START UP ACADEMY. Start w przyszłość.

by Kasia Bobocińska
Wyobraźcie sobie moment, że ktoś zadaje Wam pytanie:
 Jaki masz pomysł na biznes? 
a później obiecuje Wam go sfinansować. Właśnie odwiedził Was Anioł Biznesu..

Czy macie już przepis na sukces?
Jesteście gotowi na zmiany?
Ostatni weekend spędziłam bardzo pracowicie i twórczo. Byłam na szkoleniu w START UP ACADEMY.Kiedy trafiłam na to szkolenie moja wiedza o start up’ach była nikła, bliska zeru. Wiedziałam, że chodzi o innowacyjność i sadziłam, że jest to zarezerwowane dla wynalazców, czyli ludzi ogarniętych myślą zmiany świata.

Ja mam swoją bajkę jaką są wnętrza. Czy to szkolenie miało dla mnie jakąś wartość? Inaczej: 
 Co dało mi to szkolenie?
Otworzyło mnie. 
Rozbudziło moją ukrytą kreatywność (choć jako bloger staram się być kreatywna każdego dnia, okazało się, że mogę działać na jeszcze wyższym pułapie).
Nauczyło mnie, jak kombinować, aby osiągnąć cel.
Wskazano mi drogi na obejście przeszkód, które dotąd mnie ograniczały.
Pokazano mi szereg ćwiczeń pobudzających kreatywność.
Nie odkryję nic nowego jeśli napisze, że jest dużo osób, które chciałyby coś zmienić, ale nie widzą jak.Więcej…chyba nie znam osoby, która kiedy jest jej źle myśli o wynalezieniu czegoś innowacyjnego.
Zarówno pan Mieczysław spod budki z piwem jak i pani Halina wracająca nocnym autobusem z dyżuru marzą o wielkim sukcesie, który zapewni im odkrycie…no właśnie tego CZEGOŚ.
ALE…
Nie otrzymamy tu gotowego przepisu na sukces, ale pobudzimy swoją kreatywność.
Przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia start up’u.
Ogromną zaletą szkolenia jest też wzajemna integracja. Możemy poznać ludzi z różnych branży którzy mogą pomóc nam przy tworzeniu naszego start upu. Na przykład ja mogłam podzielić się wiedzą na temat działam w social mediach, google analitics a sama mogłam zaczerpnąć opinii informatyka, programisty czy prawnika. Przy  pomyślnych wiatrach poznane osoby mogą stać się naszymi partnerami w pierwszej fazie tworzenia naszego biznesu. Jak się pewnie domyślacie najbardziej oblegani byli graficy, projektanci, informatycy.
Trafiłam tu w sumie z przypadku a wyszłam z totalnie rozbudzoną wyobraźnią.
Wiedziałam, że muszę coś zmienić w sowim życiu. Wiedziałam, że muszę pozyskać źródło finansowania na najbliższe miesiące. widziałam, że siląc się na niezależność i rezygnując z ciepłej posadki nadejdą chude dni, ale pomysł który wręcz leżał na ulicy w końcu wdrożyłam i zamierzam zrealizować.

Dla kogo jest to szkolenie?
Dla osób, które mają świetny pomysł i potrzebują drogi do jego realizacji.
Dla osób, które chcą coś zmienić, ale nie widzą jak.
Każdy ma w głowie jakieś zakładki,  które ograniczają jego rozwój. Tak zwane wymówki: “nie mogę tego zrobić bo..”
Opowiadanie o ludziach którzy osiągnęli sukces pokazało jak można obejść te bariery. Po za tym zaczęliśmy myślami krążyć po innych torach pomysły, które siedziały w podświadomości wróciły do życia. 
Jednak nie tylko wyobraźnia została pobudzona na tym szkoleniu. Okazuje się, że żeby zrobić biznes nie trzeba wielkich nakładów finansowych. 
Po pierwsze trzeba mieć pomysł – lepszy lub gorszy – życie go zweryfikuje.
Po drugie zanim w ogóle wydamy choć złotówkę badamy potencjalną grupę klientów i ich reakcje i odbiór naszego produktu wykorzystując do tego różne sprytne rozwiązania. Następnie weryfikujemy hipotezę i zmieniamy ją (pivotujemy). Każdą zmianę traktujemy jako cenne doświadczenie a nie porażkę. Uczymy się na własnych błędach i szukamy, szukamy. Giganci z Krzemowej Doliny zanim osiągnęli sukces mieli na swoim koncie ponad 10 porażek, ale traktowali je jak cenne doświadczenie.

Jeśli mamy potencjalnych kupców wystarczy udać się do inwestorów a ich pozyskanie nie jest takie trudne jak mi się na początku wydawało. 
Podsumowując: po pierwsze pomysł, po drugie modyfikacja pomysłu, po trzecie MPV, czyli stworzenie minimalnej wersji naszego pomysłu, po czwarte wyjście do ludzi i szukanie potencjalnych klientów, po piąte pozyskanie inwestora.
Jeśli sami chcecie sprawdzić jak można założyć start up najbliższe szkolenie w START UP ACADEMY odbędzie się 12-13 września. Chłopaki: Damian i Tomek świetnie wprowadzą Was w świat Start up’ów. Kto wie, może niedługo zrobicie jakiś innowacyjny biznes 🙂

Related Posts