TYDZIEŃ ŁOSOSIOWY: DIY tablica inspiracji

by Kasia Bobocińska
Długo zastanawiałam się jak ugryźć temat łososiowego DIY. Co innego prezentować go w cudzych wnętrzach a co innego wprowadzić go do swojego mieszkania. 
Postawiłam na zaspokojenie pewnej potrzeby organizacyjnej. Zawsze marzyłam o dużej tablicy magnetycznej, do której mogłabym przyklejać swoje pomysły i inspiracje zbierane przy tworzeniu projektów wnętrz. Mapy myśli. Taki moodboard tylko wielorazowego użytku.

Tak powstał pomysł na wykorzystanie starej blachy, która poniewierała się w garażu. Kupiłam 3 listewki, kilka śrubek, wkrętarka i już pierwszy etap mamy za sobą.  Całe szczęście, że swoje DIY wykonywałam u taty, który ma zaplecze w postaci takich narzędzi jak nożyce do cięcia blachy. Bezcenne. Stare i niefotogeniczne, ale nie do zastąpienia. 
Zaczynamy oczywiście od przycięcia blachy na wymiar, który
nas interesuje. Zdecydowanie metrowa blacha była dla mnie za duża więc zmniejszyłam ją do 0,5 metra. Później dopasowałam listewki do długości szerokości blachy odpowiednio je przycinając.
Kupiłam 3 razy metrowe listewki o szerokości 30mm i grubości 20mm.

Potem debatowałam z tatą jak przymocować listewki do blachy. Sama blacha
potrzebowała usztywnienia bo mocno falowała. W końcu zdecydowałam się
przykręcić je do blachy.  Przez to mój pierwszy pomysł polegający na przyklejaniu
do niej okleiny został całkowicie storpedowany. Pozostało ją tylko
pomalować. Z pomocą przyszła Śnieżka.
Wielokrotnie korzystałam już z farb do drewna i metalu SUPERMAL. Kiedyś malowałam już metalową tacę tworząc DIY z marokańską tacą za 10zł (klik) więc wiedziałam, że sprawdzi się świetnie. Ponieważ nie miałam koloru łososiowego wykorzystałam biały, pomarańczowy i różowy.
Najpierw pomalowałam blachę biała farbą Śnieżka SUPERMAL. Dwie warstwy by wystarczyły, ale dla pewności pomalowałam też trzecią.
Kiedy blacha była już bała, wystarczyło naszkicować wzór który pomalujemy mieszanką różu i pomarańczowego czyli odcieniami zbliżonymi do łososia. Ponieważ nie mam zdolności plastycznych na blachę naniosłam geometryczny wzór lisa.
Z użyciem białej farby stworzyłam wiele połączeń różu i pomarańczowego. Aby oddzielić poszczególne odcienie nakleiłam taśmę klejącą.

A tu już efekt końcowy. Podoba się Wam lis?

Pozostało mi tylko ujednolicić literki. Stwierdziłam że złota farba w sprayu Śnieżki będzie tu najodpowiedniejsza.
Niedługo pokażę Wam jak tablica prezentuje się u mnie w domu.

  Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts

3 komentarze

Anonimowy 31 sierpnia 2015 - 07:40

Swietnie wyszedl Ci ten lis! Pomysl ogolnie super, tylko przerazaja mnie te ostre krawedzie blachy…

Reply
Kasia Bobocińska 31 sierpnia 2015 - 09:17

Tyle ile mogłam wyszlifowałam krawędzie a później pomalowałam farbą – efekt nie są tak ostre jak wcześniej. Na pewno się nie skaleczysz, dziecko też może dotknąć.

Reply
The Natural Minimalism 31 sierpnia 2015 - 14:23

Fajny ten lis, ciekawy pomysł 🙂

Reply

Leave a Comment