JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON? NASZ TARAS NOCĄ.

by Kasia Bobocińska

Wczoraj pierwszy raz spędziłam wieczór na tarasie! Wreszcie wszystko było na swoim miejscu, już nic mi nie przeszkadzało. Mogłam delektować się ciszą, cykaniem świerszczy, nocnymi odgłosami. Dobrane oświetlenie pięknie oświetlało taras zapewniając mi bezpieczeństwo i relaks. Czułam się tam wspaniale. Moje chwile szczęścia pokryły się z wyjazdem dzieci do babci, więc rozumiecie już pewnie pełnię szczęścia…

METAMORFOZA TARSU

Taras w stylu klasycznym zaczęliśmy remontować w tamtym roku malując go kolorami farb, tak aby wyglądał dokładnie tak jak przed laty.

LATO SIĘ JESZCZE NIE SKOŃCZYŁO! METAMORFOZA TARASU.

Gdy zorientowaliśmy się,  na jaki kolor były pomalowane kolumny w momencie budowy tarasu, postanowiliśmy ten kolor odtworzyć! Najpierw skrupulatnie dobraliśmy barwę z wzornika NCS, a następnie zamówiliśmy ja w sklepie. To tak zwana farba z mieszalnika, gdzie na bazie farby fasadowej tworzymy swój własny, wybrany odcień. Był to kolor szaro niebieski!

Potem pod koniec lata zrobiliśmy szybką metamorfozę tarasu aranżując go nowymi meblami. Nie było jednak możliwości sprawdzić go nocą, bo były one już chłodne.

ARANŻACJA TARASU W STYLU KLASYCZNYM

W tym roku miało być inaczej, ale uparłam się, że zanim będziemy cieszyć się relaksem na trasie, musimy mieć nową podłogę. Prześliczne płytki jakie położyliśmy na tarasie to Tubądzin Monolith SCOGLIO GRIGIO. O podłodze opowiem Wam więcej, jak będzie trochę widniej, a dziś cieszmy się klimatem , jaki udało mi się stworzyć za pomocą oświetlenia!

JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?

OŚWIETLENIE NA TARAS

Zarówno meble, jak i wszystkie dekoracje kupiliśmy w Jysk, korzystając z super rabatów i promocji (obecnie trwa ostateczna wyprzedaż z rabatami 30-60% na oświetlenie ogrodowe). Na zdjęciach widzicie:

  • Latarnia EGEHJORT bambus, 109zł, Jysk;
  • Latarnia STRAND wiklina, 99zł, Jysk;
  • Latarnia BRUSHAN, 185zł, Jysk; 
  • Latarnia GRANMEIS, 32,50zł, Jysk; 
  • oraz sznur lampek, który kupiłam w Jysk w okresie Świączenym,
JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?
JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?

JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?

Przede wszystko zdecydowałam się na bardzo różnorodne oświetlenie. Chciałby aby moje lampiony były jak najbardziej naturalne, postawiłam na szkło wiklinę, dzięki czemu dają one dodatkowe efekty w postaci cieni i wzorów rysowanych za pomocą światła świec. 

Zobaczcie jak przepięknie lampion maluje cienie na podłodze! Uwielbiam takie zabiegi stylizacyjne! 

JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?

W świetle świec oraz girlandy lampek wieczór wygląda zupełnie inaczej! Ja jestem zachwycona! Lampy idealnie współgrają ze stylem jaki lubię i jaki chciałam stworzyć na balkonie.

W poradnikach dotyczących oświetlenia często napisane jest, że oświetlenie dobiera się do stylu budynku i do wiekowych domów powinnam wybrać oświetlenie stylizowane na stare. Nie lubię takich zabiegów! Uważam je za sztuczne i nie stosuję w swoim domu, dlatego poszłam w zupełnie inną stylistykę. Naturalną, zbliżoną do boho, mającą w sobie coś w stylu klasycznej elegancji, czyli totalny mik, jaki lubię najbardziej. 

Oświetlenie tarasu nie powinno być intensywne,  moje takie nie jest, bo zdecydowałam się na bardzo różnorodne oświetlenie począwszy od naturalnego blasku świec po świetlną girlandę!

Na naszym tarasie nie wykonano profesjonalnego oświetlenia zasilanego energią elektryczną, nie licząc jednej lampki nad wejściem, dlatego, aby nie ciągnąć dużej ilości przedłużaczy (wystarczy jeden do girlandy), zdecydowałam się głównie na wiklinowe i szklane lampiony.

Wypoczynkowi na tarasie sprzyja delikatne, rozproszone światło!

JAK OŚWIETLIĆ TARAS I BALKON?

Nawet nie przypuszczałam, ze będzie tak przyjemnie i za pomocą oświetlenia uda mi się stworzyć taki klimat! Jest pięknie i zamierzam cieszyć się chwilą.  Nawet komary postanowiły mi dziś nie przeszkadzać i poszły grzecznie sapać! Miłego wieczoru!

Related Posts