TRENDY W POKOJU DZIECIĘCYM: kaktus //cactus kids decor

by Kasia Bobocińska
Upały opanowały Europę. Kiedy piszę ten post w pokoju jest prawie 29 stopni. Na zewnątrz 32 w cieniu. Nic dziwnego, że myślę o pustyni. A jeśli o pustynię chodzi to od razu do głowy przychodzi mi kaktus. Moda na sukulenty trwa. Opanowały nasze parapety i balkony. Wyglądają przepięknie, jak małe ogródki skalne i nie wymagają zbytniej opieki. 
Żywych kaktusów jednak nie polecałabym do pokoju dziecięcego. Od razu przed oczami staje mi buzia mojego dziecka, które przewróciło się na kaktus. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z tego popularnego i modnego wzoru. Kaktusy świetnie sprawdzą się jako motyw tapety, obrazek czy maskotka – poduszka. Zobaczcie sami i oceńcie czy lubicie te trendy?

 źródło:

Czarne kaktusy na ścianie wyglądają świetnie i przede wszystkim nie jest to tak popularny wzór jak kropki czy trójkąty. Jest modnie i oryginalnie.

 źródło:

Odrobina Dzikiego Zachodu w pokoju małego chłopca. Zapytajcie swojego tatę jaka zabawa była najpopularniejsza w jego dzieciństwie. Pewnie odpowie że zabawa w Dziki Zachód. To były czasy Winnetou. Dzisiaj ten motyw podszedł w zapomnienie a dzieci wolą bawić się w innych bohaterów. Może nadszedł czas na odświeżenie starych motywów? Skoro wróciła moda na meble z PRL może i powróci motyw Dzikiego Zachodu. Co sądzicie?

 źródło: 

Na razie na kanale dziecięcym nie znalazłam wiele Dzikiego Zachodu. Jest taka bajka o szeryfce Kai na Dzikim Zachodzie a jednym z jej bohaterów jest właśnie kaktus widoczny na zdjęciu poniżej.

źródło:

Pamiętacie Lucky Luka? To z kolei czasy mojego dzieciństwa.
Zauroczyły mnie te poduszko maskotki -kaktusy. 

źródło:
Poniżej instrukcja jak krok po kroku zrobić poduszkę kaktusa:

źródło:

Jeśli to jeszcze Was nie przekonało to zawsze można powiesić kaktusa na ścianie. Ta soczysta zieleń pięknie koresponduje z bielą o czernią.

 źródło:
 

źródło:

źródło:  

Czy uwierzycie, że ta dekoracje jest zrobiona z kamieni? Trzeba tylko znaleźć takie duże i płaskie kamienie oraz farbę w rożnych odcieniach zieleni.

źródło: 
I jeszcze jeden projekt DIY czyli kaktusy z kartonu.

źródło: 

Przepiękny pokój dziecięcy z kaktusem na ścianie. Czy to przypadek, że jest urządzony w stylu retro? Czy kaktus to motyw retro?

źródło: 

Poduszki z motywem kaktusa. Podoba mi się ten delikatny wzór.

źródło: 

I jak wrażenia? Przyjmie się ten trend? Myślę, że to coś nowego i niedługo będzie tak popularny jak ostatnio ananas. zauważyliście, że jest już wszędzie? —> TRENDY owocowe: ananas we wnętrzach.

domki  teepee romb  metalowe  mapy  domek  polka  czarna  owocowe printy  popmpony  lisek  19fe132ba8f8bc8af20af14ac0c51355_thu  grzybek_thumb  DSC03529_thumb2

Related Posts