MÓJ SKLEP ONLINE I KSIĄŻKA Pomysł na dom

by Kasia Bobocińska

Jeśli nie jesteś tu pierwszy raz, śledzisz mnie mediach społecznościowych, zapewne wiesz, że pod koniec zeszłego roku wydałam książkę “Pomysł na dom – poradnik projektowania wnętrz”. Książkę, której poświęciłam niemal 80% czasu w 2020-2021 roku. Tak się akurat złożyło, że kolejne lockdowny spędziłam na pisaniu książki oraz na edukacji domowej. I bardzo się cieszę, że choć początkowo miałam ją napisać w 7 miesięcy, ostatecznie zajęła mi ona aż 19. Wspólnie ustaliliśmy, po siedmiu miesiącach, że z jednym skończonym podziałem i rozgrzebanym drugim, nie ma sensu wydawać niekompletnej książki. A drugi rozdział zawierający podstawy projektowania zajął mi 70% czasu, który poświęciłam na napisanie książki. Myślę, być może nieskromnie, że nie ma jeszcze takiej pozycji na polskim rynku. Korzystałam z wielu zachodnich publikacji, gdyż w polskich książkach nie mogłam znaleźć tego czego szukałam. Tak powstała obszerna publikacja, która zawiera w sobie całe moje doświadczenie z pisaniem o wnętrzach zdobyte przez 15 lat prowadzenia bloga, oraz projektowania dla innych.

Pomysł na dom

„Pomysł na dom” to 432 strony konkretnych treści i porad. Sama, kiedy chce sie czegoś nauczyć poszukuję konkretów. Takiej publikacji potrzebowałam w 2011 roku, kiedy dostał pierwszy dom do zaprojektowania, ale niestety nie znalazłam ten czego potrzebowałam. Pomyślałam, że jeśli mam napisać książkę to taką konkretną. I nie przyjmuję do wiadomości argumentu, że tak książka nie przyda się początkującym, że oni potrzebują prostszych porad. Każdy wyciągnie z tej książki tyle ile się da, więcej lub mniej, ale moim zdaniem za dużo już było podręczników, które potraktowały osoby początkujące po macoszemu, dając porady proste, zrozumiałe, ale z których nic nie wynika. Zaczynasz przygód z projektowaniem — załapiesz podstawy projektowania, praktykujesz projektowanie — nauczysz się kilku zasad, o których nie wiedziałaś lub zrobisz sobie powtórkę ze schematów kolorów, lub stylów we wnętrach. Zawsze coś wyciągniesz dla siebie, niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś.

Poświęcając aż 19 miesięcy na napisanie książki, chciałam dostarczyć Wam produkt, z którego będę dumna, a Wy po jego przeczytaniu, nie będziecie czuć się rozczarowani. Nie jest to kolejny album ze zdjęciami, bo na zdjęcia przy takiej ilości treści nie starczyło po prostu miejsca i jest ich, o ile pamiętam, około 70 na 432 strony. Co więcej, rozpisałam się tak, że ponad 100 stoi trzeba było usunąć a ja walczyłam jak lwica o zachowanie wszystkich rozdziałów, które zostały.

Co znajdziesz w książce?

Mnóstwo wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób. Brzmi jak banał? Jednak to co mogę napisać proprzeczytaniu Waszych kilku recenzji, to to, że książka zaskakuje Was ilością treści.

Praktyczne ćwiczenia pod koniec rozdziału, dzięki którym zmienisz teorię w praktykę. 

Z książki dowiesz się:

  • Jak stworzyć kosztorys i układ funkcjonalny Twoich wnętrz?
  • Jak dobierać kolory i praktycznie posługiwać się nimi we wetrze?
  • Jak dobrać oświetlenie?
  • Jak korzystać z zasad ergonomii?
  • Jak wystylizować szafkę nocną. Łóżko, portal kominkowy, żeby stały się ozdobą każdego wnętrza

Przez długi czas dystrybucją książki zajmowało się tylko wydawnictwo. Od niedawna jest ona dostęp w sprzedaży w moim sklepie. Dzięki temu możesz ja kupić z autografem oraz pakietem dodatków, który jest uzupełnieniem materiałów, jakie znajdziesz w książce.

DODATKOWE MATERIAŁY:

KOSZTORYS. W książce znajdziesz tabelkę z kosztorysem na stronie 52, ale aby z niej skorzystać trzeba by przepisać ją ręcznie do arkusza kalkulacyjnego Excel. Teraz nie musisz już tego robić. Wraz z pakietem bonusów otrzymasz plik .xlsx, który możesz dowolnie uzupełniać.

CHECK LISTA Zaprojektuj Kuchnię, którą znajdziesz na stronie 282 jest teraz dostępna w formie . PDF. Możesz ją pobrać, wydrukować i zabrać ze sobą na budowę.

SZABLON PLANOWANIA WNĘTRZ Aby ułatwić Ci planowanie i projektowanie Twojego wnętrza przygotowałam dla Ciebie mini e-book z szablonami mebli do zaprojektowania kuchni, salonu, jadalni, kuchni. Meble są w dwóch skalach. W pliku znajdziesz też pusty arkusz na, którym możesz narysować projektowane wnętrze. Szablon jest idealnym uzupełnieniem ćwiczenia ze strony 161.

Kupując książkę “Pomysł na dom” otrzymujesz książkę w wydaniu papierowym (wydanie też jest nie byle jakie, bo ma grubą okładkę, płyciny brzeg, oraz wstążkę zakładkę) oraz produkty w formie plików do pobrania.

Czy dzięki tej książce samodzielnie zaprojektuję swoje mieszkanie?

To jego z częstej zadawanych pytań, na które niezwykle trudno mi odpowiedzieć. Na pewno zdobędziesz niezbędną wiedzę, ale potrzebować będziesz praktyki. Czy będziesz w stanie zaprojektować samodzielnie instalację elektryczną? Bez wsparcia osoby, która już to robiła, będzie Ci ciężko za pierwszym razem, lepiej żebyś skonsultowała swój projekt z fachowcem. Czy będziesz potrafiła dobrać kolor do wnętrza? Tak. Wybrać styl? Tak. Kupić spójne meble i dodatki? Tak. Stworzyć kosztorys projektu? Tak. Czy będziesz potrafiła wystylizować zaprojektowaną przestrzeń? Tak. Czy będziesz potrafiła projektować w oparciu o podstawowe zasady aranżacyjne? Jasna sprawa. Wszystko zależy od tego jaką wiedzą juz dysponujesz, oraz jak bardzo chcesz to zrobić samodzielnie.

Dla kogo jest ta książka?

Dla osób, które planują samodzielnie zaprojektować swoją przestrzeń: dom, mieszkanie i gdy nie spotkały się z pojęciami takimi jak ergonomia, trójkąt roboczy, ocal point, zakotwiczenie, złota proporcja etc.  Dla początkujących projektantów, którzy chcą sobie przyswoić np. style we wnętrzach, podstawowe zasady dekoracji wnętrz, czy dobór podstawowych palet kolorystycznych. Dla osób zainteresowanych tematyką wnętrz, które chcą się dowiedzieć ciekawostek, nowych zagadnień i sprawić się w kilku praktycznych ćwiczeniach.

To dopiero początek mojej przygody z pokutami online. Już pracuję nad kolejnymi. Będzie mi bardzo miło, gdy odwiedzisz mój sklep. Jeśli macie jakieś pytania do książki to zostawcie je w komentarzach a na pewno na nie odpowiem. 

Related Posts