DIY: Kolorowa metamorfoza komody

by Kasia Bobocińska

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam zaprezentować metamorfozę nudnej i zapomnianej komody, która od dłuższego czasu stała w naszym garażu. Ta renowacja była kolorystycznym wyzwaniem, jakie otrzymałam od marki Ritter Sport w ramach akcji #dowyborudokoloru Inspirując się 6 kolorami opakowań czekolad i farbami, które zostały stworzone na ich podstawie, odmieniła stary, zniszczony mebel. Zobaczcie co z tego wyszło!

Metamorfoza starej komody

Zaletą tego, że z pasją uwielbiam ratować stare meble i przedmioty, jest to, że gdy moi znajomi chcą wyrzucić jakiś mebel, pytają się najpierw czy go nie chcę. Tak właśnie, przed niechybnym wyrzuceniem na śmietnik uratowana została ta smutna komoda. 

Wyglądała dość nieciekawie. Najprawdopodobniej ktoś kiedyś próbował coś z nią zrobić i dość nieumiejętnie pomalował ją jedną warstwą farby na biało. Ciemne drewno prześwitywało pod widocznymi pociągnięciami pędzla. Jak się później okazało, również środek komody ucierpiał i była ona najprawdopodobniej zalana. Natomiast miała ona jedną podstawową zaletę – była w całości wykonana z drewna. Warto było ją odnowić! zobaczcie wszystkie etapy metamorfozy, krok po kroku.

Kolorowe czekolady Ritter

W ramach akcji #dowyborudokoloru otrzymałam od marki Ritter Sport kreatywną przesyłkę, w które oprócz smakołyków znajdowała się limitowana kolekcja farb, inspirowanych kolorami opakowań sześciu czekolad:

  • kolor niebieski, odzwierciedla, czekoladę mleczną kokosową (Ritter Sport/ Coconut)
  • kolor żółty, odzwierciedla czekoladę białą z całymi orzechami (Ritter Sport /White Whole Hazelnuts)
  • kolor różowy, odzwierciedla czekoladę mleczną o nadzieniu jogurtu z truskawką (Ritter Sport/ Strawberry Yogurt)
  • kolor czerwony, odzwierciedla czekoladę półgorzką z marcepanem Ritter Sport/Marzipan)
  • kolor jasno zielony odzwierciedla czekoladę mleczną z ciętymi orzechami laskowymi (Ritter Sport /Hazelnuts)
  • kolor ciemno zielony, odzwierciedla czekoladę pół gorzką z pomarańczą (Ritter Sport/Dark Almond& Orange)

Czy znacie czekolady Ritter Sport? To marka, która od 2021 roku jest neutralna klimatycznie, co oznacza, że ma zerowy bilans między emitowanym do atmosfery CO2 a usuwaną równoważną ilość tlenu. Swoje kakao pozyskuje w 100% z certyfikowanych, zrównoważonych plantacji a więc oprócz smaku i jakości ważna jest dla niego ekologia. 

Kolejne etapy metamorfozy

Krok 1

No to zaczynamy! Pierwszy etap metamorfozy, to dokładne oczyszczenie mebla. Dokładnie umyłam i odkurzyłam komodę, odkręciłam wszystkie uchwyty oraz zdemontowałam prowadnice szuflad.

Krok 2

Po wyjęciu szuflad okazało się, że komoda była kiedyś zalana, czego ślady były doskonale widoczne. Umyłam i odkurzyłam środek komody. 

Krok 3

Kiedy komoda była już czysta, za pomocą szpachli do drewna zaszpachlowałam blat oraz wszystkie ubytki na frontach szuflad. Po całkowitym wyschnięciu szpachli delikatnie zeszlifowałam wszystkie pomalowane na biało elementy. Zależało mi na wyrównaniu i wygładzeniu powierzchni a nie całkowitym usunięciu farby.

Krok 4

Zanim zabrałam się za kolorową metamorfozę zabezpieczyłam naturalne drewno za pomocą białego podkładu.

A teraz zaczynamy kolorową zabawę! 

Kolorowa metamorfoza

Krok 5

Na pierwszy ogień poszedł kolor jasno zielony, który odzwierciedlał czekoladę mleczną z ciętymi orzechami. Pomalowałam tą barwą wnętrze szuflad.

Krok 6

Kiedy już szuflady były pomalowane wykleiłam dno szuflady tapetą. Dół szafki pomalowałam na kolor ciemno zielony, który odzwierciedla czekoladę pół gorzką z marcepanem.  Uchwyty pomalowałam złotą farbą w sprayu, aby je odrobinę odświeżyć. 

Krok7

Następnie użyłam jednego z moich ulubionych kolorów farby, jaki otrzymałam w paczce, piękny jasno niebieski odcień odzwierciedlający kokosowy smak. Mój ulubiony.

Krok8

Czas na szuflady i 3 piękne barwy: żółtą, różową oraz czerwoną. Trochę zmieniłam swój początkowy pomysł i pozwoliłam się ponieść eksperymentom. Cieniując delikatnie front szuflad mieszałam barwy. Zdecydowałam, że blat komody wygląda lepiej w różu.

Komoda po metamorfozie

A tak prezentuje się komoda po metamorfozie. Jest kolorowa, wesoła i będzie idealna do pokoju moje córki. 

Weź udział w akcji, do wyboru, do koloru

Na koniec mam dla Was świetne wieści. Ty również możesz wziąć udział w akcji #DoWyboruDoKoloru i otrzymać od marki słodki prezent w postaci boksu prezentowego wypełnionego czekoladami. Co trzeba zrobić? 

Odszukaj w swoim domu mebel, kawałek przestrzeni, przedmiot w kolorze odpowiadającym kolorowi opakowania czekolady Ritter Sport, którą lubisz najbardziej. Zrób zdjęcie czekolady na tle inspirującego fragmentu wnętrza a następnie opublikuj na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie i oznacz #DoWyboruDoKoloru.

Wpis powstał we współpracy sponsorowanej z marką Ritter Sport

Related Posts