TYDZIEŃ WRZOSOWY: DIY pojemnik na proszek

by Kasia Bobocińska
Dziś mój telefon zrobił mi psikusa i pokazał, że przyszedł przelew z 1.11.2015. Przez chwilę pomyślałam, że przespałam ostatni dzień października i nie pokazałam Wam mojego DIY. To już ostatni post w tygodniu wrzosowym, czas pożegnać się z fioletowo-różowymi wnętrzami.
Postanowiłam odświeżyć pojemnik na proszek do prania, który zniszczył się podczas ciągłego użytkowania oraz wilgoci, która wpływała na niego negatywnie w łazience. Chyba nigdy nie pokazywałam Wam jeszcze mojej łazienki. 

Do mojej metamorfozy wybrałam farbę Śnieżki o nazwie Relaksująca kąpiel. Pewnie zastanawiacie się co łączy tą barwę z tygodniem wrzosowym. Dobre pytanie. Wybierając ją dostrzegłam w niej domieszkę fioletu. Tak samo było. gdy wybierałam glazurę do łazienki. Cały czas wydaje mi się bardziej fioletowa niż niebieska. Mniejsza z tym. Ta barwa zaskoczyła mnie jeszcze dwukrotnie.
A to temat mojej metamorfozy. Kiedyś upiłam w Tchibo dwa pojemnik na proszek. Niestety z upływem czasu zniszczyły się i zardzewiały.

 

Kiedy otworzyłam Relaksującą kąpiel zaskoczyła mnie po raz pierwszy. Przez chwilę myślałam, że pomyliłam puszki i omyłkowo wzięłam szarą farbę. Zobaczcie sami:

I jaki to kolor? Na pewno nie oczywisty. Szaro – niebiesko – fioletowy. Wnętrze pomalowałam na biało. Dzięki temu proszek nie będzie się już mieszał z rdzą, która brudziła go na brązowo.

Czegoś brakowało w moim pudełku. Jednak rysunki dodawały sporo uroku.

Postanowiłam domalować elementy pralki.

A tu pojemnik już na swoim miejscu.

Czy jest lepiej? Na pewno praktyczniej. Proszek się nie wysypuje, pokrywka zyskała uchwyt a pudełko nie straszy rdzą.
Niestety w trakcie przemalowywania pudełka mój mały pomocnik rozwalił mi już drugi aparat i obecnie dwa są w serwisie. Ja zbankrutuję przez niego. Dlatego ostatnie zdjęcia nie oddają w pełni kolorów, zarówno pudełka jak i płytek w łazience.

Za miesiąc zapraszam Was na kolejny tydzień kolorów. Tym razem będziemy szukać srebrnych dekoracji.

Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts