TRENDY: RATANOWA SIATKA modne metamorfozy

by Kasia Bobocińska

Bez wątpienia jest to jeden z gorętszych trendów ostatnich sezonów! Już w zeszłym roku w Mediolanie widziałam pełno inspiracji związanych z tym trendem. Wszelkie plecionki, sznurki i oczywiście siatka rattanowa, królowały podczas zeszłorocznych targów wnętrzarskich – TRENDY KOLORYSTYCZNE. Rattanowa siatka pojawia się coraz częściej, jako element naszych wnętrz i co ważne, nie dotyczy już tylko siedzisk krzeseł. Wypełniamy nią zagłówki łóżek, parawany, drzwiczki szafek. Szczególnie bliskie misą neutralne połączenia kolorystyczne: siatka + naturalne drewno, choć w kolorze również wygląda świetnie. Dziś pokażę Wam kilka sposobów na wykorzystanie rattanowej siatki. 

Rattanowa siatka
Photo: via Alvhem

Rattanowa siatka – ile to kosztuje?

Uwielbiam ten trend! Sama ostatnio kupiłam na Allegro kawałek rattanowej siatki i niestety muszę Was zmartwić: nie jest to tani materiał. Udało mi się go kupić w miarę przystępnej cenie (około 100 cm), bo wybrałam odcinek o małych wymiarach (50×60 cm), z przeznaczeniem na metamorfozę krzesła! 

Siatki rattanowe w internecie są naprawdę w wygórowanych cenach.  Jeden metr bieżący siatki o szerokości 70 cm to koszt 290zł.

Natomiast efekt…

Ja uwielbiam ten materiał i po prostu musiałam go mieć w swoim domu!

Rattanowa siatka – Ikea hack

Rattanowa siatka to materiał idealny do …. uszlachetniania prostych, naturalnych przedmiotów.  Szcegłonie podatne na zamiany są drewniane meble IKEA.

Poniżej metamorfoza stolika nocnego  NESNA stolik z IKEA, który niestety nie jest już dostępny w sprzedaży.

Poniżej metamorfoza szafki IVAR z IKEA. Niestety ta metamorfoza wymaga sporo wprawy, gdyż szafka pierwotnie ma drzwiczki z litego drewna i aby uzyskać taki efekt trzeba dobrze operować wyrzynarką.

Rattanowa siatka – DIY

Pierwsze DIY, w którym absolutnie się zakochałam zobaczyłam w programie Interior Design Masters, który opisywałam tutaj: NIEZWYKŁA METAMORFOZA WNĘTRZA – INTERIOR DESIGN MASTERS. Powstało wtedy niezwykłe lustro w rattanowej ramie. Autorką tej metamorfozy była Nicki Bamford-Bowes.

Rattanowa siatka

Kolejną udaną metamorfozą jest wykorzystanie rattanowej siatki do wypełnienia starego, drewnianego parawanu.

Na następnych zdjęciach użyto nieco drobniejszej siatki, która wygląda jak płótno.  Zachwyca mnie efekt, jaki osiągnięto w tych wnętzrach.

Przepiękny klimat udało się stworzyć w tym wnętrzu:

We wnętrzu, które znalazłam na francuskim portalu Planete-deco.fr wprawne oko dostrzeże lustro Rondo naszego wybitnego artysty Oskara Zięty – Zieta Prozessdesign! Przepięknie wpasowało się w tę przestrzeń!

Najbardziej podobają się metamorfozy z siatką w naturalnym wybarwieniu:

Zobaczcie jak z siatka rattnową poradziła sobie Karolina z boga house loves:

A na koniec metamorfoza starego kredensu w wykonaniu Kasi z Piątego Pokoju i obłędny kolor w połączeniu z siatką rattanową. 

Rattanowa siatka
Photo: Piąty pokój

Jak Wam się podoba efekt, jaki można osiągnąć za pomocą rattnowej siatki?

Related Posts