TOP 5 Najmodniejsze tapety i 5 pomysłów na ich użycie

by Kasia Bobocińska

Kiedy na początku 2016 roku pisałam post zatytułowany: Tapety wracają do łask, nie podejrzewałam, że tapety tak szybko zawładną naszymi wnętrzami i skala zjawiska będzie tak duża.  Pamiętam, że na początku XXI wieku tapety potrafiły bardziej popsuć wystrój wnętrza, niż go zdobić. Nadal przed oczami mam sypialnię z brązowo beżowymi kwitami.  Od tego czasu dużo się zmieniło. Na przestrzeni lat widziałam naprawdę wiele bardzo udanych projektów, gdzie tapeta była gwiazdą we wnętrzu.  Wydaje mi się, że współcześnie do tapet nie trzeba nikogo przekonywać, bo są one wszędzie, we wszystkich wnętrzach od kuchni po łazienkę, ale wciąż wiele osób ostrożne podchodzi do stosowania  ich w kuchni czy łazience w obawie  przed ich zniszczeniem! Nic bardziej mylnego! Dziś pokażę Wam najmodniejsze tapety i 5 pomysłów na ich użycie!

Koniecznie zajrzyjcie też do innych wpisów z tapetami w roli głównej:

TAPETY WRÓCIŁY DO ŁASK – TOP 5 STYLÓW

TRENDY: TAPETY WRACAJĄ DO ŁASK #2 – TOP 5 TAPET DO POKOJÓW DZIECI

TRENDY: TAPETY WRACAJĄ DO ŁASK – TOP 5

W PRZEDPOKOJU

Zacznijmy od przedpokoju. O ile przedpokój nie jest bardzo ciemny i na przykład wąski, to tapeta w przedpokoju jest świetnym rozwiązaniem. Już od pierwszego kroku wiemy, że wnętrze urządzone jest ze smakiem a właścicielowi nie brak odwagi. Tapeta przedpokoju to czytelny komunikat dla naszych gości: To mieszkanie może być ciekawe i kolorowe. 

Tapetą w przedpokoju możemy tez optycznie powiększyć lub poszerzyć wnętrze. 

Zdjęcie pochodzi ze sklepu tapetuj.pl

Z oferty sklepu tapetuj.pl wybrałam kilka przykładów tapet, które świetnie sprawdziłyby się w modnych wnętrzach:

Inspiracje pochodzą ze sklepu tapetuj.pl: Zdjęcie 1; Zdjęcie 2; Zdjęcie 3; Zdjęcie 4; Zdjęcie 5

W KUCHNI

Podobnie jak w łazience, tapety w kuchni wciąż budzą wiele wątpliwości. 

Często słyszymy, że tapety w kuchni są niewskazane, że gromadzi się na nich brud i są trudne do utrzymania w czystości. Uważam jednak, że zarówno w łazience, jak i w kuchni jest miejsce na tapety! Może nie nad samą płytą grzewczą, ale na przeciwległej ścianie, czemu nie? Mając dobry okap i korzystając z niego regularnie, możemy zdobić naszą kuchnię tapetami.

entrancemakleri.se
entrancemakleri.se
entrancemakleri.se
entrancemakleri.se

Poniżej kilka pomysłów na tapetę w kuchni. Musi być kolorowo!

Inspiracje pochodzą ze sklepu tapetuj.pl: Zdjęcie 1; Zdjęcie 2; Zdjęcie 3; Zdjęcie 4; Zdjęcie 5

W ŁAZIENCE

Tapeta w łazience? Absolutnie! Przecież to zaraz będzie odłazić ze ściany! Tak pewnie powiedziałaby nasza babcia. Całe szczęście czasy, kiedy tapety były słabej jakości i odchodziły ze ściany po delikatnym zawilgoceniu dawno minęły. Jeśli chcemy zyskać pewność, że tapeta będzie dobrze zabezpieczona możemy zastosować do niej specjalny impregnat!

TIP: Umieszczanie tapety na ścianie przy prysznicu nie jest dobrym pomysłem, częsty i bezpośredni kontakt z wodą może szybko zniszczyć tapetę.

TIP: Do kuchni czy łazienki należy wybierać tapety lateksowe z laminatem lub winylowe

Deco Martini Wallpaper, Divine Savages
Photo: Magnolia Home Fox & Hare Wallpaper – Grey

Tapety do łazienki:

Inspiracje pochodzą ze sklepu tapetuj.pl: Zdjęcie 1; Zdjęcie 2; Zdjęcie 3; Zdjęcie 4; Zdjęcie 5;

NA SZAFIE

To ciekawe rozwiązanie pozwoli nam odświeżyć drzwi starej szafy. Oczywiście trzeba ją wcześniej dobrze odtłuścić, zmatowić a do klejenia tapety użyć lepszego kleju niż ten na ścianę. 

entrancemakleri.se
tapety i 5 pomysłów na ich użycie
Zdjęcie 1; Zdjęcie 2; Zdjęcie 3; Zdjęcie 4; Zdjęcie 5

W POKOJU DZIECIĘCYM

Jeszcze nie tak dawno temu w pokojach dziecięcych królowały słodkie misie, pajacyki, osiołki i inne dziecięce wzory. A obecnie do pokojów dzieci trafiają tapety ciemne kolorowe, kwieciste, wcale nie przeznaczone dla dzieci. To wszystko za sprawą retro dodatków, które wyjątkowo dobrze prezentują się na takim tle.

tapety i 5 pomysłów na ich użycie
Inspiracje pochodzą ze sklepu tapetuj.pl: Zdjęcie 1, Zdjęcie 2, Zdjęcie 3, Zdjęcie 4, Zdjęcie 5
Image via  lodgers
via petitandsmall.com
via petitandsmall.com

Co sądzicie o zastosowaniu tapet w kuchni czy łazience? Podobają Wam się ciemne tapety w pokojach dziecięcych? Jakie wzory Wam się juz “przejadły” a za jakimi tapetami szalejecie? Dajcie znać czy znacie jeszcze, nietypowe miejsca na zastosowanie tapet! Czekam na Wasze komentarze i do zobaczenia niedługo w kolejnym wnętrzu w starym domu w którym niedawno pojawiła się tapeta!

Related Posts