Jak przygotować mieszkanie do wynajmu? – SYPIALNIA CZ.2

by Kasia Bobocińska

Tydzień temu zaprezentowałem Wam plany metamorfozy pierwszego wnętrza w naszym starym mieszkaniu oraz omówiłam 3 pierwsze kroki potrzebne do przygotowania mieszkania na wynajem: JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU/SPRZEDAŻY? CZ.1. Dziś chciałabym pochwalić się efektem metamorfozy sypialni oraz podpowiedzieć Wam, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, czyli dwa kolejne kroki. Opowiem Wam też o kosztach tej metamorfozy, a także o tym, dlaczego zdecydowałam, że na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać.

Zacznijmy właśnie od oszczędzania.

Ile kosztowała nas metamorfoza?

Gdyby ktoś zapytał mnie przed rozpoczęciem metamorfozy o najniższy budżet, jaki trzeba przeznaczyć na aranżację sypialni, śmiało odpowiedziałabym minimum 5000 zł. Nam udało się go obniżyć o 1000 zł i naszą sypialnię zrobiliśmy za 4000 zł (a dokładnie 4105 zł). Przy czym nie oszczędzaliśmy ani na łóżku (1199 zł), ani na materacu (1500 zł). Pytacie jak to możliwe? Wszystko za sprawą świetnych promocji JYSK. Warto na nie polować. Co jakiś czas można kupić piękne meble i dodatki z rabatem nawet do 60%. A kiedy mamy do zrobienia niskobudżetowy projekt nie znajdziemy lepszych okazji.

Dlaczego meble JYSK? Zależało mi na tym, żeby wyposażyć mieszkanie w podstawowe sprzęty w dobrej cenie, ale też ładnie zaprojektowane. O łóżku KONGSBERG marzyłam od dawna, spodobało mi się od pierwszego wejrzenia. Do tego dobrałam świetny materac oraz praktyczną bawełnianą pościel.

Uznałam, że najbardziej zależy mi na tym, żeby łóżko i materac były dobrej jakości. Chciałam, aby nowy materac i łóżko było zaletą wynajmowanego mieszkania, a nie rzeczą, której nowy właściciel pozbędzie się w pierwszej kolejności. Nie inwestowałam za to w kosztowną szafę i wybrałam bardzo prosty model za 700 zł.

Dekoracje i dodatki, które wybrałam do sypialni, również były w świetnych cenach.

Zobaczcie jak prezentował się moodboard z pomysłem na aranżację niskobudżetowej sypialni:

1. Pościel MARCELA flanela, 60zł, Jysk; 2. Prześcieradło 160×200, 79,95zł, Jysk; 3. Rama łóżka KONGSBERG, 1199zł, Jysk + 2 stelaże do łóżka 80x200cm, 175zł, Jysk ; 4. Stolik nocny ILBRO, 125zł, Jysk; 5. Materac 160×200 GOLD F70, 1500zł, Jysk; 6. Szafa GENTOFTE, 700zł, Jysk; 7. Narzuta ROSENTRE, 65zł, Jysk; 8. Zasłona HIRSHOLM, 45zł, Jysk; 9. Lampa wisząca VILIUS, 75zł, Jysk; 10. Farba Magnat Ceramic Care

A tak wyglądała nasza sypialnia przed metamorfozą. Była zdecydowanie bardziej żółta. Zdecydowaliśmy się na chłodniejsze barwy i dzięki zastosowaniu farby – Magnat Ceramic Care w kolorach: Szlachetna biel oraz Jasny Kalcyt udało nam się optycznie powiększyć przestrzeń niedużej sypialni.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że królem w sypialni jest łóżko z ramą KONGSBERG:

Dobrałam do niego praktyczne dodatki w kolorach granatowo – błękitnym – Narzuta ROSENTRE oraz bordowym: KUGLEASK; STORFRYTLE.

Bawełniana pościel MARCELA o ładny geometrycznym wzorze idealnie dopasowała się do szarej ramy łóżka.

