#5 Wymień dywan na nowy: salon

by Kasia Bobocińska
Ostatnio pokazywałam Wam moje propozycje na dywan do przedpokoju:  #4 Wymień dywan na nowy: przedpokój. Tak jak Wam napisałam, ze względu na ich długość nie zdecydowałam się na żaden. Nie poddałam się jednak i z nowości jakie znalazłam w sklepie Komfort wybrałam jeszcze kilka dywanów. Pokażę Wam je w dwóch postach. Dziś pierwszy z nich. Nie pierwszy raz zabrałam się na poszukiwanie dywanu do salonu. Ostatnio kupiłam jeden z pokazywanych Wam w poście —> #3 Wymień dywan na nowy: Jak wybrać dywan do salonu i 3 pytania, które należy zadać sprzedawcy zanim dokona się wyboru?. Przy pierwszych zakupach uparłam się na dywan shaggy ( czyli taki, który  ma długie runo długości od 20mm wzwyż) i żadne argumenty nie były w stanie wybić mi go z głowy. Miał być dywan o długim włosiu i taki był. Po prostu zakochałam się w mięciutkim futerku.
SONY DSC

Mam mój dywan i muszę przyznać, że użytkuje się go całkiem dobrze. Uwaga teraz będzie bez lukru, czyli jak sprawdza się taki dywan przy wszędobylskim niemowlaku.  Oczywiście mogłabym narzekać, że kilka razy znalazłam w pieluszce malucha przetrawione wyrwane włoski z dywanu i zdążyło mi się już zmywać z niego jego wymiociny, ale nie będę. Bo dywan zaskoczył mnie swoją miękkością. Momentalnie stał się ulubionym miejscem całej rodziny.  Ma on bardzo dużo plusów. Dzieci mają miękko pod pupami a my z mężem lubimy spędzać wieczory przesiadując na dywanie, czego nie praktykowaliśmy wcześniej. Teraz wszyscy przenieśliśmy się na podłogę a kanapa jest całkiem pusta. Kiedy po raz kolejny miałam okazję testować dywany Komfortu postanowiłam wybrać bardzo różnorodne modele, ale unikać shaggy. Chciałam się przekonać czy słusznie wybrałam go poprzednim razem. Dziś pokażę Wam 3 pierwsze dywany. Co o nich sadzicie?

MATRIX 649zł (200×300) 3 Pamiętacie dywan, który wypróbowywałam w przedpokoju —> tutaj. Spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam przetestować też jego większą wersję: IMG_06905 Ciekawy wzór dywanu mocno ożywił pokój. Wybrałam go ze względu na jego praktyczność. Nawet, gdy coś się przydarzy jednej z mych pociech to dywan skrzętnie to zamaskuje. 4 Po sprawdzeniu jak prezentuje się w salonie doszliśmy z mężem do wniosku, że jest dla naszego wnętrza zbyt nowoczesny wzór. IMG_0685 CORSICA 549zł (200×290)

Skoro pierwszy dywan miał zbyt nowoczesny wzór przy wyborze drugiego postanowiłam postawić na klasykę. Okazuje się, że i ona nie sprawdza się zbytnio w naszym salonie. Dywan prezentuje się wspaniale, ale mam wrażenie, że sprawdził by się lepiej w salonie o większej powierzchni. IMG_0741 Dywan jest wyjątkowo dobrej jakości i niezwykle miły w dotyku. Runo wykonane z heat set jest trwałe i odporne  na intensywne użytkowanie. IMG_0747 Myślę, że w towarzystwie ciemnych, a nawet czarnych mebli dywan wyglądałby jeszcze piękniej. 6 IMG_0746 3 KARMA 1299zł (160×224)

Ostatni dywan wybrałam ze względu na jego podobieństwo do dywanów overdyed, które opisywałam Wam —> tutaj. Nie jest to oczywiście dywan postarzany, ale ze względu na jego kolorystykę robi takie wrażenie. Jest przepiękny i trochę żałuję że nie zamówiłam większego rozmiaru. Niestety za jakość trzeba sporo zapłacić choć efekt jest oszałamiający. IMG_0495 2 IMG_0500 1 Pozostałe posty z cyklu: “Wymień dywan na nowy” to: #1 Wymień dywan na nowy: Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego? #2 Wymień dywan na nowy: Jak wybrać dywan do domowego biura?

#3 Wymień dywan na nowy: Jak wybrać dywan do salonu i 3 pytania, które należy zadać sprzedawcy zanim dokona się wyboru?

#4 Wymień dywan na nowy: przedpokój

Related Posts