Moodboard – jak to zrobić dobrze?

by Kasia Bobocińska

Moodboard jest dla mnie absolutnie niezbędnym narzędziem w pracy projektanta. Znam projektantki, które właśnie za pomocą moodboardu potrafią sprzedać projekt za setki tysięcy złotych. Bez żadnych wizualizacji. Nawet 2d. Po prostu prezentują tak piękne moodboardy, które automatycznie sprzedają. Właśnie skończyłam tworzyć nowy projekt (ZESZYT 30 ĆWICZEŃ, KTÓRE UŁATWIĄ STWOZRENI CI DOBREGO MOODBOARDU) i na fali entuzjazmu z dobrze wykonanej roboty pragnę Ci napisać kilka spostrzeżeń.

Dlaczego moodboard jest ważny?

Na wiosnę, inspiruję Was zwykle wyzwaniami „Zaprojektuj wnętrze krok po kroku”, podczas których ogromną wagę przykładam do stworzenia dobrego moodboardu. Co więcej, pod koniec takiego wyzwania oceniam Wasze prace. Niestety bez względu na to, czy tworze 7, czy 12-dniowe wyzwanie, wciąż wiele osób ma problem ze stworzeniem moodboardu, albo tworzy go, nie rozumiejąc jego idei. 

Nie dziwię się. W końcu to takie łatwe, prawda? W sieci mnóstwo jest informacji, które potwierdzają, że należy do szablonu w Canva wstawić kilka inspirujących zdjęć odpowiadającym na potrzeby klienta i gotowe. Co więcej, robienie moodboardu stało się taką rozgrzewką na początku kursu projektowania wnętrz.

STWÓRZ MOODBOARD W BEZPŁATNYM PROGRAMIE +GRATIS

Dla mnie moodboard zawsze i wszędzie będzie jednym z najważniejszych narzędzi projektanta. To pierwsza wizytówka, jaką dajemy klientowi. Dla mnie to wystarczający powód, żeby opanować robienie moodboardów do perfekcji. I poprzez tę wizualną odsłonę naszej koncepcji, prezentować nie tylko pomysł na aranżację przestrzeni, ale przede wszystkim nastrój, emocję i filozofię, jaką chcemy wyrazić poprzez projekt.

Dlaczego moodboard jest tak ważny w projektowaniu wnętrz?

 • To prosty, a zarazem potężny sposób na wizualizację koncepcji projektu.
 • Pozwala zobaczyć całość przed faktycznym wdrożeniem, co oszczędza czas, pieniądze i unika potencjalnych błędów.

MOODBOARD - zeszyt 30 ćwiczeń

Dzięki zestawowi 30 ćwiczeń, które stworzyłam, opanujesz sztukę tworzenia moodbordów, które są nie tylko pięknie skomponowane, ale niosą za sobą również ładunek emocjonalny. Nigdy więcej nie będziesz bawił się w ciuciubabkę, prezentując pierwszy moodboard klientowi, myśląc, a nuż się uda.

Otrzymasz zestaw różnorodnych ćwiczeń, które pomogą wzbogacić Twój warsztat oraz 6 szablonów Canva do edycji.

Ćwiczenia mają za zadanie otworzyć Cię na zupełne inne postrzeganie narzędzia, jakim jest moodboard.

Ciekawa jestem, jak Ty się czujesz w tworzeniu moodboardów?

Zawsze jesteś pewna, że trafiłaś w 10 ze swoją propozycją, czy szukasz po omacku? 

Czym się kierujesz zaczynając pracę  nad moodboardem?

Czy umieszczasz swoje moodboardy w swoim portfolio?

Jeśli czujesz się jeszcze niepewnie w tworzeniu moodboardów, zobacz zestaw ćwiczeń, jaki przygotowałam dla początkujących projektantów. Powstał on na specjalne zamówienie dla jednej z kursantek, kursu stacjonarnego z projektowania wnętrz, która chciała dowiedzieć się więcej o tworzeniu moodboardów. Z zajęć kursowych, oprócz kreatywnej pracy twórczej i wspólnej zabawy nie wyniosła nic! A moodboard to nie zabawa.

A gdzie lekcja o tym, jak sprzedawać za pomocą moodboardu?

 • Moodboard to wizualna reprezentacja projektu, co pozwala klientowi szybko zobaczyć, jakie będą efekty końcowe. To znacznie łatwiejsze do zrozumienia niż opisy czy rysunki techniczne.
 • Moodboard pozwala na pokazanie nastroju, jaki chcesz osiągnąć w projekcie. Dzięki temu klient może lepiej wyobrazić sobie, jak będzie się czuł w danej przestrzeni.
 • Moodboard może być używany jako narzędzie komunikacji, które pomaga w zrozumieniu preferencji klienta i dostosowaniu projektu do jego potrzeb.
 • Prezentacja projektu za pomocą moodboardu pokazuje profesjonalizm i staranność w podejściu do projektowania wnętrz.
 • Moodboard może być inspiracją dla klienta i pomaga mu wyobrazić sobie, jakie wnętrza projektujesz a przez to łatwiej mu będzie zdecydować się na Twoje usługi. Dobry moodboard zachęci go do współpracy z Tobą a Ty zyskasz nowego klienta

Pobierz szablon Canva

Dołącz do Magazynu Premium i pobierz szablon Canva do edycji.

Szablon Canva możecie dowolnie edytować wpisując swoje nazwy ziół. Możecie też wykorzystać etykiety, do oznaczanie innych produktów kuchennych: kasz, ryżu czy płatków owsianych.

Możecie też zamówić farbę w takim kolorze jak mów podając sprzedawcy numer: RAL 190 30 30

Aby przeczytać dalszą część artykułu ----> dołącz Magazynu pasjonatów wnętrz (2zł/tydzień) ----> przeczytaj Artykuły Premium

Dołączając  do magazynu pasjonatów wnętrz otrzymujesz do pobrania:

PLANNER ZAJĘĆ
PLANNER CODZINNEJ RUTYNY
ETYKIETY NA ZIOŁA

Dołącz do magazynu pasjonatów wnętrz i zyskaj dostęp do treści premium oraz wpisów w postaci e-booków.

2 zł za tydzień

Co zyskujesz?

 • dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej  merytorycznych artykułów z zakresu projektowania, aranżacji i remontowania wnętrz
 • dostęp do cyklicznych publikacji tylko dla klubowiczów
 • możliwość wsparcia autora
 • wpływ na treści publikowane na blogu, zaproponuj artykuł, o czym chciałabyś przeczytać?
 • automatyczny dostęp do wszystkich treści do pobrania (check listy, etykiety do druku), w formie  pdf

Jeśli już jesteś członkiem zaloguj się:

Related Posts