JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

by Kasia Bobocińska

Pamiętacie projekt mieszkania na wynajem? Krok po kroku, z niedużym budżetem, zmieniamy wnętrza naszego starego mieszkania i przygotowujemy je pod wynajem. Metamorfozę rozpoczęliśmy od naszej sypialni, w której zmieniliśmy kolor ścian a także kupiliśmy nowe meble: JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU/SPRZEDAŻY? CZ.1 oraz  JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU? – SYPIALNIA CZ.2. Następnie zabraliśmy sie za metamorfozę salonu. Tam również zaczęliśmy od pomalowania ścian: JAK TANIO WYREMONTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA?. Kiedy ściany były już pomalowane a we wnętrzu pojawiły się pierwsze meble, ściany nadal wyglądały na puste! Postanowiliśmy rzucić wyzwanie naszym ścianom! Chcecie dowiedzieć się jak zmienić wnętrze za pomocą plakatów?

Jak zmienić wnętrze za pomocą plakatów? – błędy

  1. Nie należy “przerywać galerii w połowie ściany” jak ja to zrobiłam w naszym salonie.
  2. Warto dokładnie przemyśleć kolorystykę galerii ściennej i jej układ
  3. Warto przemyśleć dokładnie dobór ramek
  4. Warto zaplanować wszystko i stworzyć prototyp galerii z szarego papieru, jak  ja we wpisie: 7 grzechów głównych – złota galeria
JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Zresztą opisywana powyżej złota galeria, też wprowadziła trochę chaosu na tej ścianie. Obrazki były powieszone zbyt gęsto.

JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Po usunięciu szafki ściana prezentowała się tak:

JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Jak zmienić wnętrze za pomocą plakatów? – strategia

Kiedy zaczęłam cykl: Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia? Sporo osób pytało mnie jak ozdobić wnętrza niedużym kosztem, aby stały się bardziej przytulne? Czy inwestować w obrazy? Czy inwestować w sztukę? Kiedy już spełnimy trzy pierwsze podstawowe zasady opisane we wpisie: JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU/SPRZEDAŻY? CZ.1:

Krok 1 Wyrzuć śmieci, wyrzuć zepsute sprzęty

Krok 2 Kolory

Krok 3 Zainwestuj w podstawowe sprzęty

Mamy schludnie mieszkanie, ale brakuje w nim dekoracji. Uważam, że zakup kilku poduszek, świec, świeżych lub sztucznych kwiatów oraz dekoracji ściennych może odmienić każde wnętrze.  Czy inwestować w sztukę lub obrazy? Ja uważam, że nie. Natomiast nie warto zostawiać ścian pustych! Świetnym pomysłem jest zatem zakup plakatów.

JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Jak zmienić wnętrze za pomocą plakatów? – koszty

Ceny plakatów zależą od rozmiaru a najmniejszy proponowany rozmiar można kupić już za 29 zł. Do tego można dobrać ramkę – wtedy cena wzrasta do 69 zł lub ramkę z passe-partout, czyli takie białe obramowanie wokół obrazu – 109 zł. Najdroższa wersja to plakat w rozmiarze 60×90 cm w ramce z passe-partout, który kupimy za 239 zł! Za taką kwotę nie kupimy płótna olejnego, ani żadnej sztuki, natomiast dzięki plakatom możemy zupełnie odmienić wnętrze! 

Do dekoracji salonu zamówiłam sześć plakatów Stiledo a pozostałe cztery trafiły do pokoju chłopaków! – POKÓJ CHŁOPCÓW: POKÓJ DZIECIĘCY W KOLORACH ZIEMI

A to zestaw plakatów jaki zamówiłam! Rzuciłam wyzwanie swojej ścianie!

1.; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10

Jak zmienić wnętrze za pomocą plakatów? – efekty

Zobaczcie jak ściana prezentowała się przed metamorfozą:

JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?
JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Moim zadaniem, najpiękniej we wnętrzu prezentuje się plakat “Sztorm“! Kolorystyką idealnie pasuje zarówno do różowej ściany, jak i czarnej cegły! 

JAK ZMIENIĆ WNĘTRZE ZA POMOCĄ PLAKATÓW?

Oczywiście, salon zmienił się bardzo po zmianie koloru ścian, ale niedługo pokażę Wam, że wystarczy wymienić dekoracje, aby wnętrze zupełnie się zmieniło. Moje plakaty są teraz w kolorystyce letniej, wiosennej a niedługo zmienię galerię na jesienno-zimową.

Na koniec mam dla Was niespodziankę! Od dzisiaj do 20.09 możecie zamówić plakaty Stiledo z aż 25% zniżką! Wystarczy, że wpiszecie kod conchitahome25! Jeśli planujecie odświeżyć wnętrze na jesień zimę to jest doskonała okazja!

Related Posts