W stylu industrialnym: wśród betonowych ścian

by Kasia Bobocińska
Podobał Wam się beton na podłodze? Co powiecie na betonowe ściany? Ja je lubię. Podobnie jak lubię lofty, ale w domu mam bardziej przytulne ściany. Patrząc na wnętrza industrialne zawsze myślę, że gdybym była singielką robiącą karierę, która zawsze chodzi w szpilkach i maluje paznokcie na czerwono mieszkałabym w lofcie. Mój loft z pięknymi dużymi oknami urządzony byłby w stylu modern chic i betonowe ściany kontrastowałyby z dużą ilością koloru. Tak sobie marzę i zawsze, gdy patrzę na lofty myślę o utraconej wolności. Nie to żebym czegoś żałowała po prostu miło wyobrazić sobie siebie w innej roli.
 

Na tym zdjęciu przede wszystkim zwróciłam uwagę na lampę jest niesamowita. Nazywa się Atomic i znajdziecie ją tutaj:

multi-light-sculptural-sphere-pendant-chandelier-01źródło:

multi-light-sculptural-sphere-pendant-chandelier-03

Spokojny beton na ścianie stanowi idealne tło dla jaskrawych kolorów i śmiałych rozwiązań projektowych.
W tej przestrzeni biurowej jako akcenty kolorystyczne wykorzystano kolorowe segregatory. Fajny efekt osiągnięty niewielkim kosztem.

Pomarańcz przełamuje monotonię szarości i czerni:
Wyjątkowo podoba mi się połączenie jasnego drewna w odcieniu miodowym  z szarością betonu.
Bardzo industrialnie, elegancko, trochę za bardzo sterylnie. Jak dla mnie wnętrze przepiękne, ale brakuje w nim oznak życia:
Co powiecie na takie biuro, ja biorę w ciemno, choć może potem podczas użytkowania narzekałabym na szerokość blatu. Krzesło Tolix wygląda tu pięknie, ale osobiście polecałabym krzesło na kółkach. Łatwiej będzie się przemieszczać wzdłuż blatu:
Mistrzowsko urządzona sypialnia. Wprost nie mogę się napatrzeć na na te wszystkie wspaniałe detale. Jasne drewno, przepiękne obrazy, genialne meble. 

Szara betonowa sypialnia może być jednocześnie bardzo kobieca. Niewiele się tu dzieje, ale dla mnie nie potrzeba nic więcej. Podoba mi się właśnie tak jak jest.

Kolejne moje odkrycie. Nawet nie przypuszczałam, że beton, szary marmur i przeźroczyste szkło mogą tak wspaniale do siebie pasować. Teraz już wiem że we wnętrzu z betonem musza wręcz być kryształowe dodatki. Kontras nie zawsze trzeba osiągać za pomocą barwy. Wystarczy zestawić kryształowy kieliszek z chropowatym betonem.

Popatrzcie tylko na to błyszczące szkło z tyłu. Wygląda genialnie na tle betonu.

Tynk imitujący beton zamiast płytek w łazience.

A na koniec coś zupełnie innego beton na ścianie stanowi tło dla współczesnej kompozycji nawiązującej kolorystyką do lat 60-tych, 70-tych. Czuję się tutaj nutkę retro mimo, że sięgnięto po współczesne meble:

Kiedy myślę beton na ścianie od razu do głowy przychodzi mi jeden film: The Ghost Writer (Autor widmo). Te piękne wnętrza na długo zapadły mi w pamięć. Wnętrza na zdjęciach wydają sie dość ciemne bo za pewne autor zdjęć do filmu chciał osiągnąć nieco mroczny charakter, warto zwrócić uwagę na kontrastujące z betonem czerwone elementy:
Ghostwriter-mezzanine
Ghostwriter-artwork-gallery-hallway
GW-3

Related Posts