MAGIA KOLORÓW: Klein Blue

by Kasia Bobocińska

Podczas tegorocznych targów w Mediolanie, moją uwagę przyciągnął piękny kolor kobaltowy, który pojawiał się tu i ówdzie, w różnych aranżacjach przestrzeni. Wspomniałam o nim nawet tworząc rolkę o najbardziej ciekawych kolorach, które wpadły mi w oko podczas największego święta designu. Jednym z nich był kobalt a raczej International Klein Blue (IKB), o którym Wam dzisiaj opowiem.

Klein Blue

International Klein Blue (IKB) to intensywnie ciemno niebieski kolor, który rozsławił Yves Klein, jeden z najbardziej cenionych artystów XX wieku.

Mówi się, że Yves Klein wynalazł kolor ciemno niebieski, zwany potocznie ultramaryną, ale to przecież niemożliwe. Nie da się odkryć, ani wynaleźć koloru. Kolor nazwany na jego cześć, czyli IKB to raczej technika nakładania koloru, osiągania pewnego efektu, niż odmienna barwa. Yves Klein namalował aż 194 obrazy stosując swoją innowacyjną technikę, stając się niekwestionowanym królem ciemnego błękitu.

Aby otrzymać dostęp do dalszej części artykułu, możesz dołączyć do:

Magazynu pasjonatów wnętrz .

Dołącz do magazynu pasjonatów wnętrz i zyskaj dostęp do treści premium oraz wpisów w postaci e-booków.

14,99 zł/ mc

Co zyskujesz?

  • dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej  merytorycznych artykułów z zakresu projektowania, aranżacji i remontowania wnętrz
  • dostęp do cyklicznych publikacji tylko dla klubowiczów
  • możliwość wsparcia autora
  • wpływ na treści publikowane na blogu, zaproponuj artykuł, o czym chciałabyś przeczytać?
  • automatyczny dostęp do wszystkich treści do pobrania (check listy, etykiety do druku), w formie  pdf
Jeśli już jesteś członkiem zaloguj się:

Related Posts