Naklejki ścienne. Czy wszyscy mają ich już dość?

by Kasia Bobocińska
Po pierwsze, na wstępie chcę Was uspokoić, że nie jest to żaden post sponsorowany. Sama jako początkujący blogger, niejednokrotnie otrzymywałam propozycje: “napisz coś a my Ci prześlemy naklejki”. Kiedyś nawet się skusiłam na taki post, ale czy chcę o tym pamiętać?
Po drugie niedawno w grupie Poradnik mieszkaniowy na fb, do której zaprosiłam ludzi, którzy znają się na designie oraz takich, którzy potrzebują porady padło pytanie: Jakie naklejki nadają się na ścianę?

źródło:
UWAGA!
Jeśli macie problem z urządzeniem wnętrza zapraszam Was do grupy Poradnik mieszkaniowy. Wy napiszecie a my postaramy się pomóc.  


źródło:
Wracając do tematu. Moja odpowiedź w temacie naklejek od samego początku była na nie. Dlaczego? Tak się właśnie zastanawiam, czy ich czas przeminął? Wydaje mi się, że zalało nas morze naklejek złej jakości, które kojarzyły się ze złym gustem.

– W jakim przypadku naklejki wyglądają super? 
Kiedy są niepowtarzalne i nieszablonowe. 
– Co to oznacza? 
– Kiedy chcemy postawić na naklejki to mocno je spersonalizujmy. Chcemy napisu? Ok, ale niech to będzie nasz napis. Na forum doradzaliśmy bardziej napisy drewniane, bardziej naturalne. Jeśli jednak masz jakieś motto, cytat który prowadzi Cię przez życie, czemu go nie napisać w ważnym dla Ciebie miejscu? To jest ok, ale wybieramy cytat z ogólnej bazy naklejek i tylko dlatego, że jest modny…zastanowiłabym się jeszcze nad tym wyborem.

źródło:

 źródło:
Oczywiście są naklejki, które zrobiły furorę w świecie dziecięcych pokoi. Chodzi mi o modne swego czasu ogromne naklejki z wizerunkami zwierząt.

źródło:

To w pokoju dziecięcym a co u dorosłych? Zobaczcie jak ta sama naklejka prezentuje się u Lu z bloga Enjoy your home:

źródło:http://enjoyourhome.blogspot.com
Są miejsca, gdzie dobrze dobrana fototapeta może uratować wnętrze. Wystarczy przypomnieć powiększające przestrzeń fototapety…
Na przykład taki długi, wąski przedpokój czy dość mała i nudna sypialnia aż się proszą o dodatkowy wymiar jakie dają fototapety.

źródło:

źródło:

źródło:
Mogą to być zwykle tapety lub naklejki, ale co jeszcze można wybrać? Niebanalny sposób wycięcia naklejki. Jakbyśmy patrzyli przez okrągłe okno:

   

źródło: The Cool Republic
I tu moi drodzy powinien wkroczyć indywidualizm. Im bardziej zaskakujące i niebanalne rozwiązanie tym lepiej. Z naklejkami przecież też możne być ciekawie. Byliście na ciekawych wakacjach? Macie piękne zdjęcia nadające się na fototapetę?
Jedynie co mnie mierzi to powielanie tych samych szablonów wszędzie. 

źródło:
Zachęcam Was do zabrania udziału w dyskusji tutaj i na forum. Rzucajcie równie ciekawe tematy.

Related Posts