TYDZIEŃ SELEDYNOWY: DIY puszka + ołówki

by Kasia Bobocińska

TYDZIEŃ To już naprawdę koniec. Dziękuję wspaniałym dziewczynom bez których ten tydzień nie byłby dla mnie tak ciekawy. Dzięki Waszym zadaniom sporo się nauczyłam i przede wszystkim w moim domu powstały dwie zupełnie nowe dekoracje. W tygodniu seledynowym dzielnie towarzyszyły mi: Magda z http://www.wnetrzazewnetrza.pl/ : seledynowe szafki/komody Maria z http://mieszkacpieknie.blogspot.com/ : seledynowe krzesła Karolina z http://www.houseloves.com/  : seledynowe tekstylia Kasia z http://www.architektnaszpilkach.pl/ : seledynowe kuchnie Dziękuję Wam dziewczyny, że się zmobilizowałyście i dałyście radę! Dziś drugie już w ciągu tygodnia seledynowego DIY. Tak, rozszalałam się. Może banalne, może proste, ale dla mnie bardzo użyteczne. SONY DSC            Zapraszam po więcej szczegółów. Jak zrobić taką dekorację:

 1. Potrzebne nam będą: puszka, ja użyłam zwykłej puszki w której kiedyś był zielony groszek, lakier połysk metaliczny Śnieżka w kolorze miedzi, farba w kolorze seledynowym, taśma malarska, ołówki, primer (biała farba podkładowa)SONY DSC            SONY DSC             
 2. Jeśli ołówki mają gumki najlepiej ich się pozbyć.SONY DSC
 3. Na początku niepotrzebnie zaczęłam od spryskania puszki miedzianą farbą. Teraz już wiem, że lepiej zacząć od pomalowania części puszki na kolor seledynowy. Odmierzamy na puszce odległość taką, jaka ma być pomalowana na seledynowo ( u mnie było to 4 cm od krawędzi puszki), zaklejamy na górze taśmą malarską.
 4. Malujemy zaznaczoną powierzchnię primerem, czyli białą farbą podkładową.
 5. Następnie, gdy primer wyschnie malujemy powierzchnię seledynową farbą akrylową.SONY DSC
 6. Po pomalowaniu dwóch warstw, gdy farba już wyschnie zdzieramy delikatnie taśmę a następnie zaklejamy ponownie taśmą to, co pomalowaliśmy, bo przychodzi czas na użycie sprayu w odcieniu miedzi. Pierwszy raz używałam metalicznej farby i na bazie prób i błędów mogą powiedzieć trzy rzeczy: 1) zachowajcie odpowiednią odległość przy jej nanoszeniu, bo inaczej pojawią się zacieki, 2) farba schnie wolniej niż typowa farba akrylowa, więc powstrzymajcie się jak najdłużej przed dotykaniem (jak malujecie wieczorem najlepiej poczekać do rana) bo paluszki pięknie się odznaczają 3) róbcie to na świeżym powietrzu (wiem ze mróz ale…) albo tak jak ja poczekajcie jak sąsiedzi zasną i wymknijcie się na klatkę. Farba w sprayu ma dość mocny zapach i za pierwszym razem naraziłam się mocno moim domownikom, bo zanieczyściłam powietrze używając jej w przedpokoju.

SONY DSC            SONY DSC            I znów porównawczo: miętowy kubek i seledynowa puszka.SONY DSC            Mając dwójkę dzieci, dom na głowie, blog dobra organizacja to podstawa. Moja magiczna księga bardzo mi w tym pomaga.SONY DSC

  Ołówki już w użyciu.SONY DSC

 A prace nad adwentowym kalendarzem trwają w najlepsze. Mam nadzieję ze zdążę. SONY DSC            Wczoraj Magda Motrenko znalazła dla Was kilka inspiracji prezentujących seledynowe szafki. Koniecznie do niej zajrzyjcie bo naprawdę Warto! 2 Z kolei Maria z Mieszkać pięknie wprowadzi Was w świat seledynowych krzeseł. Gorąco polecam. Zaskoczy Was pewnie tak jak mnie.3 Niemalże rzutem na taśmę dołączyła Kasia z Architekt na szpilkach. Wspaniały obszerny wpis o seledynowych kuchniach już na Was czeka. 4 Następny tydzień kolorów rozpocznie się już w przyszłym roku. Najprawdopodobniej będzie to tydzień granatowy. W grudniu tydzień kolorów wypadałby częściowo w Święta a jednak umówmy się są rzeczy ważniejsze niż kolory. Nie wybaczyłabym sobie gdybym ten magiczny czas poświęciła szukaniu inspiracji do tygodnia granatowego a nie rodzinie. Umówmy się, że startujemy 25.01-31.01. Już dziś możecie zgłosić chęć udziału w następnym tygodniu kolorów. Poszukuję 7 blogerek/ blogerów, którzy przyjmą wyzwania, które im rzucę i wyznaczą mi temat. Ktoś chętny?  

Related Posts

6 komentarzy

W biegu pisane... 30 listopada 2014 - 09:56

Fantastycznie było oglądać te kolorowe inspiracje. Ja jestem na etapie szukania pomysłów na urządzenie własnych czterech ścian, które powstają więc łaknę takiej wiedzy. Odwiedzanie Twojego bloga to dla mnie prawdziwa przygoda chociaż zaglądam dopiero od kilku miesięcy 🙂 A puszka super, u nas puszki po mleku miały już kilkanaście swoich żyć, aktualnie obleczone w koronki okupują parapet 😉 Pozdrawiam Cię serdecznie!

Reply
Dominika Pyssa 30 listopada 2014 - 09:58

Cześć! Puszeczka idealna, nie wygląda na taką robioną samodzielnie! 🙂
I wiesz, z tym tygodniem kolorów ostatnio już się wzbraniałam, choć teraz dołączyłabym z chęcią 😀

Reply
aldia arcadia 30 listopada 2014 - 10:36

Ja bardzo lubię ten kolor! 🙂
Ps. Zapraszam do mnie na Candy.

Reply
red artist 30 listopada 2014 - 15:19

Oj nęci mnie ta śnieżka 😀 Fajny pomysł!

Reply
kasiaros28 30 listopada 2014 - 20:59

Podziwiam Ciebie za perfekcyjną organizację, a seledynowe aranżacje mnie urzekły <3

Reply
Lussi 14 sierpnia 2015 - 10:41

Przepiękny ten seledyn. Czy kolor ten rozrabiałas z pigmentem czy kupowałać gotową farbę Śnieżki? Jeśli tak zdradź proszę jaki nr lub nazwa. Dzieki

Reply

Leave a Comment