Black OR WHITE? JAKIE WYPOSAŻENIE WYBRAĆ DO KUCHNI? + KONKURS

by Kasia Bobocińska

Kuchnia powolutku nabiera kształtów: mamy glazurę, mamy zmodernizowaną elektrykę z oddzielnymi obwodami: na piekarnik, lodówkę i zmywarkę oraz mamy w końcu nowe fantastyczne okno Oknoplast, które zostało zamontowane w zeszłym tygodniu. Dolne szafki są już skręcone, wypoziomowane i powoli wieszane są górne. Po całym paśmie przeciwności losu wreszcie wychodzimy na prostą. Wymiana okna i zamówienie go na wymiar to przynajmniej 3 tygodnie opóźnienia, podobnie jak blaty na wymiar. To są te rzeczy, których się nie spodziewałam i nie uwzględniłam w swoim harmonogramie. Na rzeczy na zamówienie trzeba zawsze poczekać i niestety trzeba to oczekiwanie akceptować. Mamy za to zamówiony przepiękny blat i już nie mogę się doczekać, jak do nas dotrze.


To, że mamy taką piękną podłogę w kuchni to Wasza zasługa! Za każdym razem jak patrzę na moją podłogę to wiem, że to Wasz wybór (Jaką glazurę wybrać?), dlatego dziś chciałbym, abyście opowiedzieli się za jedną z opcji kolorystycznych dotyczących:

– zlewozmywaka

– baterii kuchennej

Wybieracie biel czy czerń?

Przez długi czas wydawało mi się, że będę mieć w kuchni tradycyjny zlewozmywak ceramiczny, taki jak można kupić w Ikea, czy na przykład w Koło a do tego jakąś fikuśną baterię kuchenną. (pokazywałam taki zlewozmywak na przykład we wpisie Jaką glazurę wybrać?). Problem polega na tym , że po pierwsze takie zlewozmywaki bardzo mi się opatrzyły, bo praktycznie wszyscy decydują się na taki zlewozmywak pod oknem i jest on mniej więcej tak bardzo popularny, jak płytki cegiełki (wiem, ja też chciałam taki długi czas) a po drugie byłam na otwarciu salonu Häcker i totalnie zakochałam się w zlewozmywaku Style Franke! Ma on w sobie coś ze zlewozmywaka ceramicznego a jednocześnie jest bardzo elegancki. Jednak najbardziej przekonały mnie dodatkowe elementy wyposażenia, które sprawiają, że w jednym zlewozmywaku można stworzyć małe centrum operacyjne zarządzania procesem przygotowania jedzenia.

To właśnie za jego sprawą zmieniłam swój dotychczasowy projekt kuchni. Problem polega na tym, że kompletnie nie wiem w jakim kolorze go wybrać?

Wybrany przeze mnie model Franke Style dostępny jest w kilku różnych wersjach kolorystycznych:

Ja jednak biorę pod uwagę tylko dwa warianty: biel i czerń.

Zarówno na ścianach jak i blacie mam marmur. Płytki podłogowe są biało czarne. Zarówno opcja pierwsza jak i druga będą tutaj idealnie pasować.

Podobny problem mam z baterią kuchenną Maris z wyciąganą wylewką, którą można kupić w kilku kolorach:

Także tutaj ograniczyłam swój wybór do dwóch barw: bieli i czerni

JAKIE WYPOSAŻENIE WYBRAĆ DO KUCHNI?

Jak to widzicie? Biało czy czarno? Zerknijcie jeszcze dla przypomnienia na kolorystykę kuchni. Oba kolory wpasują się w koncepcję kolorystyczną idealnie.

OPCJA 1

Przyznam szczerze, że czerń byłą moim pierwszym wyborem. Ze względu na to, że pozostałe AGD (oprócz lodówki) również jest w czerni. Jako wykończenie występuje kolor srebrny, który z kolei pasuje do lodówki. Na tle marmurowych ścian czarny zlewozmywak  będzie wyglądał fantastycznie.

JAKIE WYPOSAŻENIE WYBRAĆ DO KUCHNI?

OPCJA 2

Ciągle się jednak waham, bo z kolei biały zlewozmywak jest taki delikatny i najbliższy mojemu poprzedniemu wyborowi czyli zlewozmywakowi ceramicznemu. W moim poprzednim mieszkaniu miałam jednak zlewozmywak w kolorze kremowym, który w trakcie użytkowania mocno się brudził, dlatego mam obawę czy przypadkiem czerń nie będzie rozsądniejszym wyborem.

PRZYJRZYJMY SIĘ JESZCZE RAZ WSZYSTKIM PROPOZYCJOM

CZY JUŻ WIESZ?

GŁOSUJ TUTAJ – ZAZNACZ JEDNĄ OPCJĘ 1 LUB 2

 

[socialpoll id=”2520067″]

 

UWAGA ROZDANIE NA INSTAGRAMIE

Chciałabym Wam bardzo podziękować za Wasz udział w głosowaniu i jak zwykle dla głosujących przygotowałam małe upominki. Tym razem nie działam sama a z marką Franke, więc i prezenty są naprawdę super. To 3 zestawy szwajcarskich noży (tak wygrywają aż 3 osoby)

Co trzeba zarobić:

  1. Zagłosować powyżej
  2. Wejść na mój Instagram i pod zdjęciem konkursowym zostawić komentarz 1 lub 2 (może być z małym uzasadnieniem)
  3. Zajrzeć na profil Franke Polska i jeśli Wam się podoba wcisnąć “Obserwuj”
  4. Rozdanie jest prowadzone głównie na Instagramie, jeśli jednak nie masz tam swojego konta możesz zostawić swoją odpowiedz tutaj

Głosowanie trwa do 27.09.2018 do godz. 23.59

Dziękuję Wam bardzo z pomoc! Już nie mogę się doczekać wyniku a Wy?

Ponieważ do wygrania są noże to szykuje się ostra walka pomiędzy bielą a czernią:

Jak na razie Wasze wybory były fantastyczne! Bez względu na to czy wybierzecie biel czy czerń bardzo Wam dziękujemy:

 

Related Posts