TRENDY: ciemny sufit w łazience

by Kasia Bobocińska

Szykuję się do kolejnego kroku w moim PROJEKCIE ŁAZIENKA. Wiem, wiem ta realizacja ciągnie się niesamowicie. Wymyślam kolejne pracochłonne realizacje jak np. RĘCZNIE MALOWANA PODŁOGA, co znacznie opóźnia koniec metamorfozy. Zadania nie ułatwia też fakt, że obecnie zaangażowałam się też kilka innych projektów, jak AKCJA BALKON czy PROJEKT SALON. W tym miesiącu jednak wszystkie siły rzucam na front robót łazienkowych i mam nadzieję zakończyć wreszcie tę realizację dlatego szykuje się kilka a nawet kilkanaście postów łazienkowych. Krok po kroku będziemy posuwać się do przodu. Jednym z moich marzeń opisanych w PLANACH było pomalowanie sufitu na ciemny kolor. W tym tygodniu będę testować farbę Magnat Style na suficie. Sama jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie. A póki co zainspirujmy się i zobaczmy jak może wyglądać ciemny sufit w łazience:

Już w 2013 roku pisałam o realizacjach z ciemnymi sufitami we wpisie: SUFIT, CZYLI PIĄTA ŚCIANA. Wtedy, malowanie sufitu było czymś zadziwiającym. Współcześnie, coraz więcej realizacji wykorzystuje możliwości sufitu. Malowanie jednej ściany na ciemny kolor, cegła na ścianie, barwna tapeta już nikogo nie dziwi a sufit? Sufit może jeszcze zaskoczyć!

Zobaczcie jak za pomocą koloru sufitu możemy kształtować przestrzeń, oto fragment archiwalnego wpisu:

Wydawać by się mogło, że ciemny sufit tylko optycznie obniża wnętrze a okazuje się, że za jego sprawą możemy optycznie poszerzyć wnętrze (jeśli zdecydujemy się również na ciemną podłogę a resztę ścian utrzymamy w jasnych barwach).

Photo: Katie Martinez via desiretoinspire

Łazienka w bieli z ciemnym sufitem? To rozwiązanie wyjątkowo mi odpowiada. Białe płytki, biała ceramika i wnętrze wydaje się zbyt monotonne. Ciemny sufit skutecznie przyciąga uwagę!

Photo: via Apartment Theraphy, In Phoenix: Liz and John’s 1926 Sears Craftsman

ciemny sufit w łazience

Photo: Michael Graydon + Nikole Herriott via dwell

Photo: via oscarproperties.com

Łazienka poniżej jest bardzo bliska moim ideałom, ale podłoga zupełnie nie pasuje mi do tej koncepcji.

photography by RAQUEL BIANCA via domino.com

Szaleństwo rozwiązań, czyli łazienka eklektyczna. Jakbyście się kiedyś zastanawiali jak można zrobić eklektyczną łazienkę to spójrzcie poniżej:

Photo: Connells Kitchens, Bathrooms & Bedrooms via My Paradissi

W nowoczesnej łazience też się da:

Photo: Tiffany Brooks via HGTV

Photo: Tiffany Brooksby HGTV

A Wy co sądzicie o ciemnych sufitach? Odkąd panuje moda na ciemne kolory we wnętrzach, również sufity możemy wykorzystać jako pole naszej kreatywności! A co!  Skoro 4 ściany nam nie wystarczają, spróbujmy zaszaleć z sufitem!

Jak myślicie, w jakim kolorze będzie mój sufit? Obstawiajcie!

Related Posts