Co zrobić, żeby zakup kuchni IKEA zajął jak najmniej czasu? (lista do druku)

by Kasia Bobocińska

Wykonanie projektu kuchni, zaplanowanie szczegółów a później zakup kuchni może wydawać się stresującym procesem. A co będzie, jeśli się pomylę? A jeśli o czymś zapomnę? A jeśli okaże się, że czegoś zapomniałam? Zarówno w poprzednim wpisie na temat projektowania kuchni, jak i w tym, w którym skupię się na samym procesie zakupu i zamawiania kuchni chciałabym Wam ten temat oswoić i przybliżyć. Sprawić, że proces będzie, jak to się mówi bezbolesny. Nie będziesz musiał/musiała stać w kolejce z kartką w ręku, bojąc się, że czegoś nie będzie lub czegoś zapomniałeś/ uwzględnić na swojej liście. Przygotowałam też dla Was uzupełnienie poprzedniego wpisu i listę check box PROJEKTU KUCHNI, która nie pozwoli Wam zapomnieć o tym, co ważne. W poprzednim wpisie  (Jak zaprojektować kuchnię marzeń i zmieścić się w budżecie?), opowiedziałam Wam, jak chciałabym, aby wyglądała moja kuchnia marzeń. Dziś chciałabym wprowadzić marzenia w rzeczywistość.

Spośród ogromnego wyboru kolorów frontów pasujących do systemu mebli kuchennych METOD zdecydowałam się na jesionowe fronty kuchenne – TORHAMN.

Kiedy plany zmieniają się w rzeczywistość, chciałabym dziś podpowiedzieć Wam kilka sposobów, aby wasza nowa kuchnia IKEA trafiła do Was gładko, szybko i bez problemów. Najpierw jednak lista kontrolna. Sprawdźcie na spokojnie w domu, czy macie już przemyślane wszystkie elementy, a jeśli tak chodźmy na zakupy :)

LISTA KONTROLNA DO POBRANIA

Przygotowałam dla Was listę kontrolną do pobrania (listę check box). Plik PDF dostępny jest —-> po zapisaniu się na mój newsletter.  Kliknij w obrazek i przenieś się na stronę rejestracji lub skorzystaj z formularza poniżej

Newsletter

* indicates required


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

 

 

 

Po zapisaniu się na newsletter otrzymasz maila zwrotnego a w nim dostęp do wszystkich darmowych materiałów do druku publikowanych na stronie Conchita Home oraz dostęp do tajnej grupy na Fb.

ILE KOSZTUJE PROJEKT KUCHNI IKEA?

Co jeśli stworzenie projektu własnej kuchni totalnie nas przerasta? Dla osób, które wolą zlecić to specjaliście IKEA uruchomiła specjalne usługi i doradztwo projektowe. Zaprojektowanie kuchni nigdy nie było tak proste jak teraz. Uwaga! Podane ceny i zakres usług dotyczą sklepu IKEA na Targówku i w zależności od sklepu pakiet usług może się różnić!

  • Usługi IKEA mogą się różnić nie tyle ceną co tym, że nie każdy sklep posiada te same usługi (Janki – Targówek).

OPCJA ZA DARMO

Oczywiście istnieje opcja za darmo. Co odstajemy w tym wariancie? Półgodzinną konsultację z pracownikiem IKEA. Sami projektujemy kuchnię w IKEA Home Planner i przychodzimy skonsultować swój wybór z pracownikiem IKEA, który pewnie pomoże nam dobrać wszystkie sprytne rozwiązania oraz odpowiednie oświetlenie kuchenne. Co ważne, na taką półgodzinną konsultację często musimy poczekać 1,5h, dlatego warto umawiać się wcześniej.

Dużo osób decyduje się na zamówienie kuchni na wymiar, bo boi się właśnie tego projektowania. A co, jeśli ktoś za nieduże pieniądze zdjąłby ten ciężar z naszych barków? Przyznajcie, że 99zł przy zakupie kuchni za kilkanaście tysięcy to nieduży koszt za święty spokój i pewność, że wszystko jest dobrze przez nas zaprojektowane.

DORADZTWO W URZĄDZANIU WNĘTRZ 99zł

Na czym polega usługa? Na dwugodzinnej konsultacji podczas, której wspólnie z konsultantem omawiany jest projekt kuchni. Zanim jednak do niej dojdzie musimy sami dobrze zwymiarować wnętrze.

– Wymiarowanie: klient sam wymiaruje pomieszczenie i przychodzi do sklepu z dokonanymi pomiarami i szkicem wnętrza

– Planowanie: To dwie godziny spędzone z pracownikiem IKEA, który omówi z klientem umeblowanie wybranego pomieszczenia.

