KSIĘGA TRENDÓW. Jestem w Jury konkursu Diament meblarstwa.

by Kasia Bobocińska
Wow jestem taka szczęśliwa, że w tym roku będę miała wpływ na nagrody przyznawane w konkursie “Diament Meblarstwa 2016”. To niesamowite wyróżnienie.

Wraz z innymi blogerkami zostałyśmy zaproszone do udziału w 10 tej jubileuszowej edycji konkursu współorganizowanej przez Meble.pl! Po tym co widziałam na tegorocznych targach w Poznaniu —-> Targi meblarskie w Poznaniu jestem pod mega wrażeniem! To jest najważniejszy konkurs w polskiej branży meblarskiej. Będę mogła oceniać meble startujące w konkursie.
To dla mnie ogromne wyróżnienie!
Ogromnie się cieszę, że jestem w tak szacownym składzie i będę miała możliwość współdecydować, które ze zgłoszonych mebli zostaną wyróżnione. 

Wydawnictwo meble.pl co roku wydaje też księgę trendów, gdzie znaleźć możemy wywiady z najpopularniejszymi polskimi projektantami. Opowiadają oni o najważniejszych tegorocznych trendach.

Jak widzicie znalazłam też coś związanego z tematem moich ostatnich zainteresowań czyli Kosmosem —> TRENDY: Kosmos. 
To projekt Magdaleny Chojnackiej (www.bogno-design.com) “Star constellation” prezentujący kolekcję dysków ceramicznych szkliwionych,na których zostały wyhaftowane wzory inspirowane gwiazdozbiorami.

W tym roku o trendach opowiadali projektanci: Maciej Jurkowski, Joanna Leciejewski, Dorota
Terlecka, Marcela Kawka, Paweł Grunert, Jan Lutyk, Magdalena Chojnacka,
Stanisław  Charaziak , Kosmos Project (czyli Ewa Bochen i Maciej  Jelski )
oraz Ola Mirecka.

Ze wszystkich opowieści które przeczytałam najbardziej w pamięć zapadła mi historia Stanisława Charaziaka:

“Moje pierwsze doświadczenie z projektowaniem było bolesne. Jako 9-latek zbudowałem drabinę. Materiałem były odpady produkcyjne z Fabryki Krzeseł w Radomsku, czyli tłoczone tylne nogi. Drabinka ogólnie wyglądała estetycznie:tłoczone szczebelki i żerdki, połączenia już – niestety – mniej, bo gwoździe nie chciały porządnie wbić w twarde bukowe drewno”

Jak się pewnie domyślacie te pierwsze doświadczenia były bolesne bo drabinka popsuła się właśnie w momencie gdy dumny Stanisław Charaziak prezentował ją na oczach ekipy murarskiej. Nieźle się poturbował, ale to go nie zniechęciło i dwadzieścia lat później podpisał swoją pierwszą umowę z Fabryką Krzeseł Radomska.

W tej publikacji właśnie te ciekawe historie o projektantach podobają mi się najbardziej.

A tymczasem…

 

Related Posts