Pierwsze wyzwanie projektowe Conchita Home

by Kasia Bobocińska

Ostatnio uświadomiłam sobie, że jestem tu z Wami już 15 lat! Napisałam na blogu ponad 1000 artykułów. Sporo się tu zmieniło, od początku powstania bloga. Z dziennika remontowego swojego pierwszego mieszkania, z pasji do wnętrz powstało miejsce niezwykle mi bliskie i mam nadzieję przydatne dla Was. Blog zmienił się przez te wszystkie lata, zmieniałam się ja. Z zainteresowaniem obserwowałam, to, co Was najbardziej  interesuje, do czego wracacie i co jest wiecznie żywe. Kilka z takich artykułów, wciąż cieszących się dużą popularnością a napisanych wiele lat temu, dotyczyło moich początków z projektowaniem wnętrz. Od lat pytacie mnie zresztą jak zaczynałam, jakie kursy ukończyłam, co polecam. Kiedyś opisywałam swoje początki we wpisach:
PIERWSZE KROKI Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ CZ.1: RECENZJA KURSU ONLINE

PIERWSZE KROKI Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ CZ.2: DARMOWE PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA

Jednak wiem, że czasem najtrudniej jest zacząć. Sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, co tak naprawdę umiemy. Stawiamy sobie bariery, chowamy się za wymówkami. Dlatego pomyślałam, że stworze coś co Was ośmieli. Pozwoli Wam choć przez chwilę poczuć się jak projektant wnetrz. Zaprojektować jedno wnętrze. Przejść przez cały proces projektowy.

Zaraz po Świętach, 20.04 rusza moje pierwsze wyzwanie projektowe stworzone dla osób, które nigdy nie projektowały wnętrz dla kogoś i chciałyby się sprawdzić i spróbować. To będzie Twój pierwszy krok, żeby przekonać się, czy zawód projektanta jest dla Ciebie. Wspólne wyzwanie pozwoli Ci zmierzyć się z Twoją kreatywnością, otworzy Ci drzwi do świata projektowania, ale nie sprawi, że od razu staniesz się projektantem. Przed Tobą jeszcze długa droga, zdobywania wiedzy i doświadczenia, ale właśnie postawiłeś pierwszy krok. 

Szczegoly wyzwania:

WYZWANIE PROJEKTOWE 

Jak będzie wyglądać wyzwanie?

  • Przez 5 dni od 20.04-24.04 otrzymywać będziesz ode mnie dostęp do materiałów przygotowanych na każdy dzień wyzwania
  • o godzinie 8 rano otrzymasz maila z zadaniem na konkretny dzień
  • o 21.00 na grupie na Fb będziemy podsumowywać dzień i dzielić się naszymi osiągnięciami lub ewentualnymi przeszkodami

PLAN WYZWANIA

DZIEŃ 1 Analiza wnętrza, poznanie klienta

Pierwszy etap wyzwania, to dokładne poznanie klienta, oraz analiza wnętrza, które będziemy projektować. Jego planu, zalet i wad. Poznasz i zanalizujesz konkretne wnętrze oraz potrzeby klienta. 

DZIEŃ 2 Przygotowanie Moodboard’u

Drugi etap, to przygotowanie moodbard’u wnętrza, które projektujemy. To jeden z najważniejszych etapów w procesie projektowania. To dzięki niemu „sprzedajemy” swój pomysł, koncepcję na wnętrze. W tym dniu nauczysz się jak tworzyć piękne moodboardy za pomocą popularnego, bezpłatnego programu.

DZIEŃ 3 Układ funkcjonalny

Tego dnia nauczysz się pracować z układem funkcjonalnym. Bez żadnego programu, za pomocą prostych narzędzi, poznasz zasady tworzenia pięknych i funkcjonalnych wnętrz! Stworzysz samodzielnie układ funkcjonalny wnętrza, odpowiadający na potrzeby klienta.

DZIEŃ 4 Kosztorys, budżet i lista zakupowa

Dzisiaj nauczysz się pracować z budżetem klienta, tworzyć kosztorys i listę produktów do dokonania zakupów.

DZIEŃ 5 Podsumowanie wyzwania i prezentacja projektów

Tego dnia omówimy i podsumujemy nasze projekty. Dowiesz się, czy wszystko ze sobą współgra pod względem kolorystyki, stylu oraz czy wnętrze jest funkcjonalnie zaprojektowane a co najważniejsze spełnia oczekiwania klienta

Jeśli chcesz poczuć się jak projektant wnętrz, sprawdzić się w procesie projektowania lub po prostu dobrze się bawić podczas projektowania, dołącz do wyzwania już teraz:

.

Proces projektowania jest maksymalnie uproszczony, tak, aby zajął Wam jak najmniej czasu. Musicie zdawać sobie sprawę, że prowadzimy projekt wnętrza zająłby nam znacznie więcej czasu. Na potrzeby wyzwania, został on skrócony do niezbędnego minimum. Moim założeniem jest, abyście mogli w pełni zaangażować się w wyzwanie, nie poświęcając na nie więcej niż godzinę dziennie. Wiem, że nie odłożycie na bok swoich zobowiązań zawodowych, czy rodzinnych, dlatego Live podsumowujące będą o godzinie 21.

Wyzwanie jest bezpłatne, ale dostęp do materiałów jest tylko możliwy podczas trwania wyzwanie od 20.04-24.04. Nie będziesz mógł/a „przerobić” sobie go później. Po 24 godzinach po zakończeniu ostatniego live podsumowującego, dostęp do materiałów będzie płatny, dlatego skorzystaj jak najwiecej podczas  trwania wyzwania. 

Dla kogo nie jest to wyzwanie? 

  • Dla osób czynnie zajmujących się projektowaniem, projektantów, architektów – z tego typu zadaniami mierzycie się na co dzień i jest to dla Was tak zwana „bułka z masłem”
  • Dla osób, które już wcześniej projektowały dla klienta indywidualnego i znają wszystkie etapy procesu projektowego, to wyzwanie jest dopasowane poziomem dla osób całkowicie początkujących, proces projektowy jest bardzo uproszczony, tak aby ośmielić i zaktywizować tych, którzy nigdy nie próbowali swoich sił w projektowaniu

Gorąco zapraszam Was do wzięcia udziału w wyzwaniu.  Myślę, że może to być dla Was świetna zabawa, nawet jeśli jeszcze nie próbowaliście swoich sił w projektowaniu. 

Related Posts