TYDZIEŃ SREBRNY: DIY srebrne ozdoby

by Kasia Bobocińska
Dziś żegnamy się ze srebrnym tygodniem. Nie był to chyba dobry czas dla tego koloru. U schyłku jesieni, kiedy dopiero przyzwyczajamy się do chłodu na dworze, kiedy czekamy na biały puch za oknem i marzymy, aby było jaśniej nieprzychylnie spoglądamy na tak chłodne kolory.
Na koniec tygodnia przygotowałam kilka prostych dekoracji z wykorzystaniem Lakieru metalicznego Śnieżka. Proste i łatwe do wykonania przydadzą się do dekoracji stołu.

Posrebrzyłam chyba wszystko co wpadło mi w ręce: szyszki, metolowego kwiatka, liść który na początku jesieni włożyłam do książki Paulo Coelhio.
Na srebrnym brystolu wydrukowałam pióra według tego wzoru —-> tutaj (klik) a później je wycięłam. Na koniec na targanym wiatrem balkonie użyłam melicznego lakieru. Jedno pióro w całości srebrząc a drugie tylko czubek:
Wydrukowałam na szarym papierze ten wzór —-> tutaj (klik), wycięłam a następnie za pomocą igły zaznaczyłam przy linijce wszystkie linie. Nie za mocno przyciskając igłę, aby nie naruszyć papieru postępowałam podobnie jak przy tworzeniu poprzednich papierowych DIY:
DIY: zawieszka origami
DIY wazon z papieru 

Kiedy nasz wzór był już zgięty nawlekłam go na igłę robiąc dziurki w wyznaczonych miejscach. Następnie związałam końce nitki. tworząc gwiazdę (użyłam taśmy dwustronnej, aby skleić dwa końce gwiazdy) :
Na koniec wydrukowałam diamenty i wycięłam je nożykiem  – korzystałam z tego wzoru —-> tutaj (klik). Potem użyłam srebrnego lakieru:
A to stół, który udekorowałam za pomocą zrobionych wcześniej dekoracji.W sobotę uczestniczyłam we wspaniałych warsztatach w kuchni spotkań Ikea. Zaprosiła mnie Iza z Colores de mi alma.
 Niedługo napiszę Wam więcej. Tak się zainspirowałam, że w niedzielę bawiłam się w swoje dekoracje stołu, a oto efekty:

Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.
 

Related Posts