Ikea 2010

by Kasia Bobocińska

Już jakiś czas temu pojawił się w moim domu katalog Ikea 2010 w wersji XXL! Jest wielki i niezwykle inspirujący….Oglądała, oglądałam go zanim zabrałam się do pisania już ponad tydzień… W końcu stwierdziłam czas najwyższy się wypowiedzieć. W tym roku czekają mnie w Ikea 2 strategiczne zakupy: materac i kanapa. Dlatego oglądając katalog skupiłam się przede wszystkim na tym.

 

 

Jeśli chodzi o materac to chciałam kupić ten sam, na którym śpię w domu rodziców i który został kupiony w 2008 roku właśnie w Ikea. Dobre i sprawdzone rozwiązania warto powielać. Niestety mój materac SULTAN FÄNGEBO nie jest już sprzedawany w Polsce. Wielka szkoda, ponieważ niewiele kosztował a był gruby (15cm) i bardzo wygodny. Obecnie za taką cenę mogę kupić w Ikea wyłącznie materac sprężynowy. Przebolałam ten fakt i w ofercie zeszłorocznej znalazłam dwa materace piankowe w całkiem przyzwoitych cenach. Niestety ich wadą jest to, że są zaliczane do materacy twardych. Chodzi mi o materace: PIXBO LÖVÅS i PIXBO MURBO. Jeden z nich od zeszłego roku mocno podrożał, ale nadal mają dla mnie atrakcyjną cenę. Muszę się tylko wybrać do sklepu i sprawdzić osobiście jak się będzie na nich leżało. W końcu jak głosi jeden ze sloganów Ikei „ Sen – jedna trzecia Twojego życia”, więc tym bardziej nie chciałbym jej spędzić w męczarniach, mimo że dysponuje stosunkowo małym budżetem. Zawsze można za niewielka cenę *( 425, -) kupić materac SULTAN FONNES, o szerokości 12cm wykonany z pianki poliuretanowej. Zobaczymy jak sprawdzimy.


Kanapy w Ikea zawsze mi się podobały. Przede wszystkim Ikea Ektorp.

Przy wyborze kanapy będę musiała się konsultować długo i namiętnie z mężem. Na razie utknęliśmy na jego veto! Powiedział, że nie i absolutnie nie, że ten styl mu nie odpowiada i że tym razem to on będzie decydował o kanapie. Dlaczego dla mojego mężczyzny wybór kanapy to tak strategiczna decyzja? Czy akurat przy ty elemencie dekoracyjnym musi aż tak mocno protestować? (W sumie się nie dziwię w końcu niektórzy mężowie spędzają tam większość życia!!) Oj, mam nadzieję ze nie przesadziłam z tym nieco feministycznym podejściem. Ja tylko żartowałam 🙂
Oczywiście inne jak na przykład HAGALUND również mi się podobają, ale niestety akurat ten model występuje tylko, jako 2 – osobowa a ja szukam trzyosobowej. Bardzo mnie cieszy fakt, że Ikea podąża za modnymi w Polsce trendami. Od jakiegoś czas niezwykle popularny w Polsce staje się Folk Design. Do niedawna (i nadal) zachwycaliśmy się i zachwycamy dekoracjami w stylu prowansalskim, angielskim…teraz czas na zachwycanie się polskim rzemiosłem, do łask powracają: hafciarstwo, koronkarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, itp.

Related Posts