TIP:

Kiedyś w oparciu o NIEDOSTĘPNE już w sprzedaży złote ramki z Jysk zrobiłam złotą galerię w salonie: 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH- ZŁOTA GALERIA. Przygotowując mieszkanie do wynajmu, musiałam zrezygnować z rodzinnej galerii. W miejsce naszych rodzinnych włożyłam wnętrzarskie aranżacje z gazet. To dobry i niedrogi sposób na ozdobienie wnętrza. Starałam się, aby wybrane obrazki, były w podobnej kolorystyce jak wnętrze sypialni.

Na łóżku leży biała taca, którą zrobiłam tutaj: MAROKAŃSKA TACA ZA 10ZŁ

Na boku szafy powiesiłam słomiane osłonki na doniczki FILLIP.

Stary PRL-owski żyrandol ustąpił miejsca nowoczesnej lampie VILIUS:

Stolik nocny ILBRO to również moja miłość od pierwszego ważenia. Wiedziałam, że idealnie wpasuje się w przestrzeń sypialni.

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU?

Przypomnijmy sobie najpierw pierwsze 3 kroki:

Krok 1 Wyrzuć śmieci, wyrzuć zepsute sprzęty; Krok 2 Kolory; Krok 3 Zainwestuj w podstawowe sprzęty

Omówiłam je szczegółowo w poprzednim poście: JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJMU/SPRZEDAŻY? CZ.1.

Krok 4 Zadbaj o miejsce do przechowywania

Ilość miejsca do przechowywania – to niezwykle ważny aspekt, który każdy kupujący, wynajmujący bierze pod uwagę. Czasami przyszli wynajmujący mogą skreślić na wstępie nawet najpiękniej urządzone mieszkanie, gdy nie ma w nim wystarczającego miejsca do przechowywania. W cenie są wszelkie zabudowy, szafy, skrytki, pawlacze. Co nam przyjdzie z pięknego wystroju, gdy nie ma gdzie schować odkurzacza lub deski do prasowania. Oczywiście wszystkie szafy, schowki powinny być uprzątnięte z naszych rzeczy. Nie ma nic gorszego niż stare szafy, w których pełno jest starych rzeczy byłych właścicieli. Ponieważ z naszej sypialni pozbyliśmy się starej, rozwalającej się szafy, zainwestowaliśmy w nową, niedużą szafę z lustrem.

Krok 5 Zadbaj o przytulność

To taki trik. Każdy chciałby w nowym mieszkaniu poczuć się jak w domu. Zadbaj o dodatki, które dodadzą wnętrzu przytulności. Przyszły najemca na pewno to doceni. Pierwsze wrażenie jest w końcu najważniejsze. Dzięki wrażeniu przytulności zyskasz kilka punktów na start.

    • Zamiast zostawiać puste nieosłonięte okna, powieś w nich najprostsze firanki, zasłonki.
    • Zainwestuj w kapę i kilka poduszek, ładną pościel, dzięki czemu w sypialni nie będzie straszyć puste łóżko
    • Piękne, pachnące kwiaty i zapach do wnętrz to dodatkowe atuty
  • Elementem, który świetnie sprawdzi się w sypialni, są wszelkiego rodzaju kosze: wiklinowe, słomiane, z trawy.

ELEMENTY SYPIALNI:

Cała aranżacja sypialni = 4105zł

Jak Wam się podoba moja metamorfoza? To jeszcze nie koniec zmian w mieszkaniu. Przed jego wynajęciem koniecznie musimy zmienić co nieco w salonie. Pomyśleć o nowej kanapie lub narożniku oraz wybrać praktyczne i piękne dodatki do salonu.

c.d.n

Related Posts

1 comment

TOP 10 NAJLEPSZE POSTY 2019 - conchitahome.pl 2 stycznia 2020 - 11:11

[…] Sypialnia […]

Reply

Leave a Comment