AKCJA BALKON: Jak szybko i tanio ozdobić balkon?

by Kasia Bobocińska

W poprzednim poście pokazałam Wam 5 sposobów na doniczki DIY. Zapowiedziałam Wam, że jest to też wstęp do większej całości. Na początku tego tygodnia zaproszę Was na mój balkon w nowej odsłonie (już za chwileczkę) a dziś… Dziś, w zasadzie, odsłonię większość kart. Wyciągnę swojego asa z rękawa. Spróbuję też odpowiedzieć na pytanie: Jak szybko i tanio ozdobić balkon? Przetestuję też nowy produkt, który mi poleciliście. Zobaczcie, co tym razem zmalowałam i jaki efekt możemy osiągnąć wykorzystując to, co już mamy w domu.

Przygotowując się do metamorfozy podłogi w łazience zamówiłam kilka rodzajów szablonów. Nie wiedziałam, jaki z nich “zaskoczy” na podłodze, dlatego wolałam, mieć wybór. Dlatego, gdy do głowy wpadł mi pomysł na metamorfozę balkonu, nie musiałam już nic zamawiać. Tak drobny szablon nie sprawdziłby się na podłodze w łazience, ale już na małym kawałku ściany sprawdził się fantastycznie. Mając szablon wystarczyło zajrzeć do schowka z farbami. Po pomalowaniu szafki w łazience zostało mi pół litra farby Farba Śnieżka Supermal w kolorze S7020-R80B. Nie lubię marnować farb, szczególnie w tak pięknym kolorze. Mamy: szablon i farbę – czas zabrać się do pracy.

Mój balkon nie jest idealny. I tak wygląda już lepiej niż w zeszłym roku, jak się za niego brałam. Mieszkam w kamienicy z lat 30 i mój tynk pozostawia wie do życzenia. Samodzielnie położony tynk i gładź przetrzymały zimę w całkiem niezłym stanie.

Pierwsze, za co się zabrałam, to przemalowanie starej doniczki z plastiku. Poprzednią nieopatrznie zostawiłam na balkonie i rozsadził mi ją mróz. A ponieważ, w poprzednim poście odkryłam złotą farbę w sprayu (Spray z efektem złota Gold 150ml) w zastosowaniu balkonowym – 5 sposobów na doniczki DIY to postanowiłam przemalować także plastik.

Wyszło całkiem nieźle. Na pewno jest lepiej niż było. Jedyny minus jest taki, że deszcz zostawia na pomalowanej doniczce ciemniejsze przebarwiania.

A teraz czas na test produktu, który mi poleciliście przy okazji malowania podłogi we wzory. Chodzi o klej w sprayu, który można łatwo zmyć i świetnie przytwierdza szablon do ściany.

Sami zobaczcie. Nie muszę używać taśmy do przyklejania szablonu. Farba też nie rozlewa się pod wzorem tak jak wcześniej.

Maluję, jak zwykle, wałeczkiem z zestawu z Jyska.

Wzór nakładałam szybko i sprawnie. Tam, gdzie coś nie wyszło można było podmalować białą farbą i skorygować wzór. Szablon nakładałam na jeden rządek pomalowanych wcześniej wzorków, żeby wszystko było równo.

A tak prezentuje się już moja ściana w otoczeniu zieleni:

I jak Wam się podoba pomysł z pomalowaniem balkonu we wzory? Czy nie jest to szybka i tania metamorfoza? Po pierwsze użyłam tego, co już miałam w domu a po drugie sama zmiana zajęła mi mniej niż godzinę. Oczywiście, nie każdy tak jak ja, ma cały przedpokój w farbach dlatego poniżej przedstawię koszty metamorfozy od zera:

Zakup szablonu – 14zł (Szablon CHA-6 20×20 cm)

Złoty spray (Spray z efektem złota Gold 150ml) – 18,33zł

Farba Supermal, kolor: S7020-R80B, 29,99zł

Klej do szablonów, Allegro, 19,64zł

Wałek z zestawu malarskiego Jysk, 16, 95zł

Koszt całości to ok 89zł, ale pamiętajcie, że możecie użyć tych produktów wielokrotnie, tak jak ja.

Za pomoc w przygotowaniu projektu dziękuję marce Śnieżka.

Related Posts