MUST HAVE, czyli co nas czeka na Łódź design 2014

by Kasia Bobocińska
W tegorocznym plebiscycie must have 2014 zgłoszono 360 propozycji  z czego wyróżniono 61 najciekawszych projektów. Nie chcę Wam psuć przyjemności oglądania ich na targach, ale postanowiłam rzucić okiem na kilka propozycji. 

Wśród nominowanych projektów znalazł się między innymi opisywany przeze mnie Sekretarzyk Ikea PS, czy znana Wam i pewnie wykorzystywana aplikacja jakdojade.pl. Dzięki tegorocznemu plebiscytowi dowiedziałam się miedzy innymi o stronie polona.pl, która udostępnia zbiory biblioteki Narodowej. Naprawdę warto ją odwiedzić.

Kilka projektów naprawdę mi się spodobało.

Stołek Królika /projekt: Uau Projekt- Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski / producent: Brambla /. 
Dlaczego stołek królika? Bo jego nóżki nawiązują kształtem do króliczych uszu. Jak napisali twórcy: “Jest to zdecydowanie najmniej wymagające zwierzątko domowe..”. Bardzo proste i nowoczesne wzornictwo. Świetne uzupełnienie pokoju dziecięcego.

Cena: 390 z
Lampa Betonówa / projekt Anna Szuflicka / producent: Natural Born Design /
Teraz czas na betonowa lampę o chwytliwej nazwie betonówka.  Genialne sprawdzi się w klimatach loftowych na przykład w kuchni nad wyspą, ale oczywiście nie można zawęzić jej zastosowania i bo lampa o takim charakterze może wpisać się w wiele fantastycznych projektów.

Fotel Clapp /projekt: Piotr Kuchciński / producent: Noti /
Fotel, który przypomina mi kształtem meble z PRL i jak się okazuje jest na nich wzorowany. Fotel zainspirowany tak popularnymi w latach 60-tych fotelami na drewnianych nogach (szczególnie fotelem ‘ Zainspirowany tak popularnymi w latach 60-tych fotelami na drewnianych nogach (szczególnie fotelem ‘366’ Józefa Chierowskiego).  

A tak wygląda fotel 366′:

 źródło:
Zamiast kupować mele z upcyklingu można kupić mebel na niech wzorowany.
Co ciekawe, na stronie producenta można wyczytać, że w pierwszej kolejności fotel przeznaczony jest do przestrzeni publicznych a dopiero w następnej do wnętrz mieszkalnych.

Lampa Mesa / projekt: Jan Buczek / producent: Noodi Design /
Lampa o ciekawym kształcie i starannym wykończeniu między innymi drewnem. Podoba mi się tez kolorystyka: turkus plus jasne drewno.

Regał o zmiennych wysokościach / projekt: Rajmund Teofil Hałas / producent: Nowy Model /
Produkt z serii “Ikony polskiego designu” zaprojektowany w 1959 roku przez Rajmunda Teofila Hałasa jednego z najwybitniejszych polskich designerów. Ogromnie mi się podoba.

Na razie to mój numer jeden z tegorocznych Must Have! Podoba mi się trend odświeżania starych ikon designu. Bo czemu nie? Mamy z czego być dumni.

Krzesło Manequin / projekt: Gernot Oberfell i Jan Wertel / producent: Iker / 
Czym jest krzesło Manequin? “Krzesło szyte na miarę potrzeb wnętrza i domowników” Możemy wybrać z 3 rodzajów pikowanego siedzenia oraz z 3 typów stelaży.”Mannequin – nieograniczone możliwość tworzenia własnej wygody.”. Ja zwróciłam uwagę przede wszystkim na te pikowane siedzenia to one są urodą całego produktu.

Sofa i Fotel October / projekt: Hilary Birkbeck / producent: PROFIm / 
Ogromny plus za śliczną kolorystykę. Wyobraźcie sobie teraz wnętrze w bieli i delikatnych beżach, oraz ten fotel. Ja sobie wyobrażam i jestem zauroczona.

Więcej możecie przeczytać tutaj.
A  Wam który projekt podoba się najbardziej? A może macie inne typy wśród wyróżnionych?

Related Posts

1 comment

Marta 6 lipca 2014 - 19:30

Aż serce rośnie, gdy się widzi takie fajne rodzime projekty. Stołek Królik jest boski!
świetnie są też krzesła Iker, nie tylko ze względu na formę, ale ten kolor!!!

Reply

Leave a Comment