10 trendów prosto z Pinteresta w 2018 roku

by Kasia Bobocińska

Świeżo po opublikowaniu mojej listy 10 trendów na jesień zimę 2018/2019 oraz po spędzeniu kilku fantastycznych dni na Warsaw Home dziś przygotowałam dla Was artykuł o trendach z Pintresta. Wszyscy znamy to narzędzie, wszyscy pewnie mieliśmy z nim romans lub jakieś dłuższe, lub krótsze epizody. Jeszcze jakiś czas temu było to jedno z moich ulubionych narzędzi poszukiwawczych, w czasach kiedy na blogu więcej było postów inspiracyjnych niż z moimi zdjęciami. Obecnie łatwiej mi jest przygotować artykuł na podstawie moich fotografi niż dotrzeć do autorów zdjęć, aby ich zapytać o możliwość publikacji ich zdjęć na moim blogu. Cieszę się też, że na wielu blogach czasy, gdy Pinterest był autorem zdjęcia, bezpowrotnie minęły.

Pinterest może być wspaniałym narzędziem poznawczym do śledzenia trendów. Tak zwanych „żywych” trendów, czy takich, jakich poszukują użytkownicy, takich, jakie wprowadzają do swojego domu, a nie podpowiadają im eksperci. Pinterest to ogromnie ważne narzędzie do sprawdzenia co nam się aktualnie podoba. Korzysta z niego 45% kobiet i 45% mieszkańców USA, więc na wyniki wyszukiwania warto patrzeć też pod kątem płci i lokalizacji. Wskazane trendy są przedstawione na podstawie największej liczby wyszukań danej frazy w 2017 roku. Dzięki najczęściej wyszukiwanym w 2017 roku terminom dotyczącym wystroju wnętrz możemy przewidzieć, jakie trendy wnętrzarskie będą najbardziej popularne w 2018. A ponieważ rok zbliża się nam do końca zobaczmy, czy to, co najbardziej interesowało nas na Pinterstcie zagościło też w naszych domach.

Tak, abyśmy nie bagatelizowali Pinteresta jako narzędzi poznawczego dodam jeszcze, że w 2017 roku zainteresowanie produktami z kategorii wystrój wnętrz wzrosło na stronie aż o 75 proc, co miało bezpośrednie przełożenie na zakupy, bo okazuje się, że osoby używające Pinteresta wydają na dekoracje do domu aż 27 proc. więcej pieniędzy niż te, które nie mają konta w serwisie. Patrząc na piękne zdjęcie wnętrz marzymy o nich i dokonujemy zakupów, aby wprowadzić marznie w życie. Teraz znając te dane wiem już skąd tak duże zainteresowanie marek, aby zaistnieć na Pinterscie i pokazać swoje produkty w piękny i atrakcyjny sposób. Liczby nie kłamią! Miesięcznie możemy dotrzeć do 250 milionów użytkowników! Na portalu mamy aktualnie ponad 14 miliardów pinów dotyczących wystroju wnętrz.

Zobaczmy zatem co przyciągnęło uwagę użytkowników Pinterest w 2017 roku:

ŁAZIENKA W STYLU SPA

Zainteresowanie tym terminem wzrosło na stronie o 269 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Marzą nam się relaksujące łazienki jak z kurortu spa.

Photo: HMhome,spring-summer 2018

MIESZANKA METALI

Wyszukiwanie terminu “mixed metals” wzrosło w stosunku do zeszłego roku o +423%. Jak widać czasy, kiedy wydawało nam się, że w kuchni powinny być dodatki tylko w jednym kolorze metalu dawno mięły a skoro tak to chcemy nauczyć się dobrze miksować metale. Nie jest to łatwe trzeba to zrobić dobrze, jak w kuchni poniżej, grze srebro miesza się ze złotem oraz czernią:

HELLO, LASTRYKO

Ten trend nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Pisałam o nim tutaj: Trendy: lastryko oraz wspominałam w najnowszym zestawieniu trendów: TRENDY: JESIEŃ/ZIMA 2018/2019 WE WNĘTRZACH. Wyszukiwanie tego terminu wzrosło o +316%.

Photo:Divisare

DUŻA SZTUKA NA ŚCIANIE

a dokładnie termin “big wall art” to prawdziwy hit wyszukiwania. Zainteresowanie terminem „wall art” wzrosło aż o 637 proc. Duże plakaty, fotografie zdobią teraz całe ściany i wnętrze prezentuje się z nimi świetnie. Jeden duży kawałek sztuki zastąpił kompozycje z wielu ramek:

PIĄTA ŚCIANA, CZYLI SUFIT

Wreszcie ten trend zrobił się na tyle popularny, że zaliczył spory wzrost w wyszukiwaniach Pinterest – “statement ceilings” +310%. Jestem zachwycona, bo sama Was namawiam do wykorzystywania sufitu jako ozdoby wnętrza od lat, sprawdźcie mój wpis z 2013 roku: SUFIT, CZYLI PIĄTA ŚCIANA. Także w swojej łazience zrobiłam błękitno granatowy sufit: Kolorowy sufit. Bardzo się cieszę, że ten trand robi się coraz popularniejszy a zamiast jednolitego koloru możemy na suficie położyć tapetę:

ROŚLINY Z CIEKAWĄ FAKTURĄ LIŚCI

Dobre wibracje, boho i piękne rośliny zdobiące nasz dom to trendy wciąż żywe. Po bardzo popularnej Monsterze czy Pilei czas poszukać innych piękności np. z rodziny Maranta. Hasło “patterned plants” zanotowało ogromny wzrost wyszukiwań +533%:

Photo: www.jungalow.com

KOLOR SZAŁWI

Kolor szałwiowy to zdecydowany top of the top 2017 roku w wyszukiwaniach “sage” +170%. Przyszedł niepostrzeżenie, pojawił się w IKEA i nagle wszyscy go pokochali:

 

 

KOLOROWE DRZWI

Uwielbiam kolorowe drzwi i cieszę się, że cieszą się one taką popularnością:“colorful doors” +121% Ja w pomalowałam swoje drzwi na granatowo: Jak szybko odnowić drzwi wejściowe?

JODEŁKA

Jodełka wróciła! W 2015 roku zadałam pytanie: Czy podłoga w jodełkę jest niemodna? przewidując trochę to co się stanie wkrótce! “herringbone patterns” +131% Jodełka pojawiła się wszędzie! Zarówno na suficie, podłodze, ścianach w postaci tapet, płytek, drewna!

INTARSJA

Zdobinie przedmiotów za pomocą intarsji “bone inlay” +207%

Photo: Anthropologie via stylecaster

I co sądzicie o tych “żywych trendach”? Czy wszystkie mają szansę przyjąć się w Polsce?

Gorąco zapraszam Was na mój Pinterest, gdzie staram się inspirować Was pięknymi zdjęciami oraz poszukuję pomysłów na aranżację Starego domu 🙂

A wiecie co jest absolutnym hitem wyszukiwania w październiku?

– wycieraczki (Layered front door mats) +2869%
– Olive basket decor +1328%
 Concrete fire pits +145%

Related Posts