Jesienne inspiracje..

by Kasia Bobocińska

“Jesień to druga wiosna, gdzie każdy liść jest kwiatem” – Albert Camus Czekam na jesień pełną złota…gdzie liście szeleszczą pod nogami a z drzew spadają kasztany. Kiedy jeszcze można wystawić buzię do słońca… taką jesień jestem jeszcze w stanie zaakceptować. Jest to dla mnie trudna pora roku. Zawsze aktywna latem, gdy przychodzi jesień zwalniam, staję się senna, i na wszystkie znane mi sposoby próbuję poprawić sobie humor.Nie mogąc się jeszcze pochwalić kolekcją własnych zdjęć oddających piękno jesieni zamieszczam te które znalazłam w internecie, głownie na stronie flickr’a.

Jesień też zagląda do domów… oto zdjęcia znalezione w Internecie…pokazujące piękne wnętrza czerpiące inspiracje z przyrody za oknem. Fotografie pochodzą z różnych blogów, których autorzy zajmują się aranżacją wnętrz.Jesienna paleta barw to różne odcienie brązu, ciepła, głęboka czerwień, akcenty pomarańczowo – żółte.

Z odrobiną fantazji, łatwo wyczarować jesienną aranżację.

Podziwiam ludzi, którzy z taką pasją zabierają do dekoracji domu na jesień. Sezonowe dekoracje pozwalają zachować wrażenie że żyjemy w zgodzie z naturą. Inspiracji nie trzeba szukać daleko. Wystarczy podczas spaceru zebrać opadłe liście, kasztany, szyszki, jarzębinę a gdy ktoś ma taką możliwość – bukiet z wrzosów. Wtedy w naszym domu zapanuje wyjątkowy klimat, przynajmniej na chwilę bo już niedługo trzeba pomyśleć o zimie i dekoracjach świątecznych. Ale póki co, nacieszmy oko zmianami jakie zaszły w naszym domu za sprawą darów jesieni.


Related Posts

Leave a Comment