PLANOWANIE KUCHNI Z WYMIAROWANIEM 199zł

Co wchodzi w zakres usługi?

– Wymiarowanie: pracownik IKEA dokona pomiarów we wskazanym przez zleceniodawcę pomieszczeniu kuchennym i wykona szkic wraz z zaznaczeniem lokalizacji lub przebiegu istniejących instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych, oraz istotnych elementów konstrukcyjnych takich jak okna i/lub drzwi.

– Panowanie: To dwie godziny spędzone w sklepie IKEA z pracownikiem, który pomoże zaplanować kuchnię w programie IKEA Home Planner. Projekt kuchni obejmuje wyłącznie meble kuchenne i jadalniane IKEA bez instalacji takich jak: elektryczna, gazowa, hydrauliczna, wentylacyjna.

PLANOWANIE KUCHNI Z WYMIAROWANIEM W DOMU KLIENTA 399zł

Co wchodzi w zakres usługi?

– Wymiarowanie: pracownik IKEA dokona pomiarów we wskazanym przez zleceniodawcę pomieszczeniu kuchennym i wykona szkic wraz z zaznaczeniem lokalizacji lub przebiegu istniejących instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych, oraz istotnych elementów konstrukcyjnych takich jak okna i/lub drzwi.

– Panowanie: pracownik IKEA przyjeżdża pod wskazany przez zleceniodawcę adres, planuję kuchnię w programie IKEA Home Planner. Usługa trwa maksymalnie 3 godziny zegarowe.

– Aby doszło do realizacji usługi, klient musi zapewnić pracownikowi IKEA dogodną temperaturę pokojową oraz kawałek blatu, stołu do pracy oraz krzesło.

Jak zrobić, żeby zakup kuchni był szybki, sprawny i zajął nam najmniej czasu?

Oto kilka moich spostrzeżeń:

Jest kilka trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu kupując kuchnię w IKEA.

1. Po pierwsze zaplanuj dokładnie spotkanie z konsultantem IKEA. Przygotuj wymiary kuchni z dokładnym zaznaczeniem drzwi, okien, wody, gazu, punktów elektrycznych. Zrób wstępny projekt w IKEA Planner. To bardzo proste.

Na planie zaznaczasz szerokość ścian, wstawiasz okna oraz drzwi. Zaznaczasz punkty hydrauliczne oraz dostęp do gazu. A następnie wstawiasz zlew i dobierasz kuchnie.

2. Pojedź do salonu i zapisz się na wizytę. Przyjedź na umówioną godzinę. Jeśli nie umówiłeś się wcześniej konsultant wpisze Cię na listę, weźmie od Ciebie numer telefonu i zadzwoni, kiedy będzie zbliżać się Twoja pora na konsultację w sprawie projektu kuchni

3. Konsultant pomoże dobrać najlepsze rozwiązania, ale to Ty musisz wiedzieć czego chcesz. W opcji darmowej masz do wykorzystania półgodzinną konsultację/

4. Jeśli nie chcesz tracić czasu w domu lub nie masz tam odpowiednich warunków to możesz skorzystać z gotowego stanowiska pracy. Jest tam wszystko czego potrzebujesz do zaprojektowania kuchni. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś przygotuj tu swój projekt kuchni w oparciu o szafki IKEA METOD a konsultant podczas rozmowy zweryfikuje Twój projekt oraz naniesie pewnie jakieś kosmetyczne zmiany.

5. Lista kontrolna. O liście kontrolnej wspominałam Wam już w poprzednim poście. W sklepie IKEA dostępna jest specjalna lista kontrolna oraz arkusz papieru, na którym jeden centymetr na kartce odpowiada 20 cm w naturze. Rysując na nim kuchnię na przykład szafka 60 cm będzie miała 3 cm. Przygotowałam dla Was podobną listę, abyście mogli ją wydrukować w domu i pojechać do IKEA już w pełni przygotowany. Lista check box PROJEKTU KUCHNI —> tutaj.

6. Jeśli zamówiłeś spotkanie 2h to pewnie po upływie tego czasu będziesz miał już gotową listę zakupów! Wyobraź sobie, że nie musisz stać w kolejce, aby za nie zapłacić. Zapłać od razu i odbierz je po chwili w magazynie lub zamów transport do domu.

