kreatywne miejsce, w którym odbywają się warsztaty i sesje zdjęciowe
  • Jeśli chcecie się dowiedzieć o najnowszych wydarzeniach, jakie mają miejsce w DOBREJ MATERII śledźcie profil na fb —-> tutaj (klik).
A dzieją się tam rzeczy naprawdę niezwykłe. Na przykład można wziąć udział w pidżama party, podczas którego możesz spędzić wieczór z maszyną i wrócić do domu z samodzielnie uszytą pidżamą:

 Poznajcie Agnieszkę  właścicielkę DOBREJ MATERII:

Jak to się wszystko zaczęło?

Przez wiele lat pracowałam, jako projektantka odzieży w dużej firmie. Kiedy stwierdziłam, że chcę powiększyć rodzinę i mieć dzieci założyłam własną działalność gospodarczą i obsługiwałam agencje reklamowe w odzież itp. Potem poszłam na  wychowawczy i miałam przerwę w pracy. Z czasem stwierdziłam, że niekoniecznie chcę pracować dla dużej firmy, bo to wiąże się to ze stresem, zależnością od innych. Cała odpowiedzialność za kolekcję spoczywa na mnie (przyp.red. projektantce) i na konstruktorze a jeśli chodzi o kwestie finansowe to z nimi bywa różnie. Pomyślałam, że będę robić coś swojego.

  Fot. Agnieszka Szpilki w szafie

I tak powstała DOBRA MATERIA?

Nie chciałam się pakować w projekty, bo konkurencja na naszym rynku jest ogromna. Jest mnóstwo znanych polskich projektantów. Chciałam stworzyć coś takiego, czego jeszcze nie ma.  Pomyślałam sobie, że skoro mam tyle swoich szablonów, czyli baz papierowych na rożne ubrania, to sprawię, ze inni będą mogli z nich korzystać. Tak powstała firma theCOSTIUMER,

Pomyślałam, że korzystając z mojego doświadczenie, będę robiła kolekcje i wypuszczała je na rynek w postaci półproduktów, jakimi są szablony.

Następnie wynajęłam duże jasne wnętrze i w mojej głowie zaczął kiełkować pomysł jak je wykorzystać i połączyć z theCOSTIUMER,.

Pomysł był taki: jak ktoś potrafi szyć i chce zrobić sobie sukienkę to kupi ode mnie szablon i sam ją sobie uszyje. Z jednego szablonu może przecież uszyć ile chce sukienek zmieniając kolory i materiały.

 Fot. Agnieszka Szpilki w szafie

Obok sali, na której prowadzone są warsztaty jest sklep, gdzie można kupić wykroje, ale także wiele więcej rzeczy: farby do malowania na tkaninach, szablony do nanoszenia wzorów na tkaninach.

 
Zobaczcie jak piękne projekty robi Agnieszka. Ja napaliłam się właśnie na taką sukienkę retro.


Fot. Agnieszka Szpilki w szafie

I tak powstała DOBRA MATERIA.

A wiecie, co jest najlepsze? Byłam w pracowni, która jest naprawdę pięknie urządzonym, jasnym, optymistycznym miejscem, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Agnieszka zgodziła się uszyć dla mnie piękną sukienkę w stylu retro. Czekając na ostatnie poprawki dowiedziałam się, jaką kreatywnością wykazał się pewien mężczyzna, który zamówił szablon i uszył dla swojej dziewczyny samodzielnie przepiękną sukienkę. To się nazywa prezent! 
Jeśli szukacie prezentu na Walentynki (choć nie podejrzewam, żeby wielu mężczyzn to czytało) to to jest na pewno coś, co zrobi wrażenie na Waszej wybrance.

Zobaczcie jak wyglądałam w mojej sukience w Wigilię.

I cała nasza rodzinka w komplecie.

Pozdrawiam Was gorąco! I spróbujcie Waszych sił w szyciu. Ja być może skuszę się na uszycie takiej sukienki 🙂

 

Related Posts