DIY metaliczny blask – 8 pomysłów na pakowanie prezentów

by Kasia Bobocińska
Od czasu, kiedy robiąc dekoracje do nakrycia stołu odkryłam wszechstronność srebrnego lakieru Śnieżki TYDZIEŃ SREBRNY: DIY srebrne ozdoby, do głowy wpadały mi ciągle nowe pomysły z jego użyciem.
Wybrałam trzy kolory Lakieru metalicznego Śnieżki: srebrny, złoty, miedziany i wykorzystałam je do stworzenia dekoracji tegorocznych prezentów.
W kilka chwil na balkonie stworzyłam niepowtarzalne dekoracje z użyciem: liści, żołędzi, szyszek, guzików, sznurka,dekoracyjnego papieru i  wielu innych rzeczy. Zobaczcie jak mi poszło:

Uwielbiam pakować prezenty i ozdabiać je samodzielnie wykonanymi ozdobami. To jedna z tych przyjemności przed Świętami, których nie mogę sobie odmówić. Żałuję, że nie wszystkie prezenty mogę ozdobić w sposób fantazyjny. Umówiliśmy się w rodzinie, że ponieważ jest nas tak dużo, to będziemy losować osobę, którą obdarujemy prezentem.  Aby nie zdradzić, kogo wylosowałam nie mogę tego prezentu spersonalizować, bo od razu wszyscy będą wiedzieli kogo wylosowałam.
Za pomocą Lakieru metalicznego Śnieżki  pokolorowałam liście, które od początku jesieni zasuszyłam w książce.

Podobnie postąpiłam z innymi dekoracjami. Żołędzie i szyszki pozłociłam a zwykły sznurek pokolorowałam na srebrno.

 

Prezent 1

Za pomocą srebrnego Lakieru metalicznego Śnieżki pokolorowałam na srebrno zwykły sznurek oraz kwiatek z papieru, który przewracał się od dawna w szafce. Już miałam go wyrzucić, kiedy do głowy wpadł mi pomysł, że wystarczy go ujednolicić za pomocą srebrnego koloru. Do tego różowy papier (dwustronny z jednej strony róż a z drugiej fiolet) kupiony w Tigerze. I jak Wam się podoba?

Prezent 2

Do zapakowania tego prezentu wykorzystałam zwykły papier pakowny oraz pozłocony lakierem żołądź. Na niedbale oderwanym kawałku papieru za pomocą stempelków z mojej listy marzeń —-> Moja lista marzeń, napisałam “Noel” – w ten sam sposób możecie napisać imię obdarowywanej osoby. Zamiast żołędzi możecie użyć też małych szyszek, również posrebrzonych lub pozłoconych.

Prezent 3

Tutaj też wykorzystałam papier pakowny. Bardzo lubię ten materiał. Użyłam go również przy okazji kalendarza adwentowego —> DIY: kalendarz adwentowy. 
Do papieru dobrałam złotą wstążeczkę oraz duży guzik, który wcześniej był granatowy. Ta bardzo prosta dekoracja naprawdę robi wrażenie. Na górze nakleiłam renifera wyciętego z cieniutkiego korka. Trzy arkusze kupiłam za kilka złotych w Tigerze.

Prezent 4

Do zapakowania tego prezentu wykorzystałam czarny papier oraz złoty liść. Na początku jesieni zebrałam kilkanaście liści i zasuszyłam w książce. Przydają mi się na różne okazje, np. do dekoracji stołu oraz oczywiście do prezentów. Zrobiłam liście w trzech kolorach- złotym, srebrnym oraz miedzianym.

Prezent 5

Tym razem do dekoracji użyłam złotego papieru prążkowanego.Ten akurat kupiłam, ale taki sam zrobiłam samodzielnie używając metalicznego sprayu. Gotowy metaliczny papier jest drogi a zwykły biały papier w prążki kupiłam w papierniku za 4zł. Do tego srebrny spray i możemy osiągnąć bardzo fany efekt (zobaczcie w następnym punkcie). Pamiętacie posrebrzane pióra? (jeśli nie zobaczcie tu – klik). Wystarczy wyciąć wzór pióra, odrysować na brystolu i częściowo pozłocić. Efekt jest chyba zadowalający, prawda?

Prezent 6

Tym razem do czarnego papieru dopasowałam srebrny papier prążkowy, o którym wspominałam w poprzednim punkcie. Ponieważ mój papier był dość sztywny wycięłam z niego wąski pasek. Dekoracji dopełni miedziany liść

 

Prezent 7

Mała modyfikacja poprzedniego pomysłu. Zamiast z liścia użyłam białej wstążki i trzech małych, posrebrzanych guzików.

Prezent 8

W ostatnim pomyśle użyłam czarnego papieru i miedzianego lakieru metalicznego. Pamiętacie wzór renifera wyciętego z korka.Ten sam wzór przeniosłam na brystol, wycięłam za pomocą nożyka i popryskam miedzianym kolorem.

Która propozycja zapakowania prezentu podoba Wam się najbardziej?

Partnerem cyklu “Poradnik mieszkaniowy” są farby Śnieżka.

Related Posts