4. Widzisz, jeśli wszystko zaplanujesz i wiesz czego chcesz, to po 2h możesz mieć zamówioną kuchnię IKEA i spokojnie czekać na dostawę do domu.

zakup kuchni IKEA

BĄDŹ SPRYTNY. Co zrobić, żeby zakup kuchni zajął jeszcze mniej mniej czasu? —> ZAMÓW PRZEZ INTERNET

Kiedy masz już zaprojektowaną kuchnię, oraz gotową listę mebli, możesz zaoszczędzić sobie jeszcze więcej czasu i nie jechać nawet do IKEA. Wystarczy zamówić meble przez internet. To bardzo kusząca opcja, bo nawet transport do domu wyglądał bardzo atrakcyjnie. Oczywiście nie obyło się bez kilku pułapek.

Kiedy wszystkie meble były już w koszyku IKEA okazało się:

– większość mebli, które nie były dostępne w moim sklepie tzn. w IKEA Targówek (ich stan magazynowy wynosił 0), były dostępne przez Internet! To bardzo ułatwiło mi zakup! Nie musiałam nerwowo obserwować strony sklepu, żeby sprawdzić czy jest ich dostawa. Jeśli więc nie możecie doczekać się na swoje meble sprawdźcie czy nie możecie ich zamówić przez Internet i odebrać za dwa dni.

– meble zamówiłam wieczorem 8 czerwca i były dostępne do odbioru 10 czerwca (choć niedziela niepracująca trochę pokrzyżowała nam szyki). Dostałam za to smsa informującego żebym nie miała żadnych wątpliwości: “Informujemy o zmianie terminu odbioru zamówienia na dzień 11.06. W niedziele sklep jest nieczynny.” Ponieważ większość mebli nie było dostępne w sklepie IKEA Targówek, uważam że bardzo sprawnie przebiegła dostawa do magazynu na Targówku.

– pomimo, że meble odbieraliśmy samodzielnie to do kwoty zakupu mebli doliczono 29 zł za dostarczenie ich do wybranego magazynu.

– Zaskoczeniem było, że dwa nietypowe fronty są jedynie do zamówienia w sklepie stacjonarnym, a to oznacza, że pomimo planów, żeby nie pojawiać się w IKEA, tylko załatwić wszystko przez Internet musiałam pojechać do sklepu i je kupić.

Ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło, bo po pierwsze mogę Wam opowiedzieć jak sprytnie ominąć wszystkie kolejki i zrobić to w miarę sprawnie, poza tym zdobyłam cenne informacje dla osób które nie mają zaufania do tych wszystkich “internetowych rzeczy” i wolą zamówić wszystko na miejscu. I dzięki temu mogłam przygotować dla Was listę: Jak zrobić, żeby zakup kuchni był szybki, sprawny i zajął nam najmniej czasu?

A po trzecie, miałam czas na poszukiwanie pięknych przedmiotów do aranżacji stołu:

W końcu udało mi się skompletować wszystkie szafki. I te górne i te dolne.

A wiecie co jest najlepsze? PROMOCJA

Właśnie rozpoczęła się promocja na zakup kuchni w IKEA. Kupując meble kuchenne na przykład za 2000 zł zaoszczędzamy 200 zł na kolejne zakupy. Jeśli więc zakup kuchni podzielić na 3 części to za 10 000 zł wydane na kuchnie możemy zaoszczędzać 1000 zł, czyli możemy mieć kuchnię IKEA o 10% taniej. Promocja trwa do 06.11.2018 roku i uwierzcie mi, spadła mi jak  nieba.  Co jakiś czas sprawdzałam na stronie IKEA czy aby nie ma promocji, bo pojawiają się one cyklicznie, kilka razy w roku i ogromnie się cieszę, że udało mi się upolować mebelki 10% taniej. Mało? Dużo? Mi się tysiak przyda 🙂

Bądź sprytny! JA najpierw zamówiłam przez internet same szafki dolne, żeby zaoszczędzaną kwotę przeznaczyć na szafki górne 🙂 Sprytne prawda? Nie dziwcie się. Finisz remontu sporo nas kosztował i teraz naprawdę szukamy wszystkich możliwych oszczędności. Zaoszczędzony tysiąc złotych możemy wydać na zakup oświetlanie lub po prostu dołożyć do montażu kuchni. Zresztą jakkolwiek by nie spożytkować tych pieniędzy to tysiąc w kieszeni to tysiąc w kieszeni 🙂

Mam nadzieję, że udało mi się Wam choć trochę pomóc! Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu. Szafki już u nas są i czekają na montaż. Niestety wciąż nie mamy rozwiązanej kwestii podłogą. A bez położonej glazury nie możemy skręcać szafek.

 

Related Posts