Stół Świąteczy w 3 stylach, pomysły na dekoracje

by Kasia Bobocińska
Zostało niecałe dwa tygodnie do Świąt i myślę, że śmiało mogę powiedzieć czuć w powietrzu radosne oczekiwanie na ten wyjątkowy czas.  Mam nadzieję, że nie pozwalacie się ogarnąć gorączką przedświąteczną i znajdziecie choć chwilkę, aby zobaczyć co przygotowałam dla Was na Święta. 
Czy macie już pomysł na Wasz stół Świąteczny? Jeśli nie, to w najbliższym tygodniu na blogu pojawi się sporo inspiracji Świątecznych. W środę chciałabym Wam zaprezentować mój Bożonarodzeniowy stół w nietypowej oprawie.

Dziś przygotowałam dla Was stoły w trzech zupełnie innych stylach. Zależy mi na tym, abyście dostrzegli prostotę niektórych dekoracji w nich zastosowanych. W moich przygotowaniach Świątecznych nie zabraknie postów DIY (nie mogło być inaczej) i chciałabym Nie wszystkie rzeczy musimy kupować, nie musimy mieć wielkich zdolności manualnych, by nasz stół zyskał  piękną, naturalną oprawę.  Zresztą takie stoły podobają mi się chyba najbardziej. 
Przygotowałam dla Was zdjęcia trzech Świątecznych stołów, w tym dwóch w naturalnej oprawie. Pierwszy to stół:

NORDIC

Stół nordic, to propozycja, którą przygotowaliśmy wspólnie z innymi blogerkami w zeszłym roku w Kuchni Spotkań Ikea. Jest ona na tyle wyjątkowa i ponadczasowa, że postanowiłam Wam ja przypomnieć. Być może stół w stylu Nordic stanie się Waszą tegoroczną inspiracją.
Co go wyróżnia? 
Nordic to bardziej surowa wersja stylu Skandynawskiego. Utrzymana w ciemnych kolorach, minimalistyczna wersja Świątecznego stołu. 

Jak przygotować stół w stylu Nordic?

– Podstawą jest ciemny obrus z lnu *czyli materiał Ikea do kupienia na metry. Gdybyśmy mieli stary drewniany stół to pewnie obyło by się bez obrusu. Takie ciemne postarzane drewno sprawdzi się się w tym stylu doskonale.

– dlatego ciekawym dodatkiem na stole były podstawki na świece ze starego drewna i korytko, w którym pięknie prezentowały się hiacynty
– szkło, kryształy rozjaśniały mroczy nastrój stołu, dodając blasku całej stylizacji
– tak samo srebrne sztućce
– na szarym stole szare talerze? Czemu nie? Wystarczy oddzielić jedno od drugiego czarnymi serwetkami. 
– bardzo pięknym elementem w tej stylizacji były wszelkie złote akcenty, a to garść złotych gwiazdek, rzucona niedbale przy talerzu, a to piękna wstążeczka, która ma pokazywać że niedawno były tu pakowane prezenty, czy kilka błyszczących bombek
– drugą charakterystyczną rzeczą były przepiękne elementy vintage w postaci starego dziadka do orzechów, czy samodzielnie zrobionej doniczki na hiacynty z użyciem drewna ze zniszczonej skrzynki po owocach
– skoro mamy stworzyć mroczny nastrój nie zapomnieć o świecach
– na koniec elementy naturalne: szyszki, orzechy włoskie, laski cynamonu, pierniczki, suszone pomarańcze, gałązki świerku, 

  RUSTIC

  Drugi stół jaki dla Was przygotowałam to efekt pracy podczas warsztatów dekoracji wnętrz Educoncept, na których byłam w październiku (klik). Podczas całego dnia, który spędziliśmy w salonie GDEL, powstało aż 9 stylizacji stołów (udało nam się zrobić nawet jedną Wielkanocną).
  Co go wyróżnia?
  Prostota i umiłowanie drewna.

  Jak przygotować stół w stylu Rustic?
  – W stylu Rustic chyba najważniejszym elementem jest drewno. Im go więcej tym lepiej. Dlatego też drewna nie ukrywamy pod obrusem tylko aranżację przygotowujemy na odsłoniętym blacie stołu. Talerze stawiamy na drewnianych podkładkach. Stół przystrajamy choinką z patyków znalezionych nad morzem.

  – cała aranżacja ogranicza się w zasadzie do 4 kolorów: brązu (kolor drewna), czerni, bieli i przede wszystkim czerwieni. To kolor przewodni aranżacji.
  – białe świece w drewnianych świecznikach przepięknie rozjaśniają kompozycję
  – zastawa stołowa jest bardzo prosta i również utrzymana w kolorystyce stołu – czerwieni i czerni.
  – na stole nie zabrakło naturalnych elementów: czerwonych jabłek, gałązek świerka, szyszek, pierniczków
  – dopełnieniem aranżacji są skrzaty, filcowe serduszko oraz stary odważnik w kolorach białym i czerwonym

  EKO SCANDI

  W zasadzie długo się zastanawiałam jak nazwać ostatnią stylizację. Jest jednocześnie minimalistycznie, akcentów świątecznych jest niewiele, za to ma się wrażenie, że to zupełnie inne Święta. Wiosenne. Postanowiłam Wam ją jednak pokazać, bo jest zupełnie inna niż poprzednie. Dużo lżejsza, dająca powiew świeżości. To może stylizacja na drugi dzień Świat, kiedy atmosfera nie musi być tak podniosła.

  Jak przygotować stół w stylu Eko Scandi?

  – podstawą aranżacji jest piękny drewniany stół w heksagony. 
  – na stole ustawione dopasowane heksagonalne ceramiczne podkładki, których użyto do postawienia świec i mchu
  – aranżacja utrzymana jest w pastelowych kolorach: błękit, mięta z dodatkiem soczystej zieleni
  – akcenty Świąteczne zapewniają białe drewniane gwiazdy i choinki
  – do dekoracji użyto białych świec, białych i szarych prezentów oraz pastelowych i szarych wstążek na szpulkach. 
  – kompozycji dopełniają srebrne nożyczki oraz srebrne sztućce 
  – również tekstylia stołowe dopasowane są do tematu mchu
  – proste jasno błękitne, turkusowe i miętowe ceramiczne naczynia
  – na tym stole mamy tylko kilka naturalnych elementów: kilka kępek mchu oraz wieniec z kwiatów: białych róż, hortensji *mój debiut na zajęciach florystycznych

  Która aranżacja podoba się Wam najbardziej? Macie swojego faworyta? Pamiętajcie, że pomimo, że uwielbiam pięknie nakryty stół Świątecznym, to przy stole najważniejsi są ludzie i to ich nie powinno przy nim zabraknąć. Nie musi byś drogo i wystawnie, może być prosto i schludnie. 


  Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

  * indicates required
  Adres e-mail *

  Related Posts