Szafka łazienkowa, czyli gdzie przechowywać ręczniki

by Kasia Bobocińska
Dziś po raz kolejny zajrzymy do łazienek. Ostatnio prezentowałam Wam inspiracje dotyczące łazienek skandynawskich a dziś pokażę jak za pomocą ładnej szafki – witrynki zmienić wygląd łazienki. Niedawno też pokazywałam Wam  Jak udekorować dom za pomocą szafki aptecznej? i tam też znajdziecie kilka inspiracji łazienkowych.

Takie witrynki ogromnie mi się podobają, ale po pierwsze nie mam takiej szafki, po drugie nie ma gdzie jej w łazience postawić.  W mojej łazience mam przestrzeń w 100%.

źródło:


Ręcznik sam w sobie nic specjalnego, ale wzięcie ręcznika z takiej szafki to już prawdziwa przyjemność. Moja pólka na której przechowuje ręczniki nie znajduje się w łazience a w starej szafie, która znajduje się w salonie. Nie zachwyciła by ona perfekcyjnej pani domu. Nie ma tam ręczników złożonych w ruloniki. Nie ma też harmonii kolorystycznej. Są rózne przypadkowe ręczniki, które pojawiały się u nas równie przypadkowo. Dlatego patrząc na te szafki sama się inspiruję i sama motywuję do zmian w moim życiu. Potrzeba mi więcej organizacji. Może czas rozstać się z niektórymi egzemplarzami.

4b7debcdb27b5f51a6ea5d1aedb39973źródło:
Piekna witrynka z pomalowana na ciemny kolor idealnie kontrastuje z bielą ręczników.

d81338b61b126b3bad18ca6b91d93aa8
źródło:

 BORGSJÖ witryna, 479 PLN

Tutaj kredens jest piękny, ale…no właśnie…zupełnie nie przystosowany wielkością do tego pomieszczenia. Zobaczcie jaka jest przerwa między wanną a meblem. I to krzesło w koncie do którego praktycznie nie ma dostępu.

 źródło:

Do łazienki w można wprowadzić trochę koloru za pomocą właśnie szafki bieliźnianej. 

źródło:
Żółta witryna od razu skojarzyła mi się z Ikea. Można tam kupić na przykład taką żółtą szafkę:

Witryna STOCKHOLM 1 299 PLN – IKEA
Możecie też skusić się na coś w kolorze miętowym:


źródło:

źródło:

Tutaj fantastycznie zagospodarowana przestrzeń łazienki gdzie przy umywalce znalazło się miejsce na witrynę z ręcznikami:

 źródło:

Gdy mamy dużo miejsca możliwości też są większe. W dużej łazience zmieści się nawet bardzo duża witryna:
źródło:

Pamiętacie szafki apteczne.  Okazuje się, że świetnie sprawdzą się też w roli szafki łazienkowej w której można przechowywać kosmetyki, ale także ręczniki. Duży plus za niewielki rozmiary, oraz kółka, które powodują, że zawsze można ją przesunąć w inne miejsce.

źródło: 

Tutaj szafka apteczna w wydaniu turkusowym:

źródło: 

Na koniec jeszcze jedna propozycja. Zawsze można zorganizować miejsce do przechowywania łazienkowych gadżetów w szafce pod umywalkę. Ja mam tak w kuchni i moje pytanie jest: gdzie jest ten syfon co mi zajmuje pół szafki, oraz który cieknie, gdy zlew się zapcha.
 

źródło:

Related Posts