NIEZWYKŁA METAMORFOZA WNĘTRZA – INTERIOR DESIGN MASTERS

by Kasia Bobocińska

W długie, jesienne wieczory mamy zawsze odrobinę więcej czasu dla siebie. Zmrok zapada szybciej a chłód za oknem sprawia, że powoli kończy się sezon remontowy. Coraz dłuższe wieczory służą relaksowi przed telewizorem oraz czytaniu książek. Dziś chciałbym opowiedzieć Wam o moim najnowszym odkryciu – programowi Interior Design Masters oraz zaprezentować niezwykłą metamorfozę wnętrza sypialni. Jestem pewna, że jeśli jesteście pasjonatami designu pokochacie ten program, tak samo mocno jak ja!

Jesienna nastroje

Bardzo żałuję, że na polskim rynku nie ma takiej realizacji, bo sama chętnie zgłosiłabym się do niego, gdyby organizowany był nabór! Kocham takie programy! Kiedyś na HGTV oglądałam niesamowity program: Design Star, który oparty  był na podobnych zasadach. Interior Design Masters, czyli program zrealizowany przez BBC możecie zobaczyć na Netflix. W programie uczestniczy 10 pasjonatów designu w tym Nicki Bamford-Bowes, której pracę będziemy dziś podziwiać. To pasjonaci designu, dekoratorzy, konstruktorzy, którzy walczą o tytuł mistrza designu oraz kontrakt na projekt baru w jednym z topowych angielskich hoteli. Nie mają łatwego zadania. Co tydzień odpada przynajmniej jedna osoba i co tydzień czekają ich coraz trudniejsze wyzwania. Procują w parach lub solo, projektują wnętrza prywatnych domów, hoteli, sklepów czy salonów fryzjerskich. Zwykle nie mają dużego budżetu. Muszą wykazać się prawdziwą kreatywnością, stąd w dzisiejszym projekcie aż 3 interesujące projekty DIY. 
 
Czasem trudniejszym zadaniem okazuje się dla nich praca zespołowa czy sprostanie oczekiwaniom klientów, którzy mają sprecyzowane oczekiwania niż sam pomysł na projekt.
Source: andthentheywentwild.co.uk
Projektanci w każdym odcinku mają inne zdanie i muszą wykazać się zmysłem estetycznym, ogólnym smakiem, gustem, a także pracą nad budżetem czy współpracą z fachowcami, a jednocześnie muszą zaprezentować sędziom własny charakterystyczny styl. I czasem stworzenie projektu wnętrza, który będzie spójny z ich stylem i jednocześnie zadowoli jurorów i klientów, sprawiało, że wspinali się na wyżyny kreatywności. O tym jest ten program i szczerze uwielbiam go!  Piękne, odważne projekty, pełne kolorów niesamowicie mnie inspirowały.
Dziś chciałabym wam pokazać projekt, który znalazłam na blogu And then they went wild, który prowadzi  jedna z uczestniczek programu Interior Design Masters, wspaniała Nicki Bamford-Bowes. To projekt z pierwszego odcinka, kiedy wszyscy jeszcze się rozkręcali, a ona stworzyła niesamowity projekt wnętrza sypialni, który ogromnie mi zaimponował! 
Każdy z uczestników otrzymał do zaprojektowania inne wnętrze. Wnętrze naszej dzisiejszej bohaterki prezentowało się tak:
Source: andthentheywentwild.co.uk

Pierwszym zadaniem projektantki było zaprojektowanie głównej sypialni w domu pokazowym w Newcastle. Projektantka na stworzenie tej sypialni miała dwa dni i budżet wynoszący 1500 funtów.  Głównym sędziom w tym zadaniu była Michelle Ogundehin a gościnnym, specjalnie wybranym do tego zadania w tym tygodniu był znany designer Matthew Williamson, który tak określił projekt Nicki:

“Lovely subtle clever use of materials,”

Doceniając przede wszystkim sprytne użycie kolorów i materiałów!

A tak wnętrze prezentowało się po metamorfozie:

Projektantka kocha ciemne kolory, dlatego nie bała się ich użyć także w tej sypialni. Świetnie dobrała kolory, tworząc niezwykle eleganckie i przytulne wnętrze. Chodziło też o nadanie pomieszczeniu głębi i stworzenie wyrafinowanej i intymnej przestrzeni. Projektantka bawiła się kolorami, aby zmienić proporcje we wnętrzu. Pomalowała sufit na różowo, aby optycznie wnętrze wydawało się wyższe oraz zeszła z kolorem różowym na jedną ze ścian, aby sprytnie złamać proporcje.   

Wysokie panele za łóżkiem sprawiają, że wnętrze jest wyższe niż w rzeczywistości. Miały one też dodatkową funkcję, a mianowicie ukryły wszystkie kable, pozwalając dowolnie zmieniać punkty świetlne, bez konieczności dodatkowych prac budowlanych. Dzięki temu na jednym z paneli pojawiły się dwie okrągłe lampy kule.  Przepięknie dobrane oświetlenie dopełnia wnętrze. 

Projektując tą sypialnię Nicki postawiła nie tylko na przedmioty, ale przede wszystkim na tekstury, w postaci specjalnie zaprojektowanych boazerii, luksusowych tkanin jak aksamit i szlachetny len, użyty do dekoracji okien. 

DIY PARAWAN

Genialny pomysł na parawan zrobiony z pozłoconych płyt z namalowanym wzorem jaskółek. Dzięki niemu udało się wprowadzić do wnętrza odrobinę azjatyckiego stylu! W wazonie nie bez przyczyny pojawił się kwiat wiśni!

DIY LUSTRO

Nicki umiejętnie wplotła do projektu wnętrza kilka swoich pomysłów DIY, między innymi na aranżację lustra z użyciem rattanu, którym w programie zachwycał się sam Matthew Willamson.

Niezwykła metamorfoza wnętrza

Tutaj przepis na ten projekt. Do zrobienia lustra potrzebować będziemy MDF, listewek, farby, lustra oraz maty ratanowej.

Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk
Niezwykła metamorfoza wnętrza

DIY STOLIK

Kolejnym pomysłem Nicki był stolik z drewnianych listewek oraz marmurowej tacy, którą możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych! Dzięki temu stworzyła modny i niezwykle elegancki stolik nocny.

Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk

INSPIRACJE

Skąd pomysł na takie wnętrze? Oczywiście z inspiracji. Czym inspirowała się Nicki?

Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk
Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk
Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk
Niezwykła metamorfoza wnętrza
Source: andthentheywentwild.co.uk

Jak się pewnie domyślacie, jestem zachwycona tym programem. Gorąco Wam go polecam i żałuję, że nie ma przynajmniej 10 sezonów Interior Design Masters. Jak na dwa dni projektowanie Nicki spisała się świetnie. Stworzyła 3 przepiękne DIY, które sama chętnie widziałabym u siebie w domu. Genialnie wykorzystała moc kolorów, bawiąc się nimi i łamiąc proporcje. Tego właśnie nauczyła się z tego odcinka. Wiedziałam, że  malowanie sufitu potrafi niesamowicie odmienić wnętrze, o czym pisałam Wam we wpisie: Sufit, czyli piąta ściana, ale łamanie kolorem proporcji, to zabieg, które cały czas się uczę. To zresztą niejedyny przykład w tym programie na sprytne wykorzystanie koloru.

Jak Wam się podoba niezwykła metamorfoza wnętrza?

Related Posts