Letnia sypialnia cz.2 Styl retro czy boho? – Nie bójmy się eksperymentować

by Kasia Bobocińska
Wczoraj pokazywałam Wam sypialnie w pastelach —-> Letnia sypialnia cz.1 Pastele.
Sporo było chłodnego błękitu, szarości. Dziś mój drugi typ na lato: żywe, soczyste kolory (oczywiście nie odblaskowe), kwiaty. Dziś będzie energetycznie. Zamienimy chłód pasteli na pobudkę na łące pełnej kwiatów. Większość sypialni jakie znalazłam okazała się w stylu boho —-> Boho chic, choć wcale tego nie planowałam. Chciałam tylko, aby było kolorowo.

źródło: 

W zasadzie jest to połączenie elementów typowych dla boho z chłodem Skandynawii. Zobaczcie jakie inspiracje dla Was znalazłam.

Śliczna pościel, zasłona z pomponami, nonszalancko przechylony obrazek oraz szafka nocna w postaci książek – to pomysł na ciekawe wnętrze. Nie wiem czemu kojarzy mi się z pokojem studenta.

źródło:

To zdjęcie chciałam Wam pokazać ze względu na piękne tkaniny. Chciałabym, na przykład mieć taką narzutę jak ta zielona w cętki.
 

 źródło:

I znów książki na podłodze. Czy to naprawdę obowiązkowy element w kolorowych sypialniach z elementami boho. W sumie wszystko pasuje do stylu letniego wypoczynku.

 źródło: 

Świetne krzesło. Oj “przytuliłabym” takie.Ostatnio naszła mnie ochota na renowacje starych przedmiotów. Lato to doskonały czas na polowania. Dużo się remontuje, dużo wyrzuca na śmietnik niepotrzebnych sprzętów. Marzy mi się upolowanie jakiegoś ślicznego zabytku PRL. Choć ostatnie polowanie skończyło się “cichymi dniami” z mężem.

źródło:

Przepiękna kolorystyka: błękitny, mięta, pastele i geometryczna pościel. To połączenie moich dwóch typów: pasteli i koloru.

źródło: 
A tu do etnicznych wzorów dołączył przepiękny stolik z lat 60. Bardzo podoba mi się to zestawienie. Od razu przypomniał mi się post o ceramice z Bolesławca —> Cudowne lata 60–ceramika Bolesławiec.
 źródło: 
Ostatnie zdjęcie to swoisty misz-masz wzorów i stylów.  Lubię takie wnętrza. Kiedy patrzę na takie połączenie wiem, że właściciele musieli zadać sobie sporo trudu żeby stworzyć harmonijne wnętrze. Ciekawa pościel, przepięknie zdobiony zagłówek łóżka, nietypowo zawieszony obrazek oraz żółty stolik – według mnie jest ciekawie i nieszablonowo.
źródło: 
Według wszelkich “zasad urządzania sypialni” w tym pomieszczeniu powinno się używać ostrych kolorów jak na przykład czerwieni. Według mnie zasady zasadami a kolorowa kapa na białym  łóżku wygląda fantastycznie.

https://www.conchitahome.pl/2010/09/sypialnie.htmlsypialnie_thumb[1]

Related Posts