ŚLUBNE DEKORACJE: Skrzynka na koperty DIY

by Kasia Bobocińska
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to pudełko na targu staroci wiedziałam, że muszę je mieć. Wiedziałam, że posłuży do jakiegoś fajnego projektu. Brzydkie, prawda? Tylko pozornie. Ma kilka detali, których nie wiać na pierwszy rzut oka. Poza tym, jest stare i co tu dużo mówić – wpadło mi w oko. Postanowiłam je odświeżyć i wykorzystać w ślubnej aranżacji stołu. To jak się prezentuje po odświeżeniu możecie zobaczyć w poście – Stół z białą porcelaną. 
Dziś razem z Viadaronem pokażę jak błyskawicznie można odśnieżyć drewno.

Przed metamorfozą pudełko nie prezentowało się najlepiej. Brudne, zakurzone, ubrudzone gdzieniegdzie farbą, stanowiło jak zwykle mówi mój tata “obraz nędzy i rozpaczy”. Dlatego cena jaką za nie zapłaciłam była tak niska – 5zł.

Początkowo nie byłam pewna jaki kolor bejcy użyć i czy położyć na nie po bejcowaniu lakier. Czasem warto do renowacji podejść bez większego planu i metodą prób i błędów osiągnąć efekt jaki nas najbardziej satysfakcjonuje. Ja koniec końców wykorzystałam dwa kolory bejcy i zrezygnowałam z lakieru, bo nie był on potrzebny.

Bejca Vidaron to produkt bazujący na połączeniu rozpuszczalników o niskiej zawartości aromatów z naturalnymi olejami. Co to oznacza w praktyce? Bejca nie śmierdzi tak bardzo, ale pędzle po jej użyciu zmywa się za pomocą rozcieńczalnika olejno‐ftalowego. Tworzy kompletną powierzchnię, której nie trzeba już lakierować (jak w przypadku bejcy wodnej).

Do odświeżenia pudełka wybrałam dwa kolory bejcy do drewna Vidaron: Orzech amerykański i Palisander królewski B08.

 
 
Przed użyciem bejcy delikatnie zeszlifowałam powierzchnię pudełka. Nie robiłam tego zbyt intensywnie, bo wiedziałam, że chcę pozostać przy ciemnym kolorze pudełka.Wystarczyło usunąć zanieczyszczenia i miejscowe przebarwienia.

Po nałożeniu bejcy okazało się, że nie jest ona tak przeźroczysta jak chciałam. Dlatego szybko chwyciłam bawełnianą szmatkę (no dobra, przyznam się starą skarpetkę) i roztarłam ją na powierzchni pudełka. 
Widzicie te złote kwiatki na powierzchni? Dopiero teraz widać, że nie jest to takie zwyczajne drewniane pudełko. Nie mogę uwierzyć, że zapłaciłam za nie tylko 5 zł.
 

Kiedy pudełko było już odświeżone wystarczyło na kawałku brystolu wydrukować jakąś sentencję i gotowe. Ja zdecydowałam się na napis: “Szczęścia młodej parze”:
  
Jak można wykorzystać tak przygotowane pudełko?
Podczas ślubu wielu gości przekazuje Młodej parze koperty z życzeniami oraz  pieniążkami na nową drogę życia. Zwykle pod kościołem świadkowie przejmują kilkadziesiąt takich kopert. Nie bardzo mają co z nimi zrobić Trzymają jakiś koszyk lub niezgrabnie wkładają do kieszeni. Takie pudełko może idealnie sprawdzić się do przechowywania takich kopert a później ślubnych pamiątek. Z czasem można do niego wrzucić też zasuszony kwiat z butonierki Ślubnego czy naszą niebieską podwiązkę. Za jakiś czas miło będzie wrócić do takiej ślubnej pamiątki. Rozwiązuje też problem z życzeniami ślubnymi, których przecież z czasem nie wyrzucimy. Ja swoje życzenia trzymam w szafie przewiązane wstążką a to dlatego, że nie miałam takiego pudełka.
A teraz zapraszam Was do oglądania stołu ślubnego w bardzo klasycznej odsłonie. Zobaczcie jak prezentuje się na nim pudełko.
 

To jeszcze nie koniec ślubnych inspiracji.
Zapraszam na pozostałe posty prezentujące ślubne dekoracje:
stół z białą porcelaną
stół z różową porcelaną
klatka dla ptaków DIY
stół w stylu french style
Za pomoc w przygotowaniu posta dziękuję marce Vidaron.